Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Ice&Lime #42423 üzenetére

    Sőt partíció törlés majd újra létrehozás az xp telepítővel, különben ugyanabba a hibába eshetsz ha megint ugyanúgy csinálod, hogy csak formázás és a win7 által létrehozott partícióra telepítés, hiszen ezt már eljátszottad és ez lett az eredménye.

    Csak azt tudom mondani amit privátba írtam én azt csinálnám hogy Todo Backup-al teljes rendszermentés a biztonság kedvéért bootolós változata kéznél és aztán xp telepítő helyreállítási konzolba fixboot, ha nem javult meg akkor vissza és fixmbr. Viszont így hogy nincs cd meghajtó a gépben nem egyszerű, szerintem a pendrive-ról futó xp telepítő nem ajánlja fel a helyreállítási konzolt. Ha igen akkor a todo backup is tud pendriveról futni.
    Akkor is kéne vagy 2 pendrive vagy egy másik gép amin kicseréled a tartalmát ha a javítás után egyáltalán nem bootol és vissza kell tölteni a rendszermentést.

    Ha valamelyik megvan vagy amúgy is az újratelepítés mellett döntesz akkor lehet használni pl a Rescue Kit-et amiben van boot corrector.

    Sőt a legjobb lenne a fizetős Paragon Backup & Recovery Home (vagy a Compact ami promócióban volt) ez pendriveról is fut, tud biztonsági mentést is készíteni a c-ről a másik partíciódra amit később visszatölthetsz vele és a boot corrector is benne van. A gépre telepítve Tools\Recovery Media Builder\Flash Memory de nem muszáj mert ha elindítja az ember a telepítőjét akkor ott is lehet már a Recovery-Disc menüpontban.

    Használata bootolás után Backup & Recovery\Smart Backup ezzel mentést csinál (kiválasztod mit mentsen c és hova d), aztán Tools\Boot Corrector. Ha nem látja esetleg a satás vinyót az ahci mód miatt mert olyan merevlemez vezérlőd van amit nem ismer fel akkor az alaplap honlapjáról leszedheted előtte az ahci drivert és azt is felmásolod a pendrivera (kicsomagolva hogy legyen inf fájl). Ezt a Tools\Add Driver részen tudod megnyitni utána már látja a vinyót.

    Talán az ingyenes Paragon Backup & Recovery Free is jó lenne, pendriveról fut (de ezt csak telepítés után lehet vele rátenni), mentést készíteni tud, de hogy a boot corrector is benne van e az már nem biztos.

    Amit brd javasolt arra itt vannak képek link az OPTION TWO rész kell neked. Ha eljutottál a legalsó képhez ott a legalsó parancssor opciót választod és ott beírhatod hogy bootsect.exe /nt52 SYS

    Javítsatok ki ha hülyeséget írtam :D

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6750XT, Windows 11

Új hozzászólás Aktív témák