Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Megtaláltam már valaki a következő hiba eredetét, vagy megoldását:
    Ha törlök egy filet, akkor eltűnik a mappából, majd frissítés után visszakerül. A total commander hibát ír ki törléskor, ha a program netről akar frissülni kiírja hogy hiba, mert törlte a régi exe-t, de még mindíg ottvan, és nem tudja felülírni.
    Ez főként exe-kkel és programfileokkal esik meg amik korábban már futottak, de már be lettek zárva (taskmanager szerint is). Sokazor újraindítás sem segít, csak ha kézileg tolok egy dismountot, újramountolom a meghajtót, és újranyitom a mappát, akkor törölhető.

    Az benne a fura, hogy mikor kijött a beta a laptopomra a 32-bites, az asztali gépre a 64-bitest toltam fel másodlagos OS-ként. Mivel ez a hiba csak a laptopon jött elő, azt hittem csak a 32-bitesre jellemző, és a 64-bites megúszta ezt a bugot.
    Nemrég mindkét gépen elsődleges OS-nek tettem fel a 64-bitest, erre most mindkét gépen előjött ez a probléma. :W
    Biztos köze kell hogy legyen valami programhoz. A vírusirtót és tűzfalat uninstaláltam, de lehet még is az okozta, csak végleg gajjravágta.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Barthezz2 #5580 üzenetére

    Eset Smart Security, a legfrissebbet tettem fel és updateltem.
    Aztán kiderült hogy a tűzfal bugos, így cseréltem 4.0-ás beta1 verzióra, ez jónak tűnt tűzfal szempontjából. De már töröltem uninstallal, és a hiba maradt.
    Na mindegy, ma megint újrarakom a rendszert, és megpróbálom kideríteni mi okozza. Taláűltam rá egy egyszerű tesztet, a CSS egy indítás/bezárás után nem indul el többet rebootig, mert a steam nem tudja babrálni a fileokat.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Barthezz2 #5582 üzenetére

    Ne kapkodjunk. Újrahúztam a win7-et, felraktam az eset smartot, és pár drivert, és nincs még jelen a hiba, valami más lesz az ami kiváltja. (az is lehet tök független mindenféle programtól, drivertől és hasonlótól, csak hiba a rendszerben ami random mód előjöhet).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bakosgabor57 #5595 üzenetére

    Futtasd a recoveryt DVD-ről, vagy inkább a létrehozott recovery partícióról/mappából, ki tudja pótolni a hiányzó fileokat.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Hmm. Ma feltűnt egy érdekes dolog.
    Nemsokkal az után iktattam itthon be egy D-link routert, hogy már fenntvolt a Win7, tegnap mégis visszaraktam a Vistát, és azóta gondok adódtak a torrent klienssel. Végül kézileg kellett nyitni neki egy portot, mert egy random port se nyílt ki neki.
    Mikor beraktam a router csodálkoztam is, hogy nem kell port forwarding-al szórakozni, mikor sokan nyafognak emiatt, de minden port nyitott volt amikor próbálgattam, az utorrent se nyafogott. Most hogy win7 helyett Vista van már kellett kézileg portot nyitni a torrent kliensnek. Mintha köze lenne egymáshoz a kettőnek, talán van valami szolgáltatás a win7-ben ami tud routeren portot nyitni egy programnak ami kéri...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz M3nyus #6471 üzenetére

    Legújabb beta driver a kártyának, friss WHQL az alaplapi chipsetnek, és alaplapi BIOS frissítés, több tipp nincs, aminek köze lehet hozzá.
    Sokaknál jön elő, de vagy nforce-os szokott lenni az alaplap, vagy régebben a 4 Gb-nyi memória hozta elő, de utóbbit mára javították driverből, előbbit BIOS-okkal, de neked inteles lapod van...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Help! Az x64 RC1-re ez így stimmel?

    98341af35655137966e382c4feaa282d *7100.0.090421-1700_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRC1CULXFRER_EN_DVD.iso

    Torrentről húztam le az ISO-t, utorrentel még visszahasholtam, aztán elkezdtem volna kiírni, de már 6 lemezt a kukába hajítóttam.
    Először megnyitottam PowerISO-val, mellédobtam az Office 2007 SP2-t, és mentés nélkül kezdtem írni, de 80%-nál kidobta. Namondom, becsúszott egy hibás DVD, van ilyen szökőévente egyszer. Megint nekiáltam írni másik korongra ugyanazt a szedettveddett összeállítást, ugyígy eldobta. Ekkor újranyitottam az ISO-t, megint mellétettem az offie-t, most el is mentettem írás előtt egy külön 01.iso-nak, azt kezdtem írni de írás után olvashatatlan volt a lemez. Na jó, akkor újra lehasholtam utorrenttel, feladtam azon vágyam, hogy mellétegyek bármit, megint elkezdtem írni, most csak az eredeti ISO-t, de megint kidobta 85%-nál. Akkor oké, PowerISOról ennyit, nero 9.2.6.0-val is nekiestem kiírni az ismét lehasholt ISO-t, de írás után sorba dobálta a visszaellenőrzésnél hogy minden szektor hibás. Mi a fasz...? Elkezdtem írni 3,3x-osan (legkissebb amit tud az író), de ellenőrzésnél hibákat hajigált és nem lehetett beolvasni. Joh, még mindíg nem voltam elég ideges, ezért kölcsönkértem a szobatársam gépét, wifin áthúztam az ISO-t, total commanderrel lecsekkoltam md5-re, azt mondta oké, kezdtem volna írni, de 20%-nál kidobta a lemezt (nála régebbi 8.valahanyas nero van fent, aminek elégnek kéne lennie, de ugye nem ugyanaz mint nálam...).

    Most vagy mind a 6 korong hibás volt, amit kétlek, mert egy 25 db-os Verbatim DVD-R henger, amiben ez volt az utolsó 6 lemez, az előző 19-et gond nélkül írtam tele filmekkel, amikből párat arról néztem meg azóta, egynek se volt baja, sosem írt hibát a nero...

    Mosz néztem googlevel keresgélve, és neten is azt találtam, hogy az md5 összeg stimmel, ugyan azt írják rá mint amit nekem számolt ki a TC, és fentre bekopyztam. Ötlet?
    Ha hazamegyek, az otthoni asztali gép írója is eldob egy TDK lemezt ezzel az ISO-val és tényleg ez a hash összeg, akkor valakit nagyon átbasztak (pl engem is :D).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nfsu17 #15770 üzenetére

    Friss VGA driver van fent, vagy az onbox microsoftos? Ha update nem talál frissebbet rakd fel a legfrissebb vistásat. Nézd meg a frissítési frekvenciát is, nem-e 59Hz, a monitor meg 60-at szeret. (bocs a kérdést, de ugye natív felbontásban van?)
    Ha RCA kábellel vagy összedugva, akkor a monitor menüjében kellelene lennie egy olyan opciónak (vagy az előlapon egy olyan olyan gombnak), hogy automata adjust/config/calibrate, ilyesmi, amitől villog a kép és beáll helyesen faltól falig. Vagy a CRT-kből ismert kézi toszingálás, ott is lehet olyan opció, hogy sharpness, ami zavart okozhat.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Még mindig 7100-at nyúzok, csak mostanában többféle hangkártya, forceware, catalyst driverek járkáltak rajta oda-vissza, és ki is fagyasztottam néha, így elgondolkoztam egy frissítésen. Néztem mi a legújabb build, erre látom már RTM-Escrow-okat dobálnak. :Y

    Kb. mikorra várható, hogy kiderüljön melyik build lett RTM? Megéri még most feldobnom a 7229-et, vagy csak napok, max 1-2 hét kérdése a végleges? (felőlem az se lehetetlen ha még 1 hónapot ülnek rajta, és csak a hype miatt nem volt RC2, de legalább annyi build lesz még mint ha lett volna és elszámolunk még 7250-ig is).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz FRENK1988 #27052 üzenetére

    Nem, vagyis igen, de ha WHQL-es lenne, akkor alá is van írva, illetve ha alá van írva, akkor fel is kéne mennie. Én arra tipelek vagy hibás amit letöltöttél, vagy bugzik az OS.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ari18 #27068 üzenetére

    Nekem is kiírta ezt egyszer valamelyik build, én se értettem mit akar vele. Most konkrétan nem írja a 7100 x64. Nálam sem volt soha integrált VGA-s alaplap. Szerintem hagyd figyelmen kívül, én is azt tettem.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ari18 #27076 üzenetére

    Akkor vagy rakd újra a 7100-ast, de inkább 7221-est neki...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ari18 #27078 üzenetére

    Túl korainak hangzik ez nekem, hogy már jövőhéten RTM jön. Akkor már augusztus végén, szeptember elején megjelenhetne, nem kéne október végére tenni. Felőlem talán még 1 hónapig is várhatjuk.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #31757056 #27344 üzenetére

    Őőő, hát nekem ezután lehet, hogy kell egy igazi X-fi az Audigy 4 helyett, ha ennyivel jobb az EAX5, mint a 4. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Barthezz2 #27368 üzenetére

    Prime95-el kéne tesztelni a tuningot, és nem lenne ilyen gond.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Mikorra várható a végleges Virtual XP Mode? Be akarom majd dobni a telepítő DVD képfile-jába, mielőtt kiírom.
    És végül akkor az a verzió, mely nevében nem szerepel E, az nem tartalmaz Explorert?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Morden24 #34299 üzenetére

    Hát, elég megtévesztőre sikeredett. Az E betűs az nem E-s, bár olyan szempontból logikus hogy amibe nincsenek betűk biggyesztve, az a rendes, nem a hiányos (Extended helyett Exterminated). :DDD
    Akkor a VirtualXP-ről gondolom nincs is hír. Kár hogy nincs rajta alapból az Ultimate disken, vagy legalább nem egyidőben lettek kész, most emiatt várok az ISO kipörkölésével...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bobsys #34303 üzenetére

    Én csak a Beta-t látom, amit még a Win7 RC-hez tettek ki.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dark Archon #34359 üzenetére

    Ne szopasd már. Meg vannak már a hivatalos, MS által kiadott checksumok. Ha letöltesz egy ISO-t, és megfelel ezeknek az ellenőrző összegeknek (pl. Total Commmander-rel tudsz ilyet számoltatni, és utána a .sfv fileban lesz a kód), akkor az eredeti, értintetlen ISO-d van meg, amivel a boltok polcaira kerülő DVD tökéletes másolatát tudod kipörkölni otthon, a saját íróddal. Ha ez stimmel, akor mindegy, hogy a MEGSZOPATUNK.VÍRUSOKKAL.COM-ról töltötted le múlt héten, vagy a Technet accountoddal fogod 3 nap múlva, netán vársz októberig.

    Csak legális CD kulcsot nem tudsz még ma szerezni, de a rearm sem illegális.

    Windows 7 Retail Ultimate englisch (x86)
    Name: 7600.16385.090713-1255_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_EN_DVD.iso
    CRC: 0xC1C20F76
    SHA-1: 0x5395DC4B38F7BDB1E005FF414DEEDFDB16DBF610

    Windows 7 Retail Ultimate englisch (x64)
    Name: 7600.16385.090713-1255_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD.iso
    CRC: 0x1F1257CA
    SHA-1: 0x326327CC2FF9F05379F5058C41BE6BC5E004BAA7

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Vasinger! #34373 üzenetére

    Az, hogy BIOS-ban tiltsd le az ACHI módot, vagy inkább Windowsban tegyél fel intel chipset inf drivert, mondjuk kézileg betallózva a Storage controller vagy IDE controller fül alatti ACHI/RAID eszköznek, mert úgy tutibb.
    SATA III-as winyó már létezhet, csak alaplapra integrált vezérlők nincsenek még.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz $p@rr0w #34408 üzenetére

    Nem, de a Nero 9.2+ és az IMGBurn nekem működnek.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz CarrGomm #34380 üzenetére

    TC-ben kijelölöd az ISO filet. Files / Create CRC Checksum (magyarul valami CRC ellenőrzés SFV formátumban), ott az ablakon bepipálod, hogy CRC vagy SHA-1 összeget kérsz (ha nem pipálsz, akkor CRC, ha pipálsz, akkor az amit pipálsz...), megvárod míg végez, majd notepaddal, wordpaddal, vagy más szövegszerkesztővel megnyitod az SFV filet, és ott lesz benne.
    Ha nem akarod szemre összevetni, akkor kitörlöd amit számolt, bekopyzod a helyére azt a kódot, amit korábban írtam, és visszaellenőrizteted. (vagy simán a következő sorba kopyzod, és szemre veted össze, előbbi biztosabb, utóbbi gyorsabb - illetve ha nem szöszmötölsz vele sokat, mert ha igen, akkor gyorsabb visszacsekkoltatni).
    Eleve csinálhatnál SFV-t kézileg, de bonyolult, ha nem vágod fejből milyen szintaxist kell adni, hogy rákapjon a TC, tehát úgy is csinálnod kéne egy SFV-t, amit átszerkesztesz, csak ha másik fileról csinálod, akkor a filenevet is szerkeszteni kell...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz t72killer #34496 üzenetére

    Ja, én már régóta így csinálom. Nálam 2db SATAII-es WD-RE winyókból kirakott RADI0 kötetről költözött át a Vista egy 32Gb-os MLC-s SSD-re (csak arra kellett figyelni az MLC miatt, hogy ne 4, hanem 8k-val formázzam, illetve a 64Gb-osat 16-al sem árt), és hirtelen elhalkultak a winyók (nincs többé semmi kriksz-kraksz cerregés), gyorsabb is lett a rendszer, és még a RADI tömbön lévő írás/olvasás is gyorsabb, mert ugye nem ide kapkod a rendszerfileokért, ami magábban össze vissza kattogtatt egy winyó (a sima olvasás írás nem).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bobsys #34505 üzenetére

    Úgy tudom, a legtöbb akkoriban eladott MLC-s SSD-ben címzéshibás vezérlő van, ezért kell a kapacitással együtt növelni az allocation unit sizet, hogy ne lagoljon. Az elmélet mindegy is, a tapasztalat hozta, hogy növelni kell, és nincs lag. Mielőtt félre érted: a RAID tömböm továbbra is 4k/4k. A lényeg, hogy külön eszközön van a windows és a lapozófile, méghozzá egy hangtalan SSD-n (nem darál a fej), amit egyébként is jobban szeret a windows a gyors elérés miatt, és fellélegzik a lemezes kötet, mert nem ugrál a fej, tehát minden duplán jól jár egy 30Gb-os olcsó SSD áráért...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz emre33 #34609 üzenetére

    Talán a totalidea féle tweak7 progi tud ilyet, de lehet hogy csak a fizetős pluginnal: [link]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Huhh. Van egy kis gáz. Most a laptopomon 7100-es RC1 volt telepítve (x64, eng, ultimate), és tegnap 3 dolgot telepítettem: Virtual XP BETA, Windows Virtual PC BETA (az MS honlapjáról), Office 2010 TCP (ez olyan aszfaltra pottyant, de nem jelzett vírusirtó, alá voltak írva a telepítőfileok, stb.) Tegnap nem indítottam újra a gépet a telepítések után (nem is használtam még azokat, ami miatt újra kellett volna.
    Ma bekapcsoltam a gépet, de még nem voltam itt, csak mikör később ülltem le, akkor hirtelen azt hittem, hogy be vagyok lépve egy távoli asztalra, mert tök csupasz asztalom van. Elállítódott minden személyes beállításom, olyan a gép, mint ha törölték volna a felhasználói mappámat az C:\Users alól.
    Sőt, visszaállítottam a personalization-ban a témát, mégsem jelenik meg más háttér, csak solid color, és az Aero is mintha meg lenne piszálva. Áttetszőek az ablakok, de mint ha más lenne a cím sávok mérete, és megváltozott volna 1-2 ikon, és effekt is. A patrancsikonok is eltűntek, amiket én raktam ki, nem automatikusan generálta a setup minden felhasználónak (azok maradtak). A firefoxból is törlődtek a kukik, pedig ahogy bóklászok az admin mappában olyan, mint ha maguk a fileok pedig ott lennének. Viszont nincs más felhasználói mappa, akihet újfent beléőhetett volna
    Futtattam egy Eset Smart in-depth ellenőrzést, de semmi. Amúgy a rendes admin accountot használom, és nincs is más fiók.
    Arra is gondoltam, talán egy virtualizált OS-t indított a Virtual PC kérés nélkül, de nem, mert most indítottam vele egy XP-t,és ehhez bekért pár beállítást, és még konfigolta magát egy jódarabig, mire itt a virtualizált XP-m egy ablakban.

    Tipp?
    Most újrarakom az RTM-et, ahelyett hogy itt mindent újratelepítek és visszaállítok, de mitől lehet?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #34640 üzenetére

    Ááá, valami nagyon el van dugványolva.
    A Downloads mappám (a gyorslinkről ugorva az explorerben) a System32/Config/Systemprofile alatt van. Akkor ezért nem olvassa a C:\Users\Administrator mappám alól a filejaimat. Ezért van látszólag a helyén minden, és azért tűnt el mégis...
    Akkor most még is egy virtualizált módban van az asztal, amin épp ütyködök? Vagy egyszerűen csak csúnyán szétcsúszott valami?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz (ex)Cat #34649 üzenetére

    De törlődek is újraindításkor, így valamikor meg lassabb. Főleg ha még a sütiket is törli, és mindíg újra be kell lépned mindenhova. Ilyen szempontból megint csak jobb egy SSD (vagy esetleg gépházon belül bedugni egy kis pendriveot tempnek).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz CocooN-z #34672 üzenetére

    Várj új verziót, vagy próbálkozz RivaTuner-rel.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Barthezz2 #34751 üzenetére

    Admin fiókból működsz, vagy "run as admin"-ként indítod a starforce telepítőjét?
    Esetleg induláskor nyomkodj F8-at, és "Disable driver signing enforcement".
    Nameg frissíts buildet reinstall gyanánt. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BIZ0906 #34762 üzenetére

    Sehogy, LCD-ken 60Hz a standard (esetleg 59Hz, vagy ettől eltérő lehet 120Hz, vagy 24Hz-es videólejátszás, de ez ritka, és ezek is bugosak lehetnek így is) csak külső programmal tudsz ettől eltérő frissítést erőltetni. De a te esetedben felesleges is, mive az LCD-k a 60Hz-et szeretik, semmivel sem lesz jobb 75Hz-en (esetleg rosszabb). Csak videólájátszáshoz lehetne hasznos 24FPS többszörösét belőni, de azt sem lehet CCC-ből.
    PowerStrip, RivaTuner, Ati Tray Tool. Nem tudom épp most melyikből van már Win7-en is működő verzió, de azt sem ártana tudni hanyas build a windowsod.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #34763 üzenetére

    Hopsz, bocs, összekevertelek valakivel, akinek azonos az Avatarja, az LCD-kről szóló részt felejtsd el, ha nem is LCD, hanem CRT monitorod van. Ezesetben viszont ott lehetne a CCC-ben a refresh értékek közt a 75Hz is, viszont játékokon belül ekkor sem lesz erőltetve.
    Egyes játékoknál konzolparanccsal is állítható, a többinél marad a 3 program egyike, amit írtam.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz koxaman #34836 üzenetére

    Attól függ. Én nemrég cseréltem x38-ról x48-ra, úgy hogy tök ugyan az a nyák, csak új revízió, és x48-nak nevezi magát (de szinte minden más chip azonos). Még így is le kellett törölni pár rendszereszközt csökkentett módban, hogy visszatelepüjön ugyan azzal az eszköznévvel ugyan az a chipsetdrivel, hogy utána minden működjön (pl PCI-E root portokat, hogy lássa a PCI-E eszközöket, mint VGA, hálókártya, stb).
    Ha mondjuk AMD és Intel proci közt cserélsz, vagy akár házon belül intelről nvidia chipsetre, akkor lehet, hogy csökkentett módban sem tud felállni a windows. Ilyenkor egy DVD-ről (vagy win7-ben az erre létrehozott partícióról) bootolás, és a startup recovery még segíthet, de biztosabb, ha újrarakod.
    Sok rendszerezköz driverét kell újratelepítenie, de amíg azok nincsenek, addig mást sem tud rajtuk keresztül irányítani, vagy akár felismerni, így könnyen összeomlik. Legnagyobb baki, ha pl SATA vezérlőhöz kéne driver (főleg ha ACHI módban fut), és így nem is bír olvasni a lemezről, miután a bootsectorból beolvasott bootmanageren túljut.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz cannyon #34841 üzenetére

    Igen? Pedig én töltöttem már le SP1-el integrált Vista DVD-t MSDN-ről, előfizetés nélkül is. (Persze kulcsot nem generálhattam hozzá, de az most más kérdés, az SP1 miatt kellett új ISO)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ti hogy álltok a KB-974332 frissítéssel. Nekem telepítés közben lefagy, majd végtelenített ciklusban újraindulgat, míg nem kérek egy csökkentett módot, akkor bootol, de később ismét felkínálja a frissítést normál módban, és ismét szétmegy, ha felrakom.
    Igazából egyik programot sem használom, aminek a kompatibilitását javíthatná, csak nem értem miért nyírja ki az OS-t ez az update.
    Küldtem hibajelentést, de nem kapott még választ az action center.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Mitől lehet, ha napok óta többször előfordul, hogy idleben is 100%-on tekeri a Sytem folyamat (NT Kernel $ System) az egyik CPU magot (a kettőből)?
    Már kétszer is futtattam in-depth scant az Eset Smart-al, de nem talált semmit (megnéztem, és frissül rendesen, az exe verzió és az adatbázis is friss).
    Valami hibás eszközdriver okozhatja ezt? Vagy mi tudja a System alá sorolni magát, és kiakasztani egy CPU magot? Ha nézem, egy idő után magától leáll, de elég sűrűn van 50%-os CPU használatom üres asztallal.
    Nagyon hasonló cuccok vannak a laptopomon és a PC-men, és csak előbbin játssza ezt. Minden program ugyan az, a driverek is hasonlóak, mert mindkettő Intel CPU és lapkészlet, most épp a VGA is azonos, csak egy-két apróság tér el, mint pl itt van intel wifi kártya és toshiba bluetooth, de ezeket próbáltam kikapcsolni a fix kapcsolóval a gépen, és marad a CPU használat.
    (Windows 7 RTM, mindenféle update-el, kivéve, hogy a laptopon nem települ az egyik winupdates hotfix, mert végtelen újraindulgatást okoz, ha elkezdem telepíteni, de ez nem is security, hanem valami compatibility update lenne, és nem használok olyan programot, aminek elvileg javítaná a kompatibilitását.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Gorneck #43098 üzenetére

    Most, hogy így mondtad, igen, de nem: [link]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Forza_JUVE #43116 üzenetére

    Ott is írják, 2012 előtt semmiképp sem várható. Ez akkor hova sietség? A Vistát meddig is tartott kiadhatóvá tenni? (mert a win7 könnyebben ment, mert arra épül, és nem sokat változott...)

    Viszont a 128 bit tényleg rémisztő. :Y Az minek? A 64bit memória szempontjából még egy évtizedre, vagy inkább talán egy fél századra is elég lenne. Ez tényleg rusholás, hisz a 32-bitből már gyakorlatban is kifutottunk (4Gb már csak pusztán VRAM-ból is összejöhet), mégsem sikerült még kigyomlálni, win7-ből is csak kiadták a 32-est is, pedig szerintem már Vistából is kár volt (akinek régi programok kellettek, az úgy is inkább XP-n maradt, a drivereket is jórészt amúgy is újra kellett írni...).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sekli #43286 üzenetére

    Nekem is ilyen. Fent van a legfrissebb (angol) PC Suite, működik is a telefonnal (5800) minden, amit használni akarok, mégis marad az eszközkezelőben egy ismeretlen eszköz is, amihez nem talál drivert, de a nokia pc suit-os honlapjára küld el, ha kerestetem vele, továbbá egy másik eszköz is megjelenik (Z: néven, a telefon alatt), amihez elvileg lenne drivere, csak nem tudja megfelelően telepíteni).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Uram Isten!
    Ma az iszonyat megnőtt boot idő és a random 50% CPU fagyások, és lomha programindulások miatt újraraktam az RTM-et.
    Épp csak pár driver telepítése után restartoltam, és máris 5 percig bootoolt megint. :W
    De legalább annyit nyertem vele, hogy most ki tudtam hámozni a logból, hogy a kártyaolvasó driverével szarakodik percekig. Aztán jött a felismerés: Benne hagytam a kártyaolvasóban a MicroSD-SD adapter, és ez elég volt a kártyaolvasó driverének kiakasztásához és azon programok lomhává tételéhez, amik be akartak tallózni minden meghajtót. :))
    Azért vicces, hogy egy üres meghajtó ennyi szart tud kavarni a levesbe.

    (#43562) Gorneck23 - Én is RC2 óta használtam a Vistát Win7 RC1-ig. Utána látni sem akartam az XP-t, ha valami ismerősömnek nyűgje volt az XP-vel, csak annyit mondtam, tegyél fel vistát, és gyere vissza, ha még gondod van. (És ekkor sokan hülyének néztek, mert a vista az egy fos, megmondta már a Jóistván, és legalább nem kellett az egész kolifojosó összes laptopján "szervizelni" az XP-ket. Bár mikor valakinek belőttem egy fasza Vistát, akkor páran beállítottak, hogy kérnek ők is. :DDD )

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ko9 #43675 üzenetére

    Két tipp (+1: ugye a futtatásba írod? Winkey+R, vagy start menü, RUN)
    - Írd be újra a notepad++ -ba és mentsd el rearm.bat néven, majd futtasd adminként.
    - Átmenetileg uninstaláld a Notepad++ -ot.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Akadt egy kis gondom.
    Fel volt telepítve egymás mellé Ubuntu 9.04, és Win7 7600 (először Win7, majd rá az Ubuntu, mert ebben a sorrendben nem nyírják ki egymás bootloaderét...), aztán megbetegedett a windows, ezért rászántam magam, hogy reinstalálom (aztán kiderült, hogy kár volt, mert csak bennefelejtettem a kártyaolvasóban az üres microSD-SD adaptert, és attól volt bődület lassú, és timeoutra futó minden, ami tallózni akarta a meghajtókat, de már megtörtént a reinstall...)

    Szóval, linux alól lementettem a menu.lst-t, majd win7 DVD-ről bootolva formáztam azt a partíciót, amire a Windows volt telepítve. Mikor feltelepült a windows, EasyBCD-vel telepítettem NeoGrubot, visszamásoltam neki a régi menu.lst tartalmát, de nagyon nem működik. Ha a NeoGrub után a Windows-t választom, akkor visszadob a Winows/Neogrub részbe, ha a Linuxot, akkor hasonló hibákat írva kiakad, a hibaüzenet konkrétan az, hogy partícionáljam újra a lemezt microsoft féle fdisk-el, mert valami nem stimmel neki a CHS partíciókkal. (de innen eleve gáz az egész, hisz a linuxnak saját exfat partíciója van, külön raw swappartícióval...)
    Szóval valahogy a windows reinstall során szétesett a korábbi rend (gondolom belekavart a partíciók sorrendjébe a lemezen).

    A nagyobb gond, hogy egyéb okból is szükségem lenne a GRUB-ra, de nem sikerül újra felrakni, abban reménykedtem, hogy ha beüzemelem a linuxot, onnan újra lehet telepíteni...

    Ötlet?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz negyedes #44523 üzenetére

    Pillanatnyilag nincs nálam se Linux, se Windows DVD...

    Amúgy vajon mi történne, ha megjelölném elsődleges partíciónak a Linux partíciót?
    Vajon, mikor a Win7 fejébe telepítettem a Linuxot, akkor onnantól a Linux partíciója volt elsődleges, onnan bootolt, és oda pakolta a grubot, tehát még működőképes (betöltené a linuxot és windowst is), csak "alszik" mióta nem elsődleges partíció?
    Vagy a Windows partíciót hagyta meg akkor elsődlegesnek, és ott voltak a file-ok, míg nem formáztam a partíciót, és akkor ha elsődlegesnek jelölném, akkor csak pittyegne süketen a gép, hogy nincs semmi a boot sectorban boot ügyben, illetve nincs a partíción minden file, ami a grubnak kell? :F

    Úgy rémlik, a menu.lst az ext4 partíción volt a boot mappában... És a rootra hivatkozgat:
    title Ubuntu 9.04, kernel 2.6.28-14-generic
    uuid 3d529733-7600-4bcf-82a5-1ddd41a5b4fe
    kernel /boot/vmlinuz-2.6.28-14-generic root=UUID=3d529733-7600-4bcf-82a5-1ddd41a5b4fe ro quiet splash
    initrd /boot/initrd.img-2.6.28-14-generic
    quiet

    A Windowsnak volt bejegyezve partíció:

    title Windows Vista
    rootnoverify (hd0,0)
    savedefault
    makeactive
    chainloader +1

    Ez akkor azt az elméletem igazolná, hogy a linux partícióról szedte magát össze a grub a BIOS post végeztével, és onnan adta át a bootot a Win7-nek, és a saját boot loaderének? :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz negyedes #44541 üzenetére

    Először volt ugye a winyó, a legvégén egy nagyfalat partícióval, az elejéről leszedtem minden mást.
    Bootoltam Win7 DVD-ről, feldobtam egy partíciót, és pakoltam rá Win7-et.
    Bootoltam Ubuntu DVD-ről, csináltam egy ext4 és egy raw partíció, telepítettem rá Linuxot.
    Ezután először a grub fogadott, ami vagy betöltötte a Linux kernelt, vagy a Windows Longhor féle BCD-s boot loadert (ami aztán magát a Windows-t).
    Később kézileg átkozmetikáztam a menu.lst-t, hogy 2sec timeout után rögtön a Windows féle bootloadert töltötte be, ami timeout nélkül lőtte is a Win7-et, de csak a megjelenést és a sorrendet piszkáltam, az elérési utakat és paramétereket nem bántottam.
    Ezután jött az, hogy leformáztam a Windows fileokat tartalmazó partíciót, ismét felraktam a Win7-et, és azóta csak a Windows féle bootloader jelentkezik. De elvileg ez is képes lenne Neogrubbal betölteni Linuxokat is, csak nem sikerül neki a régi menu.lst-vel.
    Szóval, most arra következtetek, hogy a grub filejai a linux partíción volt, és az MBR-ben ez a partíció volt megjelölve aktív boot partícióként, azért sem jó a régi menu.lst-m, mert megváltozott a partíciósorrend, ahogy a Windows-é került első helyre, mint aktív partíció...
    Szóval, talán ha megjelölném aktívnak azt az ext4-es linux partíciót, visszajönne a régi grub, menu.lst-stől, és még talán a Windows-t is képes lenne betölteni, bár ez utóbbitól félek, hogy nem jönne össze neki.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz hackeeeee #44555 üzenetére

    Én az első winupdate csomagokra vagyok kíváncsi.
    Van egy reliability update, amit nem tudok telepíteni a laptopomon (most reinstall után sem), hátha többek küldenek róla vissza hibaüzit, és megreszelik. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz hackeeeee #44559 üzenetére

    Ez lenne az: kb974431
    Asztalira felkúszott elsőre, laptopra először se, és most reinstall után se, több nekifutás után is visszavonja magát újraindulás után, nincs a súgónak semmi tippje.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Lenne egy kérdésem a pagefile működésével kapcsolatban.
    Úgy tudom, a windows (a 64-bites win7 is) 4kb-onként címzi a RAM-ot, és ennek megfelelően a virtuális memóriát is, tehát 4k-s egységekben irkál a pagefile-be, amihez tökéletesen passzol is az NTFS 4k alapértelmezett allocation unit size-a.
    Ez eddig szép és jó, csak az a dilemmám, hogy lehet ebből jól kijönni, ha RIAD0 köteten van a lapozófile. Intel vezérlőn 4k a legkisebb stripe size, ami két winyó esetén már 2x4, vagyis 8k-s egységeket jelent, tehát a stripe szempontjából legkisebb ideális allocation unit size már 8k. Ez már meghaladja a pagefile számára ideális 4k-t.

    Egyik alternatív félmegoldás, amit évek óta csinálok, hogy a 4k-val stripe-olt köteten külön partíciót hagyok a pagefile-nak, amit 4k-s allocation unittal formázok, de ez az én elméleti tudásommal csak olyan, mint hegesztőszemüveggel bámulni egy feketelukat. Egyaránt lehet, hogy ez rosszabb, mint 8k-val formázni, hisz végül úgy is 4-4k-kat irkál ki a lemezre a vezérlő, de úgy, hogy előbb összevár 8k-t, és kettényesi. Vagy nem, és kiirkálja a 4k-s csomagokat, egyet ide, egyet oda. Nem tudom, pontosan hogy működik ez RAID0-nál (és melyik eset hogy hat a sebességre).

    Még egy kérdés ez ügyben: Ha már úgy is külön partíción van a pagefile, nem lehet, hogy azt esetleg FAT-al, vagy FAT32-vel (melyikkel?) kéne formázni NTFS helyett? Lehet egyáltalán, vagy jót tenne-e neki? (Tehát ezen a 4-6Gb-os partíción csak a lapozófile lenne, és semmi más.)

    Most fogok winyókat cserélni, így újra felötlött bennem ez a kérdés, mert ha feldobom a tömböt, és rá a partíciókat, később már nagyon nehéz lesz variálni...

    Ha ennyire zavar, vegyek még 4Gb RAM-ot, és kapcsoljam ki a lapozófilet? :DD
    Ha valakinek van jobb ötlete, ne tartsa magában.

    Illetve még egy: Egy ~1,9Tb-os partíciót "szabad" még egyáltalán 8k-s allocation unit-al formázni, vagy illene felnyomni ezt a számot akár 16k fölé is, hogy ne hízzon el az MTF, mint egy tápos disznó? Vagy nincs abból semmi gáz, és akár 20Tb-ot is lazán végigformázhatnék NTFS-ben 4k-s allocation unit-al is?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Na, ilyenkor nincs itt semmi holdjáró, vagy más 100000+ hozzászólásos szaki, aki jobban belelát a windowsos filerendszer, és a pagefile kezelésébe, hogy megválaszolja a #48611-ös hozzászólásomat? :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Aktív témák