Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scuderia77

    csendes tag

    Sziasztok!

    Keresgéltem kimondottan videós fórumot itt a prohardveren, de nem találtam, gondoltam itt megkérdem a youtube fórumban, hátha vannak itt aktív videósok, akik esetleg hasonló problémába futottak.
    Az egész, talán a Windows 10, Anniversary Update-jére vezethető vissza, amikor feltelepült utána tapasztaltam a problémákat (sajnos nem kérdezett a frissítésről a windows, egyszer csak úgy döntött elindul és azt még megemlítette, hogy ráadásul hosszú is lesz).
    A telepítést követően, szinte egyik rögzítő programom sem működik, se rögzíteni se streamelni nem tudok. Az OBS (Oben Broadcaster) -t használom főként, ami random időközönként (van, hogy 5 perc, de akad, hogy 50 perc múlva) leáll, kifagy, elszáll... a rögzített anyagok használhatatlanok lesznek (nem játsza le utána a VLC), stream esetén meg értelem szerűen megszakad és újra kell indítanom az OBS-t, aztán folytathatom a stream-et...
    Természetesen, más programokkal is próbáltam a dolgot, van Xsplit-em, és az Avermedia Live Gamer HD karihoz tartozó RECentral progim, de ezeknél sem jobb a helyzet, megállnak random idő után.
    Videó drivert vissza raktam több korábbi verziót, mert külhonban ilyen javaslatokba botlottam, de nem segített, nem hiszem, hogy ilyesmi lehet, egyébként a rögzítés/stream leállást követően is szépen fut a játék, tehát videó problémám nem hiszem hogy van.

    Szóval kérdezném erről van-e valami tapasztalat, mert most ott tartok, hogy mentek éppen mindent, aztán visszarakom a win 7-et, mert nem akarok belefutni megint a frissítés után a jelenségbe.

    Köszi előre is, ha valaki hozzászól ;)
    Üdv.: Scud

    Üdv: Tamás | alias: Scuderia | www.scuderiavideo.hu

  • Scuderia77

    csendes tag

    válasz rokendrol #4083 üzenetére

    Sajnos én sem látok más kiutat egyenlőre, nekem egy stabil rendszer kéne (megjegyzem update előtt semmi stabilitás béli gondom nem volt a win 10 pro 64bit-el), szerencsére türelmesek a nézőim, de megszokták a napi egy videót, és már 3-4 napja nyomozom a problémát, lassan biztos rágni kezdik a fülem :) Még gondoltam futok itt egy kört, a prohardver fórum nemegyszer segített már, de délután mindenképp gyalulom a win 10-et mert holnapra már kellene a gép.
    Agylövés, mert egyébként mindent tudok rajta csinálni, nem lassú, nem fagy, csak streamelni meg felvenni nem tudok, olyan mint valami összeesküvés ellenem :)

    Üdv: Tamás | alias: Scuderia | www.scuderiavideo.hu

  • Scuderia77

    csendes tag

    válasz ledgeri #4102 üzenetére

    Szia, az OBS főoldaláról letölthető Classic és Studio verziót is teszteltem a problémám alatt, egyik sem működött a win10 frissítést követően. Előtte tökéletes volt minden. Akkor még a 'régről frissülőt' használtam, mert nagyon sokszor frissített már a pályafutásom' alatt.

    Egyébként nem kínlódtam tovább, mert csak idő veszteség lett volna, sajnos az adott konfigomon valamiért extra problémákat okozott ez az update. Felraktam a régi win7-em tökéletesen megy minden, ha kijavítják a win10 problémákat, amik engem és még pár embert biztos érintenek, akkor egyből visszatérek rá.

    A problémától független okokból úton van egy másik konfigom is egy webshopból, az intel alapú lesz (most AMD-m van) lehet egy próbát teszek majd ha megérkezik, lehet azon nem produkálja a jelenséget az update.

    Köszi az észrevételt!
    Üdv.: Scud

    [ Szerkesztve ]

    Üdv: Tamás | alias: Scuderia | www.scuderiavideo.hu

Új hozzászólás Aktív témák