Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • netreg

    tag

    válasz naattila #11925 üzenetére

    naattila:
    Már működik a net? Ha igen, akkor csak annyi a dolgod, hogy a tetszőleges WiFi router Wan vagy ha nincs neki, akkor az egyik LAN portjába vezeted azt az UTP kábelt, amit most a gépbe kötöttél. Ha gép általában be van kapcsolva, akkor ha teszel bele egy WiFi kártyát vagy egy USB klienst kötsz rá, router sem kell, mert a géped lesz a router. Pont az UPC esetében egyébként ha jól tudom regisztrálva van a MAC címe a gépednek, ezért ha routert teszel a szolgáltató eszköze és a gép(eid) közé, akkor klónoznod kell a beregisztrált MAC címet vagy meg kell azt változtatnod az UPC ügyféllapján a routerére.

    Ha még nem működik a net, akkor elvileg a szolgáltató fog adni neked olyan eszközt (kábelmodem), amivel szintén UTP kimenetet fogsz kapni, innen az 1. variáció. Ha neked kell venned, amit kétlek, akkor szintén ők tudják megmondani, mit vegyél.

    Egy kis fogalomtár, a tisztánlátás végett (ne keverd őket): :N
    kábel modem (kábeltévés általában koax kábeleken net eléréshez), kimenet: UTP
    telefon modem (33,6k, 56k stb. "old style betárcsázás"), kimenet: belső kártya pl. PCI busz vagy USB vagy soros vagy párhuzamos...
    ADSL modem (telefonvonalra, ADSL, 2, + szolgáltatások elérése esetén), kimenet: UTP
    modem router: ez egy kombó (két eszköz egybeépítve) sokszor WiFi és Ethernet kimenetekkel

    Nem találkoztam még olyannal (persze lehet, hogy van), ami kábeltévés pl. koax bemenetet kap és WiFi routerként osztja tovább...

    Remélem tudtam segíteni ;)

    [ Szerkesztve ]

    [-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

  • kali

    legenda

    válasz naattila #11928 üzenetére

    itt konkrétan router kiválasztósdi van; milyen_routert
    kellene, hogy milyen gyors a neted, milyen wifi szabványos router kell - esetleg sebesség függvényében, bár az általad használni kívánt wifi eszközök vélhetően csak g szabványos átvitelt támogatnak -, és végül mekkora összeget szánsz rá?

Új hozzászólás Aktív témák