Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Patice #4505 üzenetére

    A Kali nekem tiszta es leveheto rola az i2S jel, erre valo :) Marmint HDMi-n is, az egy kulon kis aramkor, Rajtad mulik, mit kezdesz a Kali-rol levett i2S jellel. :)

    A PS Audio CEO-ja, aki amugy szinten mernok, a csapataval sok egyeb opcio mellett talalta ki, hogy a joval szigorubb elvarasoknak is eleget tevo HDMI kabelen toljak kulso egysegbe az i2S jelet. Egyreszt az erek egyenkent is arnyekoltak, aztan maga az egesz kabel is arnyekolt, illetve ha ez nem lenne eleg, true balanced modban viszik at az egesz adatfolyamot, tehat kuldo oldalon jel duplikalas es egyiket forditott polaritassal kuldi be, a masikat naturban, 1-1 erre. A tuloldalon az egyik jelet visszaforditjak normal polaritasra, majd a ket jelet osszegzik, hasznos jel erosodik, zaj kioltodik. Az a "zaj" ami a dupla arnyekolasnak koszonhetoen egy olyan kabelen megy at, ami tobbszaz MHz-es video-t is atvisz (680MHz HDMI 1.3 peldaul), tehat egy meg csak nem is HAMA, hanem valami minosegibb es HDMI 2.0-as kabel uhh, szerintem boooven brutal-overkill meg a gyengecske i2S atvitelre is es mint fizikai transzport kozeg, a letezo legjobb valasztas. (16bit 44.1 stereo = 1.4MHz kb, ha osszeszorzod).

    Nem erre lett kitalalva. A CD sem arra, hogy rippeljek. Es a streaming sem arra, hogy mindenhol 16bit 44.1kHz-es forrasu anyag legyen fent.

    Csak hat az ido telik, az igenyek nonek, a lehetosegek pedig nyilnak. Van egy lassu kis pezsges mostanaban hardver oldalon, a high-res orulet is megy (bar nagy resze etetes csak), de foleg ez a streaming es dac es felhasznaloi elmeny, lasd lejatszok, osszekottetes, felho, app, .. Vannak jo dolgok is.

    En hiszek az oregnek. Egyszeru, elegans megoldas egy rohadt jo minosegu HDMI-n kivinninaz adatot dobozbol, ha mar kulso DAC van. Dobozon belul nyilvan szalagkabel, nem kell HDMI, de kivulre, siman minden egyebet vero dolog. Van, aki AES-EBU-n viszi ki, regi gyartok regen es ma is SPDIF coax-ra multiplexelik, aztan a tuloldalt a DAC elott ujra jelkibontas, .. maris nem olyan.

    Jo kis sorozata van az urgenek "Ask Paul" neven, ilyen kis Orkeny egypercesek :D Este telorol nezegetem, klassz. Itt az i2S magyarazasa (egyszeruen persze) es a HDMI melletti dontes. Semmi guru es vudu: igenyt tobbszorosen meghalado kabel tipus, marha olcson, jol elterjedt.. nincs idealisabb nala jelenleg.

    Nezem holnap, miket irtal-linkeltel meg.. leesik a fejem. :)

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Patice #4505 üzenetére

    A DSC1 is DAC, semmi vudu. A DSD vs PCM sztorirol megoszlanak a velemenyek, van aki egyikre eskuszik, van, aki masikra. En spec az elerheto zeneallomanyok miatt gondolom ugy, hogy PCM, mert akar streaming, akar flac, offline, CD, az mind PCM, illetve a DSD sokkal kenyesebb a clock-ra es annak pontossagara, mint a PCM. Elegge mas allatfaj a ketto, egyelore nekem a DSD ilyen vallvonos, hogy "hat jo, feloooolem.." - szerintem ahol a DSD es PCM utkozik es melyik miben jobb, ott mi mar nemcsakhogy nem hallunk, de nem is biztos hogy eszlelunk. Erdekes amugy, igen.

    Dr. AIX (Dr. Mark Waldrep) egy igen komoly szaktekintely odakint, phD, satobbi, tehat nem egy hulye ember. :) Hangmernok, magyarul nincs is annak megfeleloje, hogy "HD hangmernok" :D (de hulyen hangzik), mindenesetre az.

    Elmondja, mi Hi-Res Audio es mi nem az. Kiter a digi formatumokra is, DSD-re is. Erdekes, mekkora uzletet csinaltak a kiadok a hi-res-el, elkepeszto, mikozben sima CD rip a legtobbje, vagy egy kis treble, bass, stb. a forras meg 2-3. generacios szalag. Demo anyagait letoltottem, elkertem az ftp elerest hozza, 24bit 96kHz-ben vett fel mindent, a teljes lanc digi volt, hat elkepesztoen szol. Csak ahogy o is mondja, a Hi-Res demo lemez lejatszas utan bekerul a vitrinbe, mert nem Led Zeppelin. :D Es igaza van. :) Elkepeszto anyagok, de egyik szam se fogott meg (zeneileg, a minoseguk tenyleg iparagi sztenderdet teremt).

    [link]

    Vissza a temankhoz, mert mar nagyon elkanyarodtunk: hardver teren szamomra nincs akadaly, az elkepzeles megvan.

    Inkabb szoftver oldal, a Volumio-t nem ismerem, mit tud/nemtud, a tobbi lejatszo OS-t plane nem.

    Illetve hallottam h a Pi wifije kikapcsolt allapotban sem kapcsol ki valojaban, ez igaz ? Vmi kulfoldi forumon olvastam.. a legelso szerias wifimentes Pi-ket fogjak be tobben audio-ra emiatt. Erdekes, de nem tudom, mi igaz mindebbol.

    En vmi kijelzot is kotnek ra, valami 7" touch feleseget.. de mit ? :F

    Jocak. :R

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák