Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mezga Aladár

    veterán

    válasz z123456789 #942 üzenetére

    "Azért egy mindent játszó médialejátszó és ez a kifejezetten zenei médialejátszó nem ugyan az igaz?"

    Nem.

    "Mit értesz azon hogy nagyobb felbontású zenéket? A Wav a legnagyobb ha jól tudom, vagy van ennél nagyobb felbontás is?"

    A wav egy fájlformátum id3 tag nélkül. Tömörítetlen pcm anyagot tartalmaz. 16/44.1-től akár 24/192-ig.
    A flac ue+ adatvesztés nélküli tömörítés, id3 tag, tehát címkézhető.

    Hálózati csatlakozások: vezetékes, vezeték nélküli(ez több erőforrás használhat).
    Csatlakozási protokollok: Airplay, dlna, unpnp, vagy a natív hálózati fájlrendszerek csatlakoztatása(sampa, nfs).

    Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

  • Patice

    Topikgazda

    válasz z123456789 #942 üzenetére

    Sima fájlmegosztáshoz, fájltároláshoz elég egy WD MyCloud is. NFS-t szerintem az is tud, és Linux alapú annak is a szoftvere (ha jól tudom Debian). Erre írtam, hogy erre a feladatra elég.

    Itt a topikban ha visszaolvasol, akkor pont dedikált zenelejátszókról, vagyis annak használt (mini)PC-kről beszéltünk + a hozzá leginkább ajánlott szoftverről.

    Ha a WD MyCloud mellé ajánlani kellene valamit, akkor a Málna PC második változata már jó lehet, de nincs még arról infóm, hogy az USB2 bugot megoldották-e már. Ha igen, akkor USB-s DAC-kal simán jó.

    Ha a Raspi nem OK, akkor HummingBoard vagy Cubox-i.

    Esetleg egy minimál fogyasztású, Atom procis lap is megfelel a célra (használtan), mert ezek is elbírják azt a szoftvert, amit ajánlunk mellé.

    Ez a szoftver az MPD (Music Player Daemon), ami egy linuxon futó zenelejátszó(szerver). Több változata van: Voyage Linux (MPD, Cubox), Volumio, Audiophile Linuxon is futtatható, vagy más Linux disztrón is elmegy.

    Ehhez az egészhez minden képen szükséges egy aszinkorn USB-s DAC. Ebből is fogsz sokat találni, pénztárca- és ízlés függő, melyiket veszi majd az ismerősöd.

    Ha ez az egész túl bonyolult, akkor viszont hálózatos zenelejátszók jöhetnek szóba, mint a már linkelt Denon, bár szerintem túl sok egyéb, felesleges szolgáltatás van benne.

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • Patice

    Topikgazda

    válasz z123456789 #4511 üzenetére

    NFS-t azért szoktuk preferálni, mert két Linuxos gép (NAS - zenelejátszó) között optimálisabb, ha a "natív" fájlmegosztást használjuk.

    Ez a különbség igaz is volt amikor SMB1 verzió vs. NFS-ről beszéltünk, de a frissebb SMB verzióknál már ez a különbség eltűnt, szóval kb. mindegy manapság már. Személy szerint én azért preferálom az NFS-t, mert nem kell hozzá felhasználónév és jelszó, ellenben több mókolást igényel router/NAS oldalon. Szerintem.

    A te esetedre csak annyit tudok mondani, hogy sajnos a Zyxel ilyen különleges állatfajta a NAS-ok között, ami NFS megosztás esetén saját mappát hoz létre az NFS-nek és a többire (tudtommal) nem lehet beállítani az NFS-t, csak a SMB-t. Szóval lehet egyszerűbb nálad az NFS-t elfelejteni és SMB-t használni, így nem kell a már meglévő könyvtárszerkezetedet átalakítani.

    Arra nincs sajnos ötletem, hogy a PI miért lett elérhetetlen attól, hogy a NAS-on beállítottál valamit. Volumio-t sajnos az ilyen rejtélyes bug-ok miatt nem szeretem.

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák