Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sarobee80

    csendes tag

    válasz MaCS_70 #3473 üzenetére

    Talán megtaláltam a hibát, de a probléma még mindig fennáll.

    Az alapkiindulás, amit kaptam segítségül:

    1. lépés létrehoztam egy "MAIN" könyvtárat /GUI/
    2. lépés Létrehoztam két könyvtárat SHARED_1 és SHARED_2 /GUI/
    3. lépés Készítettem két symlinket a MAIN könyvtárba SHARED_1 és SHARED_2 néven maradt az ln -s paranccsal /PuTTY/
    4. lépés Létrehoztam két felhasználót USER_1 és USER_2 /GUI/
    5. lépés Létrehoztam egy „FULL” csoportot és beleraktam USER_1 felhasználót írási joggal /GUI/
    6. lépés Megváltoztattam a SHARED_1 könyvtár tulajdonosi csoportját az imént létrehozott „FULL” csoportra chgrp paranccsal /PuTTY/
    7. lépés Megváltzotattam a SHARED_1 könyvtár hozzáférését 770-re chmod paranccsal /PuTTY/

    Ez volt a kiindulás, ami tökéletesen működik. USER_1 hozzáfér mindhárom mappához, míg USER_2 csak a MAIN és SHARED_2-höz, ahogy kell.

    Viszont nekem egy kicsit komplikáltabb hozzáférésre van szükségem.

    Azt szeretném, hogy a USER_1 CSAK a SHARED_1 könyvtárhoz férjen hozzá, a USER_2 pedig CSAK a SHARED_2-höz. Természetesen a MAIN-hez hozzáférhet mindkettő.
    Namost az ötletem: beleteszem USER_2-t is a FULL csoportba, majd beállítom USER_1-nél GUI-ba, hogy a SHARED_2-höz ne legyen hozzáférése és USER_2-nél, hogy ne legyen SHARED_1-hez hozzáférése. De ez így nem működik, ignorálódik a GUI-s beállítás, mivel mindkét felhasználó hozzáfér mindkét mappához.

    Itt tartok most...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák