Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Istju

    senior tag

    Sziasztok

    CRDroid 6.2 clean install után sem működött az előlapi kamerám. Már hardver hibára gyanakodtam, ezért visszatettem a V10.3.1.0.PCXMIXM fastboot stabil ROM-ot.
    Ezen a gyári ROM-on kifogástalanul mentek a kameráim.
    Ezután ismét feltettem a január 23-ai CRDroid 6.2-t. A hiba ugyanaz volt; a front kamerán kívül Oldman kolléga által javasolt POCO F1-es (A10) gcam sem indult el.
    A gyári fastboot ROM-ok két részből állnak. Tartalmazzák magát a ROM-ot, és a telefon Firmware-ét.
    A telefon Firmware gyártó specifikus, maga a Xiaomi fejleszti és adja ki, mások által nem módosítható.
    A Firmware a telefon alkotóelemeinek, (kamera, bluetooth, wifi ...stb) alacsony szintű illesztőprogram gyűjteménye, melyek lehetővé teszik a különböző ROM-ok megfelelő működését.
    A Xiaomi a MIUI11 kiadásakor módosította ezt a Firmware-ét. Az android 10-es custom ROM-ok, pedig erre a módosított firmware-re épülnek.
    Tehát, a CRDroid 6.2 telepítésének alapfeltétele a latest firmware megléte.
    Fastbootal telepítettem a V11.0.1.0.PCXMIXM ROM-ot, ezután tettem fel a CRDroid-ot, így mindem kamerám kifogástalan, még a POCOF1 GCAM-ja is megy.

    A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

Új hozzászólás Aktív témák