Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chris0321

    addikt

    válasz yoeuromail #158777 üzenetére

    Nézd meg nyugodtan az új procik árait is. Én egy i5 7600k-t akartam venni de rábeszéltek egy i3 8350k-ra ami hasonló tudású csak új generációs. A 7600k ami a régi típus árúkeresőn nézve ahol van az árak alakulásáról táblázat alig kerül kevesebbe pedig már ősszel elkezdtek megjelenni az új generációs procik.

  • robogo81

    aktív tag

    válasz yoeuromail #158777 üzenetére

    Ez csak saját véleményem/meglátásom,de amíg a játékok általában, maximum 4 magot mozgatnak meg,azt is úgy hogy 4 magom oszt szét 2-3 teljes magnyi számolást,addig elég egy 4 magos processzor is,persze az is fontos hogy magonként a nyers erő kb. akkora legyen, mint amik az elmúlt vagy 3-4 évben megjelent felsőbb kategóriás procik magonkénti ereje(tudom ez kissé nehezen értelmezhető).
    Például a 4790k meg a 7700k közel egyforma teljesítményű a nyers erőben,meg játékokban,de a 7700k újabb fejlesztés fejlettebb belsővel, melegedés ,tuning stb.
    Ezzel arra akarok utalni,hogy csak elméletileg egy sima 4 magos(Ht nélkűl) újabb proci játékok alatt(azonos ghz-en) közel annyit megy mint a 4(Ht-s)-6-8 magos processzorok.
    Mindenki annyit költ amennyi pénzt erre tud fordítani,persze egy 6-8 magos processzor(főleg ha tuningolható)hosszabb távon jobban megéri.De akinek jelenleg a gépében i7/i5 47**/76**-nyi teljesítmény van,annak egyenlőre nem muszáj váltani erősebb procira.
    Ha a példákban csak Intelt emlegettem,az nem azt jelenti hogy az Amd-t lenézem,csak évek óta csak inteles procim van,utoljára Athlon64 procim volt ami amd-s volt,utána csak intel,arra ilyen példákkal nem tudok szolgálni,de biztos lehetne összeszedni.
    Bocsánat a hosszú monológént. :B

    redmi note 8 . psn:robert_warior

Új hozzászólás Aktív témák