Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jNk

    senior tag

    válasz volvoguy #20518 üzenetére

    Nem is mondtam hogy modemnek lenne baja, a routerben és/vagy az usb stickben kerestem a "hibát". Viszont a mérések alapján (telefon és usb is kb. ugyanakkora jelet vesz) a ház árnyékolása túl nagy.
    Telefonnal sebességet mérve (egy szobában a d-link routerrel), mekkora értéket mond ?
    Mielőtt bármit vásárolnál én a helyedben tesztre szereznék egy n-es routert és azzal is megnézném a jelszinteket/stabilitást/sebességet. Ha azzal már megfelelő a rendszer akkor elég a d-link routered lecserélni, ha nem, akkor valószínűleg új router és repeater is kell.

  • And

    veterán

    válasz volvoguy #20518 üzenetére

    A telefonok és az USB-s kliensek közös jellemzője, hogy nem nem túlságosan érzékenyek a gyenge (belső) antennáik okán. A TL-WN722N annyiban kivétel, hogy a cserélhető antennás kategóriát képviseli. A -80 dBm alatti jelszint már zajhatárhoz közeli, ráadásul beltéren erősen ingadozó is szokott lenni, csak a térerő megjelenítését a szoftver már nem nagyon képes kellően gyorsan követni. Nincs mese, ha a ház nagyon árnyékol, akkor a router cseréjére alapuló várakozás csak csodavárás marad (teljesítményekben a hatályos szabályozás miatt nincsenek nagyságrendi különbségek). Érzékenyebb kliens vagy nagyobb nyereségű antenna (bármelyik oldalon, akár mindkettőn) javíthat valamit a helyzeten, de erre sem érdemes túl sokat alapozni. Lényeges javulás csak újabb, jó helyre tett AP (a routerhez vezetékkel csatlakoztatva) vagy repeater telepítésével érhető el.

Új hozzászólás Aktív témák