Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz beleszólok #36832 üzenetére

    Ok, az illető valóban valami ilyesmit említ ("The result is that if you use an overlapping channel (anything other than 1,6,11), you get terrible performance and you make everybody else's performance worse."), csakhogy ez szerintem állja meg a helyét. Egyrészt - szerencsére - nem mindenki csak e három csatorna valamelyikét használja, másrészt egy hálózat jelének spektrális eloszlását sem úgy kell elképzelni, hogy a közepétől egy csatornával távolabb is ugyanakkora teljesítménysűrűséget generál, mint 3-4 csatornával odébb. A névleges csatornától távolodva a jel erőssége csökken, az átfedés egyre kisebb lesz, de csak öt csatornányi távolságban tűnik el teljesen. Tehát ha nem találsz átfedéstől teljesen mentes csatornát (ami sűrűn lakott helyen, többszintes társas- illetve panelházban nem ritkaság), akkor jársz a legjobban, ha a választott csatornán illetve közelében az idegen hálózatok térereje gyenge, vagy legalábbis gyengébb, mint más csatorna környezetében. Ha az idegen wifi-k egyformán fedik a sávot, minden csatornán kábé azonos térerővel, akkor persze lényegtelen, hogy melyik csatornára teszed a saját AP-det, mindenképp átfedésbe kerülsz másokkal. A sávszélességed lehetséges csökkenése egyébként nem csak a térerőtől függ, hanem attól is, hogy az idegen hálózatokon mekkora adatforgalom zajlik, de egyrészt ezt egy inSSIDer nem fogja neked elárulni, másrészt ez az időben nyilván nem állandó.
    Tehát továbbra sem értek egyet azzal, hogy az említett 'átfedés nélküli' csatornáknak minden helyzetben kitüntetett szerepe lenne, mert a valóságban nincs két egyforma környezet, a spektrum sosem egyformán foglalt. Vagyis a környezet erősen megszabja, hogy melyik az ideális csatorna. Némely router automatikusan képes ráállni egy szabad csatornára, persze a trükk sikeressége függ attól, hogy mennyire van még szabad csatorna a környéken. A sáv szélei a zavartatás szempontjából jobbak lehetnek (hiszen ott csak a spektrum 'egyik oldaláról' lóghatnak be idegen hálózatok, viszont láttam már olyat, hogy a sávszéleken gyengébben teljesít egy hálózat még akkor is, ha egyébként a spektrum tiszta. Ez nyilván eszközfüggő, és normális esetben nem szabadna előfordulnia.
    Mod @36833: "Viszont az érdekes, hogy az 1-4 csatornákon a routerem szerint szinte nincs is forgalom (a látható routerek jelerőssége -80dBm környékén van szerinte és összesen két-három látszik csatornánként), mégis használhatatlan az a tartomány."
    A sávot nem csak a wifi használhatja. Előfordul, hogy az adat, amire te alapozol, nem valós. Többször említettem már, hogy attól, hogy az inSSID-er vagy a router hálózatkereső funkciója nem lát valahol hálózatokat, még nem jelenti azt, hogy ott nincs is semmi. Hálózatkeresésnél gyakran még a rejtett SSID-vel konfigurált AP-k sem tűnnek fel, hát még azok az eszközök, amelyek nem wifi-k. A kliensek és hálózatkereső programok nem valós spektrumanalizátorok, a wifi-n kívül más jel észlelésére és értelmezésére nem képesek. Márpedig egy ISM-sávról beszélünk, amelyet egy csomó más kis teljesítményű eszköz igénybe vehet, lásd például: bluetooth.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák