Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kutga

    nagyúr

    Sziasztok!

    Otthonra szeretnék beállítani vezetéknélküli hálózatot, úgy, hogy a lakásban a földszinten van bekötve az internetünk. Tv kábeles kapcsolat, a bejövő koax kétfelé lett osztva, az egyik megy a tv-hez, a másik egy Thomson THG540-es [link] kábelmodembe, ennek a LAN kimenete kapcsolódik az asztali PC-be.

    Ezt a kapcsolatot szeretném megosztani, egy WLAN routeren keresztül, a routert a kábelmodem és a PC közé építve.

    Mivel még nincs tapasztalatom hálózatépítésben segítséget szeretnék kérni, hogy ez így kivitelezhető-e. Mivel a kábelmodemen csak egy LAN kivezetés van, mindenképp a PC és a modem közé kell beépítenem a routert, vagyis egy kábel megy a modemből a routerbe, a routerből pedig a PC-be, a router pedig szolgáltatná a WLAN jelet.

    Amit én kinéztem, az egy D-LINK DIR-300 [link]

    Nem tudom, mik a vélemények róla, a lényeg, hogy olyan 25 méteres belső hatótávolságot kellene hogy tudjon.

    Az, hogy a kapcsolatot a sávszélességet hogy osztom ketté, gondolom a routerben lehet majd megadni. Pontosan én sem tudom még, nem mértem le sosem az otthoni kapcsolatunk sebességét.

    Várom a javaslatokat, ötleteket és válaszokat, elnézést a hosszú HSZ-ért. :R

    Let the Zone take me if I am.

Új hozzászólás Aktív témák