Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gump&Co

    csendes tag

    Hali mindenkinek! :))

    Egy érdekes XP telepítési problémában kérném a segítségeteket. Adott egy PIII-as Fujitsu-Siemens gép 600Mhz-es procival, 128Mb RAM-mal, gyári állapotban. Néhány hónapja telepítettem az 1.6G-s HDD-re egy XP-t, ami a maga tempójában tökéletesen futott. Később bővítettem a gépet egy Maxtor 80G-val, amit 15Gb és 65Gb-os partíciókra osztottam, hogy ha lesz majd időm, akkor az első 15-ös partícióra telepítek egy új XP-t és a régi HDD megmaradna Rack vinyónak. A 65-ös partícióra már mentettem is adatokat, gondoltam ebből nem lehet baj. El is jött a nap, amikor ezt elkezdtem. A rutin feladatnak tűnő művelet azonban érdekes hibát produkált. A CD-ről bootolás után szabályosan induló XP telepítési procedúra a ''rendszerhelyreállításhoz nyomja meg az F2 gombot'' (vagy ilyesmi) után egyszerűen lefagy. A CD leáll, a Numlock kifagy, a telepítés megszakad. Nem értem, hogy egy teljesen üres partícióra miért nem engedi a telepítést. a Hiba kiszűrésére próbáltam másik CD meghajtót, 3 különböző XP telepítő CD-t, cseréltem adatkábelt is de egyikkel sem jártam sikerrel. Mi lehet a baj ? Alaplap ? Memória ? Hogy lehet az, hogy a régi vinyón azóta is tökéletes az XP, de egy új 80-as Maxtoron, amit teljes méretében lát az alaplap, és a 2. partíciója már használatban is van, nem tudok XP-t telepíteni ? :O
    Kérek mindenkit, hogy adjon tippet.

Új hozzászólás Aktív témák