DJI Mavic Air 2: a levegő kompakt ura

Nálunk járt a DJI új, középkategóriás, komoly feladatokra is használható drónjra.

Kamerás funkciók

Ma már általános, hogy már a lényegesen olcsóbb, belépőszintű drónok is rendelkeznek beépített kamerával, és ezen eszközök megítélésénél, értékelésénél fontos szempont, hogy milyen minőségű fényképek és videók elkészítését teszik lehetővé. A DJI Mavic Air 2 az orrba épített, háromtengelyes optikai stabilizátorral ellátott gimbalos kamerarendszert kapott, ennek köszönhetően a heves mozgásokra, rázkódásokra is viszonylag jól reagál, és ilyenkor sem lesz élvezhetetlenül remegős a végeredmény. Az anyagok a 8 GB-os belső memória mellett rögzíthetőek microSD kártyára is, amelyek közül akár a 256 GB tárolókapacitású verziók is szóba jöhetnek.


[+]

A modellt 48 megapixeles 1/2"-os CMOS érzékelővel, 84 fokos látószögű, f/2.8 fényérzékenységű, autofókuszos lencsével ellátott, forgatható kamerával szerelték fel. Alaphelyzetben 12 megapixeles fotókat lehet vele lőni, ám kiválasztható a 48 MP opció is is, ha valakinek erre lenne szüksége. Nem hiányzik a panoráma, sorozatfelvétvel, valamint a time-lapse mód sem. Ez utóbbinál kiválasztható a "8K video" lehetőség, de ez ugyebár valójában nem videó, hiszen csak nagyfelbontású fotókat pakol egymás után a szoftver. A fotóknál a JPG mellett menthetőek a képek RAW formátumban is, ami akkor jöhet jól, ha később utómunkázni szeretnénk a képeket.

[+]

A 4K, 2K és Full HD felbontásnál elérhető a 60 képkocka/másodperc rögzítési sebesség, viszont ha HDR anyagokat szeretnénk, akkor be kell érni 30 képkocka/másodperccel, ami gyors mozgások esetén már kevés lehet. Lassított felvételre is van lehetőség, hiszen Full HD felbontásnál kiválasztható a 120 és 240 képkocka/másodperc mód is, ilyenkor a szoftver automatikusan lassított anyagot készít, így ezzel utólag már nem kell vacakolni.

A kép minősége világosban, jó fényviszonyok mellett remek. A dinamikával nincs gond, a színek szépek, hibákat nem nagyon tapasztalni, de ez azért ezen a szinten ma már alapelvárás. A kevés fényt, sötétet viszont ez a masina sem szereti túlzottan. Ilyenkor már némi zajosodás érzékelhető, elő-előfordul, hogy az átmenetek csúnyák lesznek. Csak hogy valamihez hasonlítsuk, nagyjából azt a szintet hozza, mint amit ma egy felső ligás telefon produkál. Tehát a végeredmény messze van a tökéletestől, de hát ebbe az ár- és méretkategóriába ennyi fért bele. Aki ennél többre vágyik, az vehet nagyobb és komolyabb tudású drónt is a DJI-tól.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • DJI

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés