Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fedőre

    csendes tag

    Kedves mindenki!

    Adva van két egyforma lemez: "A" és "B", SATA, partíciók: XP home, Fedora7 linux, extended FAT32 adatlemez, Grub indítja. Az egyik a másik klónja biztonsági okból, hogy egy legalább működőképes maradjon...

    Most sajnos egyszerre tettem be a két lemezt a gépbe a "B" lemezt masterre jumperoltam, hogy arról bootoljon, az XP-be (fájlokat akartam másolni "B"- ről "A"-ra. Ilyen volt már probléma nélkül. A klónozás is így készült.

    Másolás közben lefagytak és hardreturnnal lehetett csak kilépni. Ezután a "B" lemezen egyáltalán nem indult a windoz csak újraindított, az "A" lemezen elmegy a világoskék bootolo képernyőig és ott fagy meg. A két lemez együtt bebootolt de valami elgyesbe: az "A" lemez lett a C: D: viszont a "B" lemez képernyőjét, beállításait, ikonjait láttam az Asztal-on ami viszont I: és J: lett.

    Az "A" lemezt próbáltam a gyári install CD javító módjával életre hívni, a max eredmény az lett hogy eljutott az F8-assal előhívható menüig (F8 nélkül) de ott akármelyik opciót választottam újraindult. Ráinstalláltam a windozt most müxik de kétheti örjöngéssel vegyes konfigurálás vár rám... :W (Nemrég lettem kész velük.)

    A "B" lemezt nem bántottam (ez fagy meg a világoskék bootolo képernyőnél) vajjon volna e valami mód életrehívni újinstall nélkül?

  • fedőre

    csendes tag

    válasz 04ahgy #11204 üzenetére

    Nem a Grub az köszöni jól van. Az XP egy fekete alapon windoz emblémás és folyamatkukacos képpel indul, aztán penig jön az üdvözöljük képernyő ami két sötétebb kék sáv között egy világoskék felület. Nekem ez most nem jut el az üdvözlésig se, hanem ugyanolyan de egy kisméretű windoz emblémával az ő közepén, onnan se ki se be. (Ilyen színű képernyő van pl a fájlrendszer elllenőrzése c. esetben ami egy hardreturn után pl. előjön...) Most direkt megnéztem és épp ennek a linuxabbik részéből írok...

    Jó neked , hogy nem látod soxor.

    A raid szép dolog, majd talán veszek egy lemezt arra is, de most ezt a mégparanoiásabb renszert folytatnám. Ha ugyanis a másod/másolatlemez nincs a gépben akkor vírustól, túlfeszültségtől, meg a leírt esettől, stb. is menekült állapotban még biztonságabbat teremt...

    Kérdés: életre tudnám e pofozni "bélemezt", vagy mivel diagnosztizálhatnám, hogy hol tartja az ő bugját...

  • fedőre

    csendes tag

    válasz fedőre #11206 üzenetére

    Mivel az előző beírásaim (Link, Link) nem voltak kellően inspirálóak a jelexerint, megismételném röviden:

    Mit van mit tenni ha az XP elakad a az induló képernyő (Fekete alapon windoz emblémás) és az üdvözlő képernyő (Világoskék alapon "üdvözöljük" felirat) között, aszt jól le is fagy?

    Mivel lehetne kideríteni, hogy mi a baja? Problémaelhárítás?

  • fedőre

    csendes tag

    válasz Steelmanus #11277 üzenetére

    hardreturn = reset gomb (vagy power gomb)

    Nem jumpereltem át: az a lemez, ami masterre volt jumperolva a leírt történetben, eddig is úgy volt. (Azért, hogy mikor néha, egyszerre van a gépben a két SATA lemez, a masterről bootoljon)

    A 2 lemez közül csak az egyiken raktam újra az XP-t, de itt most a másikról van szó, ami a baleset óta érintetlen és azóta a bootolás közben fagyik az "üdvözlet" képernyő előtt. Ennél a "másik" lemeznél még az XP CD javítóprogramjaival se próbálkoztam)

    Próbáltam viszont ezeket javító lehetőségeket annál a lemeznél ("egyik") amelyikre újrararaktam az XP-t, de eredménytelenül, és mivel valamelyikkel dolgozni kellett ezért újraxpéztem.

    Sajnálom, ha a viszonylag bonyolult esetet nem tudtam kellő érthetőséggel leírni...

  • fedőre

    csendes tag

    válasz Steelmanus #11290 üzenetére

    Félreérthető. Ezen a B lemezen raktam fel az oprendszereket és aztán masterre jumperoltam és a linuxból dd -vel az egészet átklónoztam az A lemezre. Azóta így van. Eddig mindkettő problémamentesen működött (külön-külön) a gépben. A balesetnél, amikor együtt kerültek a gépbe, jól bootoltak be: a masteros volt a bootolo (windowsba) és az ő particiói voltak a C: és a D: csak a másolás közbeni lefagyás után keveredett össze az egész. Nem programfájlt másoltam, hanem az egyik extended FAT adatpartícióról a másikra ugyanolyanra, mailfileket, ha a linuxból csinálom biztos nem történik ilyesmi.

    Mindegy, majd felkonfigurálgatom azt amire az uj XP-t raktam és ha kész visszamásolom a másikra, azontúl többet nem lesznek egy gépben egyszerre. Legalábbis windozban nem.

    [ Szerkesztve ]

  • fedőre

    csendes tag

    válasz fedőre #11283 üzenetére

    Csak, ha valakinek ugyanilyen baja lenne:
    Megoldást megtaláltam a neten. A registry fájlokat kell felülírni a legutolsó snapshotból, a telepítő CD javító üzemmódjából parancsolgatva... Pár perc után mindkét lemezem a régi fényében tündököl. :C

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés