Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pc360

    addikt

    válasz #92063744 #76139 üzenetére

    Szerintem zsír fölösleges képfájlokkal szórakozni, csak fölös időpazalás.

    Épp itt fejtettük ki. Tömören: úgyis friss buildből érdemes újratelepíteni, ha szükséges. Fontosabb az átgondolt adatmentés (programbeállítások + fájlok), mint az egész rendszer mentése.

    [ Szerkesztve ]

    Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

  • King Unique

    titán

    válasz #92063744 #76139 üzenetére

    Megfelelhet ilyen a célra a beépített segédprogram is, de a külső szoftverek általában többet tudnak és bizonyos esetekben előnyösebbek lehetnek. Erről nemrég szintén volt szó a témához kapcsolódó válaszban. Ha pedig a célmeghajtó is titkosítva van - ahova a mentések kerülni fognak - , akkor az valóban problémás lehet bizonyos esetekben. Tehát, ha nem létszükséglet, akkor nem feltétlen kellene letitkosítani az erre a célra használt partíciót. Viszont attól még a külső merevlemez egy másik kötete lehet BitLocker-titkosítású, szóval nem kell az egész meghajtón végleg kikapcsolni.

    Azt a másik állítást pedig azért vitatnám, hogy nincs értelme ilyen rendszermentéseket készíteni és jobb minden esetben az újratelepítés. Max. esetleg annak, akinek egy kb. alap telepítése van minimális beállítással és programmal. Akinek viszont eleve egy belakott rendszere van, sok programmal és beállítással, az nyilván nem fogja minden esetben a 0-ról újrahúzni és A-tól Z-ig mindent elölről kezdeni. Amit bizony jól is tesz! Sokkal egyszerűbb, kényelmesebb és gyorsabb egy ilyen lemezképfájlból visszaállítani a rendszert. Utána pedig gyakorlatilag ott tudja folytatni a használatát, ahol abbahagyta. Na meg ez az állandó újratelepítés is kb. az XP-s időkben volt divat, ellenben az újabb Windows-verzióknál normál esetben már annyira nem szokás... Nekem is több éves telepítéseim vannak és szükség esetén többnyire mentésből állítok vissza, a 0-ról újratelepíteni ritkán szoktam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák