Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz regener #36147 üzenetére

    Trouble kerdezte tolem a minap.. ezt valaszoltam:

    Ezt nem kell túlmisztifikálni.
    Nem tudom mennyire vagy járatos Windows-ban de van egy "szolgáltatása" mégpedig az NCSI (Network Connection Status Indicator [1] [2]), tudod, lent a sarokban a Wifi jel mutató amiben egy "x" van ha ugyan van WLAN kapcsolat de nincs Internetelérés - na, a MIUI-nak is van ilyen csudaszolgáltatása ami a Wifi asszisztens része.. Kapcsold ki a francba az összes ilyen MIUI himi-humi marhaságot, semmire se jók.. ugyanúgy és kb. ugyanazt csinálja a MIUI mint a Win: előre megadott dolgokat megnéz (spec. DNS név kérésre adott válasz, spec. URL letöltése és annak tartalma és ezeknek a teszteknek a periodikus vizsgálata) amiből ő szépen megállapítja hogy az adott SSID-ra csatlakozva ezek a dolgok elérhetőek-e, rendben működnek-e, azt kapja válasznak amit vár = "van Internet" / vagy nem és akkor "nem van Internet". Na, most belecsúsztál egy olyan szériába mikor a Xiaomi szerverei valszeg nem nagyon akarództak válaszolni, legalábbis onnan ahol voltál onnan ezek a szerverek nem voltak elérhetőek vagy csak lassan.. de ez a Wifi asszisztensnek már elég is [~~triggered~~] :D . Azért nem rinyált a többi eszköz mert nem is volt semmi gond igazából, azért ment a melóhelyen mert az másik net volt és el is telt némi idő és valszeg' addigra össze is kap(hat)ta magát a rendszer (a Xiaomi szerverei..) - tulajdonképp csak a MIUI-d volt "túlérzékeny". Ó, ezt a sztorit ahányszor láttam már.. :D Nincs ok a pánikra. Ez csak a Xiaomi együttható WLAN-ra kiterjedő működése :D

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák