Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nlq

    aktív tag

    Sziasztok!

    elmult honapban nem volt idom itt olvasgatni nehany osszefoglalt gondolat/ valasz

    elotte egy kerdes
    talalkozott e mar valaki olyan alaplappal, amit ahci re allitva tok jol elindul a penrol a syno progi installalasa utan viszont a biosnal elakad (még a bootolas elott) az ahci eszkozok felismeresenel... tudtok ra valami megoldast?? eleg sokat keresgeltem, de még nem talaltam..
    pedig egynagyon jo kis alaplapot sikerult talalnom... 4 ethernet port 10 sata port sajnalnam nem felhasznalni... http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-ep45-dq6_10/

    - dupla gigabites alaplapok tok jo gondolat, csak nem ertem miert jo az hogy az egyik a router fele a masik a gep fele... mert igy a gepnel nem kis melo lesz beallitani hogy melyik halozaton mit lat (raadasnak a gepbe is ket halokartya kell igy
    mert ha van egy 240 Mbites upc interneted akkor is a sebesseged 3/4 e rendelkezesre all a gep iranyaba... ami pedig igy is ~75 Mbyte /sec
    ha pedig igazan nagy savszelt akarsz akkor teamingbe kell kotni a 2 gigabit portot es akkor kapasbol duplikatad a sebesseget (igaz ehhez mar managelhető switch kell sztem)

    - ehhez kapcsolodik, valaki emlitette, hogy a pendrive helyett inkabb ssd-t hasznalna... nos mivel a syno hackeles resze hogy pendriverol van a bootolas de az oprendszer mar a winyokon van ezert szerintem tok felesleges a pendriveot is winyora cserelni (az open media vault az ami eszi a pendriveokat ott en is winyot ajanlanek)
    igazandibol en ha SSD -t tennek bele a cuccba akkor azt inkabb SSD cache-nek hasznalnam, ha meg a 3612xs sw-je fel van keszitve erre persze erre csak a link agregálással van szukseg hiszen 3 winyos shr ki tudja szolgalni siman az 1db gigabit portot
    ha pedig igazan nagy sebesseget akarsz akkor ott van a syno 3612xs HCL listaja ott fel van sorolva milyen 10Gbps optikakat tamogat persze ez mar mas arkategoria...

    - tobben szamolgatnak hogyan jonnek ki olcsobban ha microservert vesznek vagy kulon alaplapot meg egyebeket... nos ez mind igaz, de mindenkepp nezzetek meg a szamolasnal a rendszer aramfogyasztasat, mert az aram fogyasztas hosszu tavon a tobbszorose lesz a kulondsegnek amit sporolhatsz (persze ha papa/mama fizeti a villanyszamlat az nem faj annyira :)
    - ha olcso rendszert kellene kihozni akkor en valami ilyesmit valasztanek ASrock E350M1
    egy halokartyas 4 sata portos cucc egy PCI-E foglalattal, tehat lehet bele masodik halokartyat vagy tovabbi sata portokat pakolni... ha meg mind a ketto kell akkor nem itxben kell gondolkodni...

    egyebkent pedig a hp microserver melett is sok minden szol: alacsony fogyasztas melett ECC memorias szerver felepites megbizhato jo kis cucc (sajna az akcios G7 kezd kifutni igy az ára rendesen megindult felfele) emellett nem szabad elfelejteni hogy 4db fiokos winyohelyet tartalmaz ami a gyari specifikacio szerint nem hot plug os, azonban a syno szoftverevel siman lehet hot plugban hasznalni

    Udv
    NLQ

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák