Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SityiSXT

    őstag

    válasz Radeon_5 #1031 üzenetére

    Ezt kiegészíteném kicsit, ha nem baj:
    - Rekordbox: lényegében csak Pioneer DJ kontrollerekkel működik. Maga a szoftver ingyenes, meg lehet kontroller nélkül is nyomkodni; kontrollerrel annak típusától függően ingyen használható lesz sok dolog, az extrákért (pl. a könyvtár felhős biztonsági mentése) kell előfizetési díjat fizetni.
    - Traktor: alapvetően Native Instruments hardverre lett kitalálva, de nem zárkózik el más gyártó kontrollereitől sem, ha mappeli magának az ember vagy valaki közkinccsé teszi a saját mappingjét. A 2-es verzió ingyenes, a traktor 3 Pro fizetős (normál ára 100 €, most épp 50% kedvezmény van rá - és minden akciókor ennyi szokott lenni). Van egy 3 LE verzió is, amiből lehet ingyenes demót kérni, az 30 perc után bezár (de újra lehet indítani). Létezik előfizetéses kiegészítője is, de ez sokak szerint nem éri meg, mert csak egy intelligensebb limitert és egy egyszerűbb dobgépet tartalmaz csak.
    - VirtualDJ: regeteg eszközt ismer már alapból is, de tanítható is ismeretlen eszközök esetén. Ingyen használható kontroller nélkül, ráadásul szoftveres korlátozás nélkül. Ahogy hardver kerül a képbe, több lehetőséged van:
    a.) egyszeri díjat fizetve megveszed (ha csak egy kontrollerhez, az típustól/modelltől függően 60 vagy 120 € - vagy ha hardveresen is korlátlan verziót szeretnél, akkor az 362 €)
    b.) havi 23€-ért bármit rá tudsz kötni
    Kiegészítői kimerülnek különféle online zenetárakban (karaoke, videó, ilyesmi), illetve mobilos "távirányítója" is van.

    És akkor álljon itt még egy pár szoftver, amiket ismerek és azoknak árazása is.
    - Serato: csak az általa is hivatalosan támogatott hardverekkel működik együtt. Az ingyenes változat a Lite, ez eléggé korlátozott tud lenni, nem is szeretem különösebben. Az meg böszmeség, hogy fizetős pluginnel megy billentyűzetről csak (legalábbis anno a Serato Play kellett ehhez a funkcióhoz - lehet azóta inkább belerakták a Pro árazásának átalakításakor). A Prót vagy megveszed (249 USD az alapszoftver, 449 USD a kiegészítőpakkal együtt összecsomagolt verzió - külön már semmit nem lehet megvenni, pedig a Pitch 'n' Time DJ nélkül nem az igazi), vagy előfizetsz (10 vagy 15 USD havonta). Kezdő kontrollereknél a dobozon a Lite-ot szokták jelölni, de sok profinál már a Serato DJ Pro jelölés szerepel - ez esetben a hardverrel együtt jön a Pro verzió - ahol a kontroller a hardverkulcs.
    - Djuced: ingyenes, megy billentyűzettel is, de csak Hercules kontrollerekkel kompatibilis - jelenleg (szó van róla, hogy esetleg MIDI mappelhetővé teszik más gyártók termékeivel is). Kezdőknek nem rossz választás, mert az alapokat jól tudja és kezdőbarát módon prezentálja, de megvannak olyan fontos extrák is, mint a stems vagy a streaming szolgáltatások támogatása - vagy a DJ Academy, amivel a totál kezdők is hamar képbe kerülhetnek az alapokkal. Kiegészítői, egyéb faksznija nincs.
    - djay Pro AI: én anno a sima Prón tanultam meg keverni... :D Ma már mind Macen, mind Windowson csak az AI verzió érhető el, azt hiszem 50 € / év előfizetési díjért cserébe. Nem rossz, egész okés a hardveres támogatottsága is - de ha mindent kipakolsz a képernyőre, kissé zsúfolt benyomást kelthet. Ők jelen vannak mobilos vonalon is: az iOS, iPadOS és macOS verziók egy előfizetéssel mindegyik platformon használhatóak, az Androidos változat viszont erősen felejtős (alig támogat valamit és nem sokkal tud többet, mint mondjuk a Serato DJ Lite - cserébe egész olcsó, ez tény, mert ott nem előfizetéses).
    - Mixxx: az ingyenes nyílt forráskódú alternatíva. A hardvertámogatás abszolút a közösségen múlik, de egyébként egész rendben van. Most már támogatja a Seratós tageket is (BPM, hangnem, hotcue-k, stb.). Elvetemültebbek hoztak már össze tejesen mobil setupot kontroller + Raspberry Pi + hordozható érintőképernyő + akku kombinációval.

    Persze ezeken túl is van még pár szoftver, de igazán említésre méltóak a súlyuknál fogva szerintem ezek. És szerintem érdemesebb előbb a szoftvereket megnézni, melyik a legkézreállóbb neked - aztán választani hardvert hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • FrankMonzano

    őstag

    válasz Radeon_5 #1031 üzenetére

    Köszi. Van egy régi Numark usb-s keverőpultom. Régen azon zenéltem. Traktorral gépen összehangoltam a zenét és a keverővel áthúztam, állítottam a magasakat, mélyekwt stb. A Numark pulthoz 2 valamilyen lejátszó nem lehet alternatíva? Erről a megoldásról mi a vélemény?

Új hozzászólás Aktív témák