Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz Cathfaern #43010 üzenetére

    Egyébként én azt nem értem, hogy a PC elé beülve és egy játékot játszva miért akarják tömegek elhitetni magukkal, hogy amit ott művelnek, az világszínvonal. Mert itt tulajdonképpen erről van szó, ezért mossák el a határokat. Az élet semelyik másik terültén nem tapasztaltam még ezt, valahogy ott meg szokott maradni a józan realitásérzék. De persze a fórumokon is mindenki professzor, és mindenhez ért; úgy látszik pc előtt az emberek hajlamosak supermannek képzelni magukat.

    És a wow még ilyen szempontból jobb is. A legdurvább a helyzet a W3, LoL és egyéb dota klónok, fps-ek, online TCG-k... esetén. Nem tudom miért nem lehet elismerni, hogy vannak, akik jobbak az adott dologban. Kikapnak, és kilépnek, hogy "f*cking lucker"... Engem megver valaki, beírom, hogy gg, vagy gratulálok neki, nyilván nem azért nyert, mert szerencséje volt, hanem azért, mert jobb volt nálam. (vagy akkor sem fogok elkezdeni őrjöngeni, ha tényleg valami más okból kapok ki egy gyengébb ellenféltől, pl. megzavar egy légy, stb.) És ez a jelenség egyre tömegesebb, gyakoribb. 10 éve futok, és hiába tudtam, hogy az emberek 97%-ánál jobban tudok futni (hogy a legtöbben azokat a távokat le se tudnák futni nemhogy időeredményeket nézni), de mindig ott volt az a "maradék" 3%, akiknek meg én nem értem a nyomába sem, sőt az igazi határ pont ott húzódott a magamfajta c kategóriás sportoló, és az a-b kategória között. Egy átlag pc játékos pedig nemhogy a 90%-nál nem jobb, de gyakran az alsó 30-40-ben van, de olyan hozzáállással, mintha valami világszám dolgot művelne. Elképesztő milyen komolyan képesek egyesek venni magukat az abszolút semmire is.

  • Lirion

    addikt

    válasz Cathfaern #43010 üzenetére

    Ez elég vicces hasonlat volt, de akkor tulajdonképpen melyik a jobb, kimenni 11-en és rúgni a bőrt amatőr módon, vagy beülni a tv elé és nézni az eb-t?

    De akkor maradjunk kicsit a focis példánál. Régen csak egy liga volt (B) aki akart focizni, annak oda kellett felvételt nyernie és ahhoz bizony sokat kellett tekerni. Időigényes volt, de csak úgy tudtál focizni, ha megdolgozol érte. Bár eleinte kevésbé kellett cselezni meg trükközni, de idővel mindenki fejlődött és a keményebb ellenfelek jobb játékosokat követeltek meg, tehát önmagában a sok szabadidő kevés volt.

    Ma már 3 liga van, A(B), C(D) és E. (Zárójelben a debuffal gyengítettek raid bossok ligája.)
    Az E mindenki számára bármikor elérhető, kimegy a térre és összeáll pár idegennel, rúgja a bőrt, focizik. Semmit nem kell hozzá tenni, csak kimenni. Se rutint, se pedig sok szabadidőt nem igényel.

    A C ligában már szervezett csapatok fociznak, nehezebb ellenfelekkel, nagyobb a kihívás, többet és jobban kell cselezni, de végeredményben itt csak ugyanazt csinálják a játékosok, fociznak és gólokat rugnak. Némi rutint és némi szabaidőt már igényel.

    Az A ligába bejutni már nagyon nehéz, oda csak a legjobbak mehetnek, de az alapfelállás nem változik, a labdát kell terelgetni lábbal az ellenfél kapujába. Csak ugye itt az ellenfél is ügyesebb, mint a C ligában, a gól is többet ér, tehát még több és jobb csel kell. Sok rutint és sok szabadidőt igényel.

    Ha jön egy átlag pisti, aki csak focizni szeretne, rúgni pár gólt és örülni, akkor melyik időben lesz könnyebb dolga? Ugye te sem gondolod, hogy a régi rendszerben? Akkor ebből mi következik?

    Az biztos, hogy a legtöbb ember, aki szerint könnyebb lett a játék nem a hc raiderek közül kerül ki, viszont az is biztos, hogy aki ezt nem ismeri el, az egy beképzelt, magát felsőbbrendűnek képzelő, alacsony önbecsülésű, pökhendi játékos, aki lenéz mindenkit, akit nem csak a HC raid és achi érdekel.
    Ha valaki azt állítja, hogy jobban élvezi a játékot, mert a hc raidek nagyobb kihívást nyújtanak és ő erre gerjed, az rendben van, de amikor vki az egész játékot nehezebbnek titulálja, mert amit ő csinál (hc raid) nehezebb lett, az csak egy beképzelt, öntelt p*cs.

Új hozzászólás Aktív témák