Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bla56

    csendes tag

    Tisztelt fórumtagok!

    Az alábbi jelenségre nem találok magyarázatot, ha valaki tudja mi lehet az oka kérem írja meg. Dell Optiplexx270 -es gépem van és az alább leírt jelenségtől eltekintve jól működik. A számítógép, a monitor, a mikrohullámú eszköz tápegysége és a két hangszóró van a géppel együtt egy villamos dugaszolóaljzat elosztón. Amikor befejezem a számítógépezést és leállítom a gépet ahogy kell, az elosztó kapcsológombjával az elosztót is kikapcsolom, így biztosan nem marad semmi áram alatt. Amikor ezt a
    kapcsolót bekapcsolom, a számítógép ventillátorjai felpörögnek olyan jó két másodpercre anélkül, hogy egyáltalán a gép kapcsológombjához nyúltam volna. Amennyiben nem indítom a gépet a bekapcsológombjával nem is történik a továbbiakban semmi,
    ha indítom akkor minden szabályosan lefut és használatra kész a gép. Az a kérdésem, hogy miképpen kaphatnak a ventillátorok áramot ha nincs a gép bekapcsolva, illetve mit tehetek azért, hogy ne legyen ez a jelenség. Előre is köszönöm!

    Bla56

    siskob@tanet.hu

  • Bla56

    csendes tag

    Hello!

    Úgy látom jó helyre regisztráltam, itt segítenek az emberek ha tudják a választ. A kérdésem az alábbi. Jogtiszta a windowsom,- XP Professional, de nem én vettem a gépet, most semmi kedvem újratelepíteni és a telepítéskor nem az én nevemet írta be aki összerakta a dolgokat. A sajátgép - tulajdonságok - a termék jogos felhasználója nevet hogyan lehet megváltoztatni? Régebben olvastam róla de már nem emlékszem. Köszi előre is!

    Bla56

  • Bla56

    csendes tag

    Üdv a tagoknak!

    BIOS-t akarok frissíteni, elolvastam róla egy csomó dolgot, be is szereztem mindent ami csak kellhet, a friss bios, az AWDFLASH.exe, a CD-ről való telepítőlemez összeállítása is megvan ha azt a változatot akarnám, gyakorlatilag neki is kezdhetnék, de egy csomó helyen olvastam, hogy beüthet a krach és a nagy semmi van a monitoron, se a régi se az új bios, resetelni meg nem érdemes mert annyi. Azt kérdezném, ha beüt a krach és beteszem a gyári telepítő CD-t akkor történik valami? Vagy fel sem ismeri a CD meghajtót? Lehet a guruknak ezek alapkérédések de nekem itt még sok a sötét folt. A gyárban is csak felrakják valahogy a BIOST a gépre amikor még semmi nincs csak a CMOS nem? Kiokosítana valaki pár szóban?

    Köszi előre is! - Balázs

Új hozzászólás Aktív témák