Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikk2000

    őstag

    válasz King Unique #145893 üzenetére

    Képeld el, ezen a laptopon például a DISM (check/scan/restore) és SFC (scan) mind mind lefutott, mindent rendberakott, mégis a win update ugyanúgy baszott működni :) Ja, és ezek is futottak órákig összesen.

    Szerintem egy topik népessége annyira nem mérvadó (mennyi az aktív kezdjük ott), de itt visszaolvasva is nem én vagyok az egyetlen csak az utolsó napot nézve, aki megemlíti ezt a problémát.

  • alec.cs

    tag

    válasz King Unique #145893 üzenetére

    @King Unique

    Az a gondom, hogy Windows Update közben nem ír ki semmilyen kódot sem!

    Csak ezt írja ki mindig:
    "Hiba történt.
    Nem sikerült csatlakozni a frissítési szolgáltatáshoz...
    Ha mégsem járna sikerrel, ellenőrizze, hogy van-e internetkapcsolat.
    Újra"

    Ebből nem lehet következtetni a hiba okára. Ez egy semmit sem mondó üzenet. Így minden amit csinálok az egy próbálkozás.

    Mindent amit javasoltatok azt rendben megcsináltam (legalábbis úgy gondolom).

    A "repair install"-t megcsinálva azt hittem, hogy megoldja a problémámat, mert csinál egy új telepítést megtartva a programokat és a személyes fájlokat. Sajnos nem így lett!
    Nem szeretnék 0-ás installt, mert gond lenne minden programot visszaállítanom (minden program hivatalos).

    A géppel sem lehet hardveresen gond, mert megy minden flottul.
    Az Eseménynaplóban sincs semmilyen erre utaló jel.

    A hálózat működik, mert az internet megy rendesen, mindenhova tud kapcsolódni a gép. Mással nincs gond.

    Manuálisan menne a frissítés, de van olyan programok amit nem tudok másként frissíteni mint automatikusan. Ilyen az Edge, illetve a Store alkalmazás. Ezekre is szükség lenne, mármint, hogy aktuális állapotban legyenek.

    Az, hogy az Update, az Edge, illetve a Store alkalmazás nem megy abból arra lehet következtetni, hogy valamiért nem tud a Microsoft szervereihez kapcsolódni. Pedig a Windows hivatalos, aktivált. Idáig nem volt gond vele.

    Van valamilyen Log fájl amiben megtudom nézni, hogy hol is lehet a hiba?
    Azt kellene megtalálnom, mert abból derülne ki a tényleges probléma.

    Kellene a hiba pontos oka!!!

Új hozzászólás Aktív témák