Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    Topikgazda

    válasz kgymac #16366 üzenetére

    Nem a 6.2.2-re sőt még csak nem is a 6.2.1-re gondoltam, hanem a 6.2.23739-re. Ez az utolsó amire készült 3615xs bootloader, és van aki már telepítette Gen7-re is sikerrel. Az SSH-tól kicsit fázok, bár valószínűleg meg tudom oldani, de három éve használtam mert hülye voltam, és kellett. Pestlőrincen Digi netem volt a DSM-ben beállított Statikus IP-vel. Nos amikor ide költöztünk Soroksárra, itt akkor még nem volt Digi, és lett T-s adsl, és a belső hálózati ip a T-s modemen más volt mint a fix Digis, és át kellett írni. Nos az volt az első próbálkozásom a vi-vel :D Két napig bénáztam míg összejött. :D Mondjuk azóta se kellett belenyúlnom. Amikor az adsl-ről átálltunk T-kábelre akkor időben kikapcsoltam a statikus ip-t és át tettem dhcp-re, majd a kábel netnél meg vissza statikusra.
    Az 5.2-ről én Baremetal 6.0-ra álltam át, akkor még több mindent kellett átírni első körben a grub.cfg-ben, de nem volt gond. Aztán a 6.0-ról 6.1-re na ott kellett előbb egy üres lemezre feltennem és a sikeres telepítés után mögé pakolnom a többit és akkor azokat kijavította, mert első körben nem ment. Aztán kivettem az üreset. Vagyis akkor még csak a 2 TB-s HDD-m volt, tehát nem a többit, hanem azt az egyet. :) Ebből az ide oda pakolgatásból lehet az a fura eset, hogy az elsőnek belakott 2 TBs lemezem a Kötet 2. :)

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák