Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cellpeti

    veterán

    Sziasztok!

    Nekem,olyan gondom lenne,hogy a Borland Delphi 6 nem igazán komálja a Vistát.
    Mit tudok vele csinálni?Neten lehet hozzá frissítés???

    Tigris, tigris, csóvafény...

  • attila9988

    őstag

    válasz haxy27 #14347 üzenetére

    Az a cikk egy akkora baromság.

    Miért?

    nekem speciál megváltás volt A WinME.

    De jó neked. Én útáltam..:)

    Egy tool nevű progit kellet volna bele rakni és abból lehetett volna be álltani mindent aztán jócakaát

    Program design tervezésbe bármikor belekezdhetsz. Jelentkezhetsz az ms -hez, aztán jöhetnek a rendes "ablakok"

    az emberek 90% fél mindentöl ami új.

    Szerintem most nem erről van szó. Vista alapvető kezelése bárkinek természetes aki használt már ms rendszereket. Itt más gondok vannak.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #14352 üzenetére

    "Vista alapvető kezelése bárkinek természetes aki használt már ms rendszereket."

    Ez az, ami egyszerűen nem igaz. Az egyszerű home user számára, ha először meglát egy UAC ablakot, infarktust kap, és megy a kézremegős cancel-nyomás (jobb esetben), vagy az ismerős feltelefonálása.
    Ne vicceljünk már, még itt a fórumon is visszatérő probléma a jogkezelés, elevált telepítés, UAC-kibekapcsolás, és nem egy válasz után jön a visszakérdezés, hogy "hol is van az a menüpont?". Ez nem gond, mégcsak nem is ciki, de bizony a Vista igenis bonyolultabb egy egyszeri user számára.

    Sectumsempra - For Enemies

  • #96302336

    törölt tag

    válasz attila9988 #14352 üzenetére

    Vannak hibái a Vistának, de akit zavar, az ne használja. ;] Elöbb-utóbb akkor is rá lesz a T. user kényszerítve, ugyanúgy, mint anno az XP-re. Ha csak a játék oldalt is nézem a DX10 Vista only. Nekem is vannak gondjaim a Vistával, de tudom, hogy muszáj lesz használnom.
    Szerintem is jó volt a WinMe. Sok olyan dolgot beledobtak, ami nagyon jól kezelhetővé tette. És szerintem stabilabb volt, mint a 98SE. Csak tudni kellett, hogy állítsd be. ;]

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz attila9988 #14352 üzenetére

    Teljesen természetes annak aki wint használt már..hát nemtudom. Ha igy lenne nem jönne ide minden nap valaki, aki szidja a vistát, mert sok ramot zabál..ahogy már korábban is említve volt. Nomeg az a fránya UAC, meg a 'rendszargazda vagyok de mégse' gondok..
    Ha sokan informálodnának, mielött csuklobol azt mondanák h egy rakás sz*r, lehet nem lenne enyi panasz..

    Everybody lies.

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #14349 üzenetére

    akinek minden alkalommal tanulnia kell az újdonságokat, legyen akármilyen apró is.

    Vista -t megtanulni xp után nem egy nagy feladat, legalábbis hétköznapi használat mellett. 3 gyermekes háziasszony munkakörben tevékenykedő 3 gyermekes anya is 5 perc alatt eligazodott benne, pont a múlt héten jártam valakinél akinek vista kipróbálására volt éppen ingerenciája... Ez a személyes tapasztalatom. Nem a használattal van itt a baj.

    A driverkérdés nem az MS felelőssége.

    Ez így van. Nem is vitatkozom vele.

    javult a "komfort- és sebességérzete"

    A konfort valóban javult, a förmedvény xp start menü (én klasszikus win98 nézettel használtam mindíg is az xp -t, márcsak a nagyobb teljesítmény miatt is) után az avalon tényleg jónak tűnik. A programok indítása is gyorsulhatott, a superfeatch teszi a dolgát, az más kérdés hogy a futás lassabb, legalábbis az álltalam próbált programok 90% -nak esetében.

    külföldön a Vistát nem az ára miatt szidják, ha szidják.

    Szidják ők, és az ára miatt is, illetve más miatt is. (Hallottál már a nem régiben lezajlott amerikai perekről, amik a túl drága ms termékek miatti pénzvisszafizetéssel zárultak?)

    Ha valaki folyamatosan fejleszti a gépét, akkor megéri váltania, vagy legalábbis nem jár rosszabbul.

    Így lenne ez akkor, ha nem érnék veszteségek pl a programok futási sebességét figyelembe véve. (és ez csak egy példa, de nem akarom 1000x leírni ide is az összes gondot..:) )

    Mellesleg volt Milleniumom is, nálam jól működött

    Irígyellek miatta. Nekem csak a bajom volt vele..

    Attól gyorsul, hogy a megfelelő hardware-árak csökkennek

    Akkor nem a rendszer gyorsul, hanem a gépem...:) A kettő nem ugyanaz.

    és az előreszerelt gépeket Vistával veszik az emberek. Meg attól, hogy új gépet csak utánajárással fogsz XP-vel venni.

    Tehát az ms lenyomja a torkomon, mert megteheti.... Ettől még a vista nem lesz jobb oprendszer. Most is számtalan noteszgép kapható, ami alapjában véve alkalmatlan a vista futtatására, mégis azzal kapod. Az ms pénzt akar kisajtolni az emberekből, és bármilyen vackot el is tudnak adni. Ez a nagy baj a monopóliumokkal....

    SP1 nem hoz változást? Valóban nem hozott sok látványos változást pl. nálam. Kicsit válaszképesebb lett a rendszer, néhány dolog gyorsabban indul, gyorsabban reagál.

    Valamennyit azért javított a rendszeren. Azért service pack...:)

    Milyen fejős tehén? Ezt nem értem. Az XP-ért is fizetni kellett, a Vistáért is kell, a W7-ért is kell majd.

    Ezért is hívom fejős tehénnek. Csak ezt most nehezebben fejik mint az előzőt..:)

    1 szó mint 100: Mindig fel van téve ugyanaz a lemez

    A vista esetében azért rengeteg a jogos kritika. Egyébként is miért kellene váltanunk csak azért mert a microsoft éppen úgy döntött? Szerinted ez jól van így? Adjanak olyan rendszert, amire érdemes. Ne erőszakoskodjanak egy olyannal, ami nem felel meg az emberek elvárásainak.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #14353 üzenetére

    Ez az, ami egyszerűen nem igaz. Az egyszerű home user számára, ha először meglát egy UAC ablakot, infarktust kap

    Én a harmadik ablak után kerültem csak ilyen állapotba...:D
    Viszont kb 5 perc alatt megtaláltam hol kell kikapcsolni. (logikus helyen van szerintem. Felhasználói felügyelet... akkor hol keressük, a felhasználói fiókok beállításainál. Ha ott nem lett volna, akkor a csoportházirendet néztem volna meg, aztán esetleg a vezérlőpult néhány lehetősége után a registry még mindíg kéznél lett volna..) Na persze valamivel azért több közöm van a számítógépekhez mint az egyszerű "home user" -nek, de nekik meg csípőből kikapcsolom az ilyen (mondjuk ki) ócska szolgáltatást.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #96302336 #14354 üzenetére

    Nekem is vannak gondjaim a Vistával, de tudom, hogy muszáj lesz használnom.

    Dehogy muszály.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Barthezz2 #14355 üzenetére

    Teljesen természetes annak aki wint használt már..hát nemtudom. Ha igy lenne nem jönne ide minden nap valaki, aki szidja a vistát, mert sok ramot zabál

    Ha tudja hogy hol kell megnézni a memória foglaltsági adatokat, akkor valamennyire csak ismeri már a windows -t... Egyébként is pontosan ugyanúgy kell mint xp alatt, sőt, már win2000 -nél is így volt.

    Nomeg az a fránya UAC, meg a 'rendszargazda vagyok de mégse' gondok..

    Az előbb írtam hogy egy kis pipa a kulcsa mindennek.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz attila9988 #14359 üzenetére

    Neked egy pipa, nekem is(de nem kapcsoltam ki), de ha viszaolvasol kicsit, meglátod hány embernek okozott gondot az uac, vagy ép a rendszergazda jog kérdése..
    Nem ara irtam, hogy tudja-e hol kell a ramhasználatot nézni, de sokan nem tudják, hogy mért eszik 50%-ot alapbol..

    [ Szerkesztve ]

    Everybody lies.

  • attila9988

    őstag

    válasz Barthezz2 #14360 üzenetére

    (de nem kapcsoltam ki)

    Engem idegesített. Ha én vagyok a rendszergazda, akkor ISTEN vagyok. Had tegyem azt a gépemmel, amit akarok (végülis ettől lenne rendszergazda a rendszergazda), és ne röpködjenek a képembe olyan ablakok, amik megkérdeznek róla hogy biztos vagyok -e benne hogy el akarom indítani a programot! A hasznos tiltások száma annyira elenyésző, hogy inkább csak a haját tépi ki az ember az UAC miatt.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #14356 üzenetére

    "3 gyermekes háziasszony munkakörben tevékenykedő 3 gyermekes anya is 5 perc alatt eligazodott benne, pont a múlt héten jártam valakinél akinek vista kipróbálására volt éppen ingerenciája..."

    A nagyanyám matuzsálem barátnője is eligazodik családtól kapott új notebookján. Egészen addig, amíg ugyanazokat a dolgokat csinálja "rituálisan", amiket pontról pontra ismer. Akkor van gond, amikor valamit meg kell oldani, de máshogy van, mint régen.

    "A programok indítása is gyorsulhatott, a superfeatch teszi a dolgát, az más kérdés hogy a futás lassabb, legalábbis az álltalam próbált programok 90% -nak esetében."

    A Superfetch remekül működik, ellenben én lassulást nem láttam semminél (egy-két játékot kivéve), gyorsulást viszont nem egyszer. A legtöbb dolog csak szimplán ugyanúgy megy - ettől még nálad elhiszem, hogy nem így van, nyilván nem egyforma a szoftverlista.

    "Szidják ők, és az ára miatt is, illetve más miatt is. (Hallottál már a nem régiben lezajlott amerikai perekről, amik a túl drága ms termékek miatti pénzvisszafizetéssel zárultak?)"

    Persze, meg az értékvesztős iPhone-ról is hallottam. Az amerikai lottójog nem igazán mozgat. Ez nagyon nem bizonyít számomra semmit :)

    "Így lenne ez akkor, ha nem érnék veszteségek pl a programok futási sebességét figyelembe véve."

    Engem nem ért, pedig nem csak Mahjong-ozom. Na persze ha valakinek problémás szituja kerekedik, akkor vagy válsa le a szoftvert, vagy nem váltsa le az OPrendszerét. Erre mondtam, hogy "racionalitás sem ártana".

    "Akkor nem a rendszer gyorsul, hanem a gépem... A kettő nem ugyanaz."

    Ezt az elterjedésének fokozódására értettem.

    "Tehát az ms lenyomja a torkomon, mert megteheti..."

    Ha nincsen rá igény, akkor nem lesz termék. Mellesleg nem az MS nem ír drivert az új hardware alá, nem az MS optimalizálja Vistára a legújabb szoftvert, nem az MS írja majd DX10-re a játékokat (mármint nem csak ő:)).

    "Most is számtalan noteszgép kapható, ami alapjában véve alkalmatlan a vista futtatására, mégis azzal kapod."

    Kérd számon a noteszgép gyártóján, mert ő az, aki Vistával árusítja. Miért, talán nem emlékszel a "hipermodern" teszkóPC-kre, amiket XP-vel szórtak? Sámántáncot kellett járnia a júzernek még a bebootoláshoz is.

    "Az ms pénzt akar kisajtolni az emberekből, és bármilyen vackot el is tudnak adni."

    Az MS senki fejéhez nem tart revolvert. Ha az emberek veszik a vacakot, akkor nem a vacak gyártójával van a baj, hanem a vásárlókkal. Nem mellesleg illene nem elfelejteni, hogy a Vista mögött is áll egy elégedett vásárlóréteg, csak a különbség annyi, hogy ők nem ordítják hangosan, hogy "nekem jól működik". És persze előttem is írták: tele a net a "tekeri a vinyómat", "megette a memóriát" szintű okosságokkal, na meg persze bizonyos miliőben a szarul krekkelős nyifogással is.

    "Ezért is hívom fejős tehénnek. Csak ezt most nehezebben fejik mint az előzőt.."

    Ja, a pénzügyi rekord mostanság az MS-nél virágnyelven "nehezebben fejik"-et jelent :) :B

    "Egyébként is miért kellene váltanunk csak azért mert a microsoft éppen úgy döntött? Szerinted ez jól van így? Adjanak olyan rendszert, amire érdemes. Ne erőszakoskodjanak egy olyannal, ami nem felel meg az emberek elvárásainak."

    1. nem kell váltani
    2. szerintem jól van így, ők terméket kínálnak, én meg vásárolok, ha akarok
    3. nekem olyat adtak, meg még sokaknak
    4. nem erőszakoskodnak, legfeljebb reklámoznak; legalábbis hozzám nem jött MS-es verőlegény, hogy "válccsá vazze" :)

    Szerk. a köv. kommentedre: Nálam aktív az UAC. Nagyon nem zavar. Eleinte szokatlan volt, ráadásul a kezdeti programok percenként fel tudtk hergelni. Manapság alig látom, de valahogy megszoktam, már komolyan mondom, hiányozna :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • haxy27

    aktív tag

    válasz attila9988 #14359 üzenetére

    Énekem még mindig van olyan ismerösöm akinek 2001 ben telepitetem WINME oprendszert és a mái napig azt használja mindenféle gond nélkül. Ja és nem is akar mást.

    A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

  • cellpeti

    veterán

    Sziasztok!

    A DreamScene-t hol tudom aktiválni????
    Hol lehet a témákat változtatni??? :U

    [ Szerkesztve ]

    Tigris, tigris, csóvafény...

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz cellpeti #14364 üzenetére

    Asztalon jobklik-testreszabás-asztal háttérképe és ott a legördülö listában windows dreamscene tartalom

    Mod:helyesbítés

    [ Szerkesztve ]

    Everybody lies.

  • cellpeti

    veterán

    válasz Barthezz2 #14365 üzenetére

    Nekem csak 1 van benne.Lehet még hozzá letölteni vhonnan?

    Tigris, tigris, csóvafény...

  • haxy27

    aktív tag

    válasz cellpeti #14366 üzenetére

    Ha jól tudom bármien mpg videót be tehetsz hátérbe.

    A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz cellpeti #14366 üzenetére

    Windows update-röl biztosan..keress frisítéseket..
    Máshonnan nem tudom, még nem kerestem, de elvileg saját video is betehető, ha megfelelö a formátuma

    Everybody lies.

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #14362 üzenetére

    Ha nincsen rá igény, akkor nem lesz termék.

    Dehogynem. Mivel nem lesz más. Ez a monopólium. Az ms eldönti, hogy ad neked vista -t. Ha neked nem kell, akkor elveszi az xp -t. Mit gondolsz miért van az aláírásgyűjtés? Sosem jó az ha egyetlen cég szórakozhat az emberekkel. Gondolj bele pl mi lenne ha az AMD csődöt jelentene. Akkor az intel mint egyedüli cpu gyártó gyakorlatilag azt tehetne amit csak akar. A felső szegmensben ez ma is világosan látszik, mivel ott jelenleg nincs ellenfele.....

    Az MS senki fejéhez nem tart revolvert.

    Nem. Viszont megfizeti a notebook gyártókat, és egyfajta árukapcsolás formájába pl a fujitsu siemens gagyi niteszeihez nem készítenek xp driver -eket. Tehát, erőszakkal rá akarják az emberekre eröltetni ezt a windows -t.

    Ja, a pénzügyi rekord mostanság az MS-nél virágnyelven "nehezebben fejik"-et jelent

    Ez a rekord nem feltétlenül a vista számlájára írható. Az ms gyártja az xp -t is mint tudjuk, illetve vannak egyéb érdekeltségeik, amik sokat dobnak a profiton. Akár még egy veszteséges terméket is simán túllépne a cég, mégha az olyan volumenű is, mint a vista. Ha visszalépnének, az sem lenne számottevő pénzügyi veszteség nekik.

    szerintem jól van így, ők terméket kínálnak, én meg vásárolok

    Rendben. Akkor tegyük fel hogy én autókat gyártok. (ehh útálom az autós hasonlatokat, de most ez jutott eszembe). De már más nem gyárt ilyet, csak én. (Meg van egy csoport aki ingyen alkatrészekből összeguberál neked bármikor egyet, de a piac 95% -a az én autómat veszi.. :DD, illetve van egy iszonyat drága luxus kocsikat gyártó cég is, akinek az alma a kedvenc gyümölcse, de ők sem ellenfelek számomra)
    Tehát vettél tőlem egy négykerekűt. Nagyon szereted, jól belaktad, az idők során meg is javítottam neked, (mert egyébként selejtes cuccokat is eladok bármikor jó pénzért, de ha bejössz a support -ra, akkor mindíg ingyen belerakom neked a javított motort, hogy ne álljon le mint ahogy új korába, és jó féket is kapsz miután keresztül mentél vele pár szerencsétlenen, és összetörted magad néhány kereszteződésben... :DD ) Na tehát. A két nagyobb service -et is megjárt autód jól megy, belepasszolnak az egyéb gyártók eszközei is, másnak is ezt ajánlod. De én azt mondom hogy kéne már egy kis pénzt szerezni, és kaphatsz egy szebb kocsit, ami jobban szeli az utakat... A baj csak az, hogy csak szerintem van ez így, mert a tények mást mutatnak, és én semmi olyat nem tettem bele, amitől ezt az új modellt akarná megvenni bárki is. Szép is, jó is, hoz új dolgokat, de valahogy nem az igazi, és mintha kicsit lassabban is gurulna, bár a kulcs elfordítását követően hamarabb felpörög, ami sokakat megtéveszt.... :DD
    Tehát nem nagyon veszik az új autót, aminek nem örülök, ezért üzletet kötök az autós szalonokkal, hogy csak az új kocsihoz áruljanak tartozékokat, és tegyenek ki "csak ezzel lehet behajtani" táblákat is, végül pedig nem is gyártom az előzőt, hogy véletlenül se vehesd meg azt. A szalonokban, és összeszerelő műhelyekben persze tiétakoznak, dehát kik ők? Én diktálok és kész, mert monopól helyzetben vagyok. Ha tetszik ha nem, ez lesz.....

    Örülnél egy ilyen helyzetnek?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz cellpeti #14366 üzenetére

    Valamilyen oknál fogva néhány esetben a windows update -en nem jelennek meg az extra pack -ok. A gép újraindítás sem segít ilyenkor, valami miatt a rendszer azt hiszi, hogy ezek már fent vannak. Ha leállítod az update szolgáltatást, majd ismét elindítod, az segíthet a gondon. Azután az ultimate extrák között meg kell jelennie mindnek.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Thrawn

    félisten

    válasz attila9988 #14369 üzenetére

    Ezen az aláírásgyűjtésen jót mulattam nemrégiben. Valahol volt róla hír, hogy 160ezer ember írta alá a petíciót, közben meg egy év alatt 100millió Vista licenszt vettek az emberek :D

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • attila9988

    őstag

    válasz Thrawn #14371 üzenetére

    közben meg egy év alatt 100millió Vista licenszt vettek az emberek

    És egy jó részét le is downgrade -elték xp -re. Ne feledd, azok is vista licencként maradnak a statisztikába, és a netes felmérések is 90% feletti xp részesedést mutatnak, másfél évvel a vista megjelenését követően.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #14369 üzenetére

    "Dehogynem. Mivel nem lesz más. Ez a monopólium."

    Dehogynem. Bármilyen korábbi rendszer. Most beszélgessünk arról, hogy valaki majd 2012-ben szeretne Win95-ről Xp-re váltani? Nanemár.

    "Mit gondolsz miért van az aláírásgyűjtés?"

    Mit gondolsz, a Windows-felhasználók hány százalékának neve szerepel ott? Rossz statisztikai minta. Ha elmegyek Salgótarjánba, és a vonatállomáson látok 30 romát, meg két kiabáló bőrhajút, akkor megállapíthatom, hogy "Magyarország lakosságának 93%-a roma, 7%-a kopasz"?

    "Sosem jó az ha egyetlen cég szórakozhat az emberekkel."

    Ez mentalitásbeli probléma. A monopóliumok nem a földből nőnek, hanem a piac teszi őket oda, ahol vannak. A piac meg mi vagyunk.

    "Nem. Viszont megfizeti a notebook gyártókat, és egyfajta árukapcsolás formájába pl a fujitsu siemens gagyi niteszeihez nem készítenek xp driver -eket. Tehát, erőszakkal rá akarják az emberekre eröltetni ezt a windows -t."

    Ugyan. Ez a való világban úgy működik, hogy az adott notigyártó azért fogja Vistával árusítani a gépét, mert a modern oprendszer miatt (aminek nagy reklámereje, hype-ja van) a vele árusított noti is mondernnek, up-to-date terméknek tűnik. Aztán persze beszopi van. Olyan is van, amit te mondasz ofkorsz, de nehogy már azt hidd, hogy az MS a nagygonosz elnyomó, szegény notigyártók meg a sírdogáló alattvalók.

    "Ez a rekord nem feltétlenül a vista számlájára írható."

    Ezen felesleges vitázni, mivel nem vagyok bennfentes. Ha már muszáj, akkor előbb "hiszek" egy MS-nyilatkozatnak, mint valami "nagyonjólértesült hírforrásból származó" elemzésnek. Leginkább persze egyik sem érdekel.

    "De már más nem gyárt ilyet, csak én."

    Kérdés, hogy miért nem gyárt "ilyet"?
    Mellesleg valójában nem autót gyártasz, legfeljebb kasznit, esetleg még motort bele. A sebváltótól kezdve az izzókon, kerekeken, médiacuccokon, ablaktörlőfolyadékon át a bólogatós kutyáig és a szőrös dobókockáig mindent más gyárt. Igaz, te is gyártasz üléshuzatot, és megpróbálsz betörni az ablaktörlőgumi-piacra is, de ott nincsen hírneved, másoknak meg van.

    Azért rossz a példa, mert
    1. A Linux nem "ingyencuccokból" áll, hanem TE ingyen hozzájuthatsz és használhatod, fejlesztheted, belezheted. Ingyen semmi sincsen.
    2. Az Apple sem luxuscikkeket gyárt, ez így nem igaz. Legfeljebb errefelé annak számít.
    3. Mire kell neked az autód? Az ingyenautó kell, amire nem kell biztosítást kötnöd, mert nem lehet ellopni, és össze sem lehet törni, de kormány helyett dróthuzalokat kell rángatnod kanyarodáskor, ráadásul a szomszéd legújabb GPS-e és kocsihifije sem passzol bele? Vagy drágán egy Knight Rider kell, ami szép is, drága is, állítólag nagyon jó is, ráadásul mindent a kezed alá tol? Szóval érted :)

    Aztán kiadod az új modellt, és az emberek leszólnak, mert meg van ültetve a kocsi, és leér az eleje a macskakövön. A régi hifit sem tudják beleszerelni, ráadásul elektromos az ablakemelő, és mindig összekeverik a fel-le irányt. A régi traktorgumi sem a legfaszább hozzá, ellenben az új sajna drága. Ráadásul a szervízelés is magasabb. A markecolóhavertól vásárolt benyával ráadásul állandóan kattog a motor, és a házi felmosólével felöntött amlakmosó folyadék csíkokat húz a szélvédőn.

    Ellenben a haver hasonló verdája száguld a német tüköraszfalton, van benne vadiúj hifi gps-el és dvd-vel, már rég megtanulta, hogy kell az ablakot húzogatni, vett új gumit, ami sokkal jobb és szebb, valamint állítólag arrafelé a szervízsupport is tök jó. A mocsok újgazdag ráadásul benzinkútnál tankol, nem szőkít, és állítólag fagyállós ablakmosóra is telik neki.

    :)

    Minek örüljek? Engem most sem akadályoz semmi abban, hogy Ubuntut tegyek fel, vagy vegyek egy Mac-et. Ha Linuxolni fogok, akkor nem fogok a játékok miatt sírni, és megtanulok forrásból fordítani, ha meg Mac-et veszek, akkor nem fogok a gépházban túrni, és nem sírok majd a drága hardware miatt.
    Megjegyzem, speckó én elégedett vagyok Win-en, jöhet a kőhalom :)

    Sectumsempra - For Enemies

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #14373 üzenetére

    A monopóliumok nem a földből nőnek, hanem a piac teszi őket oda, ahol vannak.

    Valóban. De ha ott vannak akkor már nincs miért küzdeniük, mivel kiírtottak minden mást, ami ebben a kategóriában létezett. Megjegyzem, irónikus módon maga a linux is hozzájárul ehhez, hiszen azzal hogy ingyen adják, elfojtanak minden próbálkozást az ms -nél kissebb, esetlegesen kereskedelmi software -ben gondolkodó kezdeményezést. Tehát mivel egy idő után az embereket zavarta hogy kis pistából góliát lett, és szórakozik velünk, hívták a pingvin -t hogy segítsen, de neki kevés az ereje az ellenfélhez, mást pedig nem is hagy szóhoz jutni. Ez az open office -ra is igaz lehet.....

    hogy az adott notigyártó azért fogja Vistával árusítani a gépét, mert a modern oprendszer miatt (aminek nagy reklámereje, hype-ja van) a vele árusított noti is mondernnek, up-to-date terméknek tűnik.

    Ez akkor lenne igaz, ha az adott notihoz ott lennének a weboldalon az xp -s driverek is. Ettől ugyanis még lehetne vista -val árulni. A tény azomban az, hogy azért nincsenek ott (mégha léteznek is) mert a gyártó rádtolja a vista -t....

    MS a nagygonosz elnyomó, szegény notigyártók meg a sírdogáló alattvalók

    Tulajdonképpen mi vagyunk az alatvalók. A notigyártók inkább a szárnysegédek, vagy tanácsadók akik segítenek cserébe azért, hogy csurrannyon valami nekik is, miközben a saját termékeiket is egyengetik..:)

    Ezen felesleges vitázni

    Nem is én hoztam fel, hanem te..:)

    Kérdés, hogy miért nem gyárt "ilyet"?

    Azért mert régen, amikor még több autó gyártó volt, ügyesen pedáloztam, illetve gáncsoskodtam, ami nem is baj, hiszen győzzön a jobb. De miután már nem maradt ellenfél, nyugodtan tehettem azt, amit akarok, mert én vagyok góliát, a kis törpék meg hiába ugrálnak. Ezt hívják versenyellenes magatartásnak, amit az EU sem nagyon támogat. A szabad verseny fontos. Hidd el ha a linux pénzbe kerülne, akkor már talált volna fogást rajta az ms hogy tönkretehesse. Most is próbálkozik vele.

    Az ingyenautó kell, amire nem kell biztosítást kötnöd, mert nem lehet ellopni, és össze sem lehet törni, de kormány helyett dróthuzalokat kell rángatnod kanyarodáskor

    Vannak bajok azzal az ingyen kocsival, de azért elég sokra futotta a pingvin emblémával, és azért csak örülünk hogy van ilyen is. Évek múlva lehet hogy sokkal nagyobb jelentősége lesz mint ma, főleg ha az ms sokat packázik a kis "hangyákkal".

    Megjegyzem, speckó én elégedett vagyok Win-en, jöhet a kőhalom

    Az xp -mel én is. Őszintén megmondom neked, ez az első ms oprendszer amit megkedveltem. Az ezt megelőző kedvenc a workbench volt, de az már régi történet....
    Engem csak az zavar, ahogyan terjesztik a vista -t. Ha pl azt mondanák hogy lehet továbbra is xp -vel venni a gépeket, még vagy 3 évig, nem is zavarna annyira az egész történet.
    Továbbra is azt gondolom hogy a millenium után, ezek a legrosszabb "ablakok". És miért ne lehetne ez is bukta? Egy már volt. Gondolod hogy nem ismétlődhet meg? Te elégedett vagy vele, én nem. És sokan nem.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • CJ3

    senior tag

    Sziasztok olan kérdésem lenne hogy Xp m volt és az aláirásomban is látszó beállítások stabilak voltak de Vistánál meg az Orthos 3 óra 10 perc után dobott valakinek valami ötlete miböl vegyek vissza vagy esetleg fesz?

    vagy fesz kell vminek ? a lap 1,8 a proc alapfesz a ram 2,2 volt
    Vagy késleltetéssel valami ?

    Crypto

  • CJ3

    senior tag

    meg valaki dobjon már egy linket lci hog Windows Vistához témákat hol lehet letölteni és hova kell bemásolni..............

    Crypto

  • attila9988

    őstag

    válasz CJ3 #14379 üzenetére

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #14377 üzenetére

    De ha ott vannak akkor már nincs miért küzdeniük, mivel kiírtottak minden mást, ami ebben a kategóriában létezett.

    Döntsük el, hogy kell-e vagy nem kell-e küzdenie. Te magad mondod, hogy kell neki, mert a Vista szerinted nem jól fogy. Szerinted az XP-nél is küzdenie kellett, mert azt végül "megkedveltette". Most akkor mégsem kell?

    "hívták a pingvin -t hogy segítsen"

    Szerintem a Linuxok nem Windows-helyettesítőtermékek. Amik mégis azzá próbálnak lenni, két baj van:
    1 - a linuxos kommuna elutasítása
    2 - sosem lesz Windows; akármennyire hasonlítani akar, aki Windows-t akar, annak nem lesz alternatíva, csak egy minimális kisebbségnek

    "Ez az open office -ra is igaz lehet....."

    Használtam a gépemen OO-t, Windowson, Ubuntun egyaránt. Nem mondom, hogy rossz lenne, de az Office-hoz képest nem jó. Erre lehet, mondani, hogy:

    1 - ingyen van; oké, de ameddig a homeuserek nagy százaléka warezol, addig ez mindegy
    2 - nem kell mindenkinek office-tudás; tény, a legtöbb átlagusernek a wordpad is bőven elég

    Pluszban mondanám, hogy a legtöbb open cuccnak egyszerűen béna vagy nonegzisztens a marketingje. Nem kell a szöveg, hogy "nem is kell neki", nézzük már meg a Firefox-ot, ugye.

    A tény azomban az, hogy azért nincsenek ott (mégha léteznek is) mert a gyártó rádtolja a vista -t....

    Tegyük hozzá, hogy a driverírás pénz. Egy cégnél nem úgy mennek a dolgok, hogy "jó, akkor ne írjunk hozzá". Kalkulációk tömege előz meg egy-egy döntést, ahol ki van számolva, hogy milyen döntés mennyi minusz és mennyi plusz bevétellel jár, mi mire van kihatással. Ezek sokkal komplexebb dolgok annál, mintsem ilyen jellegű tapasztalattal nem rendelkező emberek megpróbálják kielemezni, megérteni.

    "De miután már nem maradt ellenfél, nyugodtan tehettem azt, amit akarok, mert én vagyok góliát, a kis törpék meg hiába ugrálnak."

    Szar a piac. Most tulajdonképpen azt mondod, hogy a többszörös bajnok boxoló kösse hátra az egyik kezét, hogy a többieknek is jusson hely a dobogón. Ha lenne olyan alternatíva, ami olcsóbb és jobb, akkor mennének rá az emberek, mert mindenhol ez van. "Olcsóbb" van, mégsem megy a tömeg Linuxra. "Jobb" is van, mégsem megy a tömeg MAC-re.
    Tudod, ha a vásárló a hipermarketbe megy a kisközért helyett, akkor nem a hipermarket tette tönkre a kisközértet, hanem a vásárló.

    Most is próbálkozik vele.

    A vetélytársakat mindenki ki akarja nyírni. Ez nem csak az MS-re, de a sarki zöldségesre is jellemző.

    és azért csak örülünk hogy van ilyen is

    Nekem semmi bajom vele, én is használok Ubit, de nem a Win-t akarom kiváltani vele. Szerintem pont itt vannak hibás nézetek. Én nem akarok MSO helyett OO-t használni. Ha OO-t fogok használni, akkor azért fogom, mert azt akarok. Érted, mire gondolok? :)

    Az xp -mel én is. Őszintén megmondom neked, ez az első ms oprendszer amit megkedveltem.

    Na puff. Szerintem meg az első "szerethető" MS rendszer a WinME volt, a második a Vista. Ez azért leginkább tapasztalatok, ízlés és komfortérzés kérdése, szóval ebből nem fogunk vitát csinálni :)

    xp -vel venni a gépeket, még vagy 3 évig, nem is zavarna annyira az egész történet.

    De valakit zavarna. Akkor is legalább ennyien mondanák, hogy "nemár, még kéne 3 év". Az lesz az igazán kac-kac, amikor 3 év múlva meg a Vistához fog egy ugyanekkora réteg ragaszkodni, szarozni a W7-et, istenítve a "már kiforrott Vista SP2-őt".

    Te elégedett vagy vele, én nem. És sokan nem.

    Te nem vagy elégedett vele, én igen. És sokan igen.

    Sectumsempra - For Enemies

  • _ak_

    addikt

    válasz CJ3 #14379 üzenetére

    Keresd vissza a #14293-ik hozzászólást.

    ------

    XP 2. Ezen egy jót nevettem, többet nem is szeretnék hozzáfűzni.. ;]

    Let's begin, de gozaimasu!

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #14381 üzenetére

    Használtam a gépemen OO-t, Windowson, Ubuntun egyaránt. Nem mondom, hogy rossz lenne, de az Office-hoz képest nem jó.

    Nem is tudom. Az első sorozat rettenetesen gyenge volt. Kb a 2.3 -tól álltam át rá teljesen. Szerintem ma már mindent tud amit kell neki, a 3.0 -val pedig lehet hogy sok ms office fonatikus -t is elcsábítanak.
    Egyébként én azt gondolom hogy OOo léte sokkal jobban fáj az ms -nek, mint a linux. Hiszen kevesebb problémával jár kiváltani az irodacsomagot mint az operációs rendszert..

    mondanám, hogy a legtöbb open cuccnak egyszerűen béna vagy nonegzisztens a marketingje.

    Ebben teljesen igazad van... A mozilla viszont remekül el tudja magát adni. Gyakran még rá is játszik az időnként fellángoló ms gyűlöletre, és az IE -val kapcsolatban valótlan, ám népszerű állításokra is bólogat... :K

    Tegyük hozzá, hogy a driverírás pénz.

    Csakhogy én nem erről beszéltem. F.S oldalán nincsenek fent a meghajtóprogramok, és úgy van beállítva az egész, mintha a laptop maga, a vista kedvéért született volna. Azonban ezekhez az alkatrészekhez léteznek a meghajtóprogramok, és az internetről szépen begyűjthetőek, de ezt az átlagfelhasználó nem feltétlenül tudja, tehát szépen megvezetik....

    Ezek sokkal komplexebb dolgok annál, mintsem ilyen jellegű tapasztalattal nem rendelkező emberek megpróbálják kielemezni, megérteni.

    Azért a pénzügyi döntéseket nem kell túl misztifikálni. Ha valaki picit jobban utánajár, könnyen rájöhet mi miért van úgy ahogy.....

    Most tulajdonképpen azt mondod, hogy a többszörös bajnok boxoló kösse hátra az egyik kezét, hogy a többieknek is jusson hely a dobogón.

    Ha már nincs kit kiütni, és csírájában fojt el minden boxtanulásra tett próbálkozást, akkor valami nincs rendben.

    Ha lenne olyan alternatíva, ami olcsóbb és jobb, akkor mennének rá az emberek

    Olyan kötelékek, és függőségi viszonyok alakulnak ki egy ilyen monopóliumban, amit piszok nehéz megbombázni. Látod hogy még ingyenesen használható programokkal is.

    Tudod, ha a vásárló a hipermarketbe megy a kisközért helyett, akkor nem a hipermarket tette tönkre a kisközértet, hanem a vásárló.

    Ez igaz. De ha a vásárló rájön hogy már csak egy hipermarket van a világon, és ott 1000 ft a kenyér, akkor nem fog tetszeni neki. De ez a téma már túlmutat a vista -s megbeszélésünkön..:)

    Ha OO-t fogok használni, akkor azért fogom, mert azt akarok.

    Ezt értem. De nem tudom miért írtad le...:)

    De valakit zavarna. Akkor is legalább ennyien mondanák, hogy "nemár, még kéne 3 év".

    Félreértettél. Arra gondoltam, hogy a vista mellett, piacon maradna az xp. Akkor nem érezném erőszaknak a váltást. Ez így viszont csak az MS "majd megmondom mi kell neked ha tetszik ha nem" hozzáállásának bizonyítéka.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • CJ3

    senior tag

    válasz _ak_ #14382 üzenetére

    Ok eddig ezt a Vista Glazz t tudtam leszed mást nem nagyon mert akárhova kattintok mindig csak ujjabb oldalak nem jutok el hogy letöltsek programot mondhatnál akkor hogy pontosan mi ennek a neve ,,,

    [ Szerkesztve ]

    Crypto

  • kyru74

    aktív tag

    "A Windows Vista egy befejezetlen munka"
    [link]

    Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz cellpeti #14351 üzenetére

    ha nem tudod megoldani, holnap feltolom a rapidshare re ami nekem megvan

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

  • CJ3

    senior tag

    Most itt ennél a Vista Glazz nál amikor megnyitom irja hogy kattintsak a patch re
    a Systemnél is meg a style nál is ujraindul majd gondolom de lesz témám vagy azt külön szednem kell hozzá???? Vista Ultimate m van

    Crypto

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #14383 üzenetére

    Szerintem ma már mindent tud amit kell neki, a 3.0 -val pedig lehet hogy sok ms office fonatikus -t is elcsábítanak.

    A Writerrel önmagában nincsen semmi gond, bár szerintem a kezelőfelületén bőven van még mit csiszolni, de az Impress például egy tragédia. Outlook-alternatíva sem ártana, mert pl. aki azt használja (nem csak emailküldözgetésre), az félhalott nélküle.
    Meg az sem ártana, ha a betöltési, illetve műveleti sebességen némit csiszolnának. Egyébként szerintem az OO nem igazán veszélyezteti az MSO-t, sokkal inkább egy holtteret fedett le, aminek a szélei átnyúlnak mind a "túl drága az MSO", mind az "elég nekem egy wordpad is" halmazba.

    az internetről szépen begyűjthetőek, de ezt az átlagfelhasználó nem feltétlenül tudja, tehát szépen megvezetik....

    Tehát az MS azért fizetett, hogy ne rakják ki a honlapjukra a linket? :) Ezt szerintem ha átgondolod, te sem hiszed el. Ha azért fizetett volna, hogy ne írjanak a régebbi rendszerükre, az emészthető.

    Azért a pénzügyi döntéseket nem kell túl misztifikálni. Ha valaki picit jobban utánajár, könnyen rájöhet mi miért van úgy ahogy.....

    Pont itt van a baj, hogy ez nem igaz. Ameddig nem ismered a vonatkozó összes kapcsolódó költséget, megállapodásokat, feltételeket, a tervezet időperiódusát, addig annyit láthatsz bele, mint Józsibá a napi politikába, vagy a nemzetgazdaságba.

    Olyan kötelékek, és függőségi viszonyok alakulnak ki egy ilyen monopóliumban, amit piszok nehéz megbombázni.

    Na de mégis mi kéne ahhoz, hogy váltsanak az emberek az überkirály MAC-re, vagy az atombiztos Linuxra? Most nem kell egyből a játékokkal jönni, közel nem annyira jelentős ez a kérdés, mint amennyire sokan gondolják.
    Nem a monopóliumnak, meg a kötelékeinek kell váltania, hanem az embereknek.

    De ha a vásárló rájön hogy már csak egy hipermarket van a világon, és ott 1000 ft a kenyér, akkor nem fog tetszeni neki.

    Van egy olyan dolog, hogy bojkott. Mára nemigazán működik. Ez nem a cégek hibája.

    De nem tudom miért írtad le...

    Arra írtam, hogy szerintem nem Windows-alternatívákban, meg MS-vetélytársakban kell gondolkodni, hanem különálló halmazokban. Vagy csinálsz egy terméket, amelyik teremt egy igényt, vagy teremtesz egy igényt, amire aztán kínálsz egy terméket. Ennek ellenére manapság is jól látszik például a Firefox-nál is, hogy az igény az MS-fikázás. Ha az Opera találta volna előbb ki, ők lennének sok%-al beljebb.

    Arra gondoltam, hogy a vista mellett, piacon maradna az xp.

    Mondjál már egy olyan értékesítési rendszert, amiben egy cég önmagának állít konkurenciát :Y
    Főleg egy olyan miliőben ahol nem elég eladni a terméket, mint egy darab farmernadrágot, hanem supportot kell biztosítani, ami embererő, ezáltal pénz.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • attila9988

    őstag

    válasz kyru74 #14385 üzenetére

    "A Windows Vista egy befejezetlen munka"

    Majd remélem szólnak ha befejezik, és használható állapotban lesz. Bár lehet hogy akkor már windows 7 lesz a neve...:)

    Csak a software gyártásban fordulhat elő hogy félkész gagyit adnak el az embernek, és azt mondják "majd javítjuk". Így lett ez az OOXML szabvánnyal is. Nevetséges amit az ISO művelt.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Thrawn

    félisten

    válasz attila9988 #14390 üzenetére

    A félkész jelentheti azt is, hogy minden benne van amit akartak, csak a fele még "béta", vagy azt is, hogy a "béta" fele kimaradt belőle.
    Innentől meg vérmérséklet és hozzáállás kérdése érdemes-e ezen vitázni :)

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • KisApám

    addikt

    Sziasztok!

    Kicsit amatorkodom, remelem nem baj.
    Ha a laptopomat nem kikapcsolom, hanem egyszeruen osszecsukom, elmegy "szunnyadni" a gep automatan. Amikor kinyitom es bekapcsolom eleg sokszor ugy jon be hogy a kepernyo felbontasat megvaltoztatja... Miert???
    (1440x900-rol 1280x1024-re)

    Mit tudok ellene tenni?

    ̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

  • attila9988

    őstag

    válasz KisApám #14392 üzenetére

    Ne csukd össze.... :DD
    Egyébként milyen operációs rendszer fut rajta?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz attila9988 #14339 üzenetére

    Elfelejted hogy közben volt a win 2000 . . .
    A Win me meg azért jobb volt mind a win 98 ha másért nem akkor ujjabb driverekkel volt szállítva és valamilyen szinten gyorsabb is volt nála
    Az egy más kérdés, hogy iszonyat instabil volt különösen a magyar nyelvű

    (#14348) RexpecT
    A kisebb file oknál gyorsabb mert inteligensebben használja a teljes ramot cash ként így vettem legalábbis észre

    (#14351) cellpeti
    A 7 es gond nélkül megy

    (#14353) Morden24
    (#14355) Barthezz2
    Ez egyszerűen a biztosnág miatt van, annak aki teljesen mezei user jobb is így, én mégis első alkalommal kapcsoltam ki az uac ot
    magamtól találtam meg.
    Egyszerűen zavart, a RAM ból meg ki izgat, hogy mennyit eszik meg a rendszer, azért van, hogy legyen benne valami
    Egyik haverom csinálja :

    van vagy 8 giga ram a gépében, de hogy minek ???
    A gyerek webezik, torrentel, és dc zik, nem játszik, és fikázza az vistat, hogy ilyen meg olyan meg amolyan
    -Amikor kérdeztem tőle, milyet tettél fel ?
    -Azt nem tudom, betettem, és települt, semmit nem kellett csinálnom
    No ez akkor már tuti valami buzerált . . .
    4 magos gépe van a gyereknek
    Azon panaszkodott , hogy sok ramot zabál a vista
    Kérdeztem tőle, hogy miért milyen alkalmazás nem indult el, mert ugye ha kevés a ram akkor valami nem indul el.
    Nem elindul minden. . .
    Mondtam neki, akkor nem mindegy, hogy mennyi helyet zabál a gép, a lényeg, hogy gyors és stabil...
    De hogy ő azt szeretné látni, hogy sok hely van a ramban ....
    Erre azt mondtam, fogj egy baltát verd szét a gépet szogelt fel a ramot a falra is írd rá nagy betükkel, hogy "8 GB FREE. . . "
    De arra nem veszi a fáratságot, hogy frissitse a rendszert, azt mondja, hogy neki ne kutakodjon az MS a gépében
    Na az ilyenekkel nem lehet mit csinálni . ..
    1 hét után dobta ki a vistát, ennyi idő még arra is kevés, hogy véleményt alkothasson

    Egy a lényeg, egy lehetőség nem kell használni . . .

    (#14356) attila9988
    Használhatsz linuxot is ....

    (#14363) haxy27
    Ez megintcsak attól függ, hogy ki mire használja a gépet, aki játszik, akkor előbb utóbb ha akar olyan game el játszani ami csak vistán megy, akkor kénytelen lesz váltani, de aki csak az e-mailét nézi meg, vagy csak webezik, annak még éveken keresztül jó lehet a xp
    A winme most azért nem mondtam, mert a web használatánál azért egy minimumot kell tudnia a hwnek, de különösen a bongészőnek, mióta az ilyen flash es csicsas oldalak a divatosak, amikor csináltam pénzért egy egyszerübb oldalt, direkt az volt a kérés, hogy akár 1 486 oson is menjen , megoldottam
    És az ismerösöd mire használja a gépet ? Rá van kötva a netre ?

    (#14366) cellpeti
    Csak Mpeg 1 , Mpeg 2 És windows media formátumokat eszik meg
    ha jól tudom, lehet, hogy az uncompressed avi-t megeszi

    (#14391) Thrawn
    Komolyan kellene egy Vista vs Xp topicot nyitni és akkor nyugodtan mehetne a forumozás az vistával kapcsolatosan ...

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Core2duo6600 #14394 üzenetére

    De arra nem veszi a fáratságot, hogy frissitse a rendszert, azt mondja, hogy neki ne kutakodjon az MS a gépében

    Amúgy sosem értettem, egyes embereknek tényleg annyira unalmas az életük, hogy elhiszik, az érdekli a multicégeket, hogy ők milyen pornóoldalon járnak? :D

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • attila9988

    őstag

    válasz Core2duo6600 #14394 üzenetére

    (#14356) attila9988
    Használhatsz linuxot is ....

    Használok is. De nem válthatom teljesen le az ms rendszereket, mert ugye a monopol helyzet azt is jelenti, hogy sok számomra fontos program csak windows alá létezik.

    Komolyan kellene egy Vista vs Xp topicot nyitni

    Hát még nem vetted észre? Ez már régen az a topic, csak a neve más... :DD

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #14395 üzenetére

    az érdekli a multicégeket, hogy ők milyen pornóoldalon járnak?

    Inkább attól félnek hogy kiderül, mennyi warez program van feltelepítve...:) A srác egyébként meg is érdemli ha nem frissít. Így természetesen nem lehet megítélni egy programot.

    Amúgy a magán szféra szentségével én is egyetértek. Ez az egy dolog amivel az ms -nek is nagyon vigyáznia kell. A legutóbbi akciója a figyelmeztetés nélküli frissítéssel is akkora ellenszenvet váltott ki, hogy az egész info sajtó azzal volt tele...... Mi lenne akkor ha kiderülne hogy mást is megfigyelgetnek néha? És miért ne tennék?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #96302336 #14397 üzenetére

    Ez tetszik..:) Sajnos néha elrontom én is, pedig figyelek rá hogy lehetőleg helyesen írjam le a mondandómat.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák