Hirdetés
- Sony RX10 gépek topicja
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Gaming notebook topik
- TCL LCD és LED TV-k
- Projektor topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Vezetékes FEJhallgatók
- QMK/VIA-as, vezeték nélküli Epomaker klaviatúra jött fémházzal
-
PROHARDVER!
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
King Unique
titán
válasz Marci112233 #134369 üzenetére
Ha gyárilag M.2 (SATA / PCIe NVMe?) SSD-vel szerelve érkezik a laptop és cél arról futtatni a W10-et, akkor nem világos minek bonyolítani a régi, 2,5" / M.2 (?) SATA SSD beszerelésével és arról történő rendszerindítással... Ha a jelenlegi telepítés megtartása a cél, akkor klónozni kell a régi SSD-ről az új SSD-re a W10-et, ennyi.
Ha stimmelnek a BIOS/UEFI-ben az IDE/AHCI és CSM/UEFI beállítások, akkor jó esetben elindulhat, + ha előtte a szükséges egyéb előkészületek is megtörténtek, akkor meg pláne, lásd egy másik válaszban leírtakat. Meg ezzel értelemszerűen akkor érdemes próbálkozni, ha egy nagyon belakott rendszer megtartása a cél és nem igazán opció az újratelepítés a 0-ról, ellenkező esetben viszont nyilván felesleges és mehet egyből a clean install a laptopban lévő új SSD-re.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Mauro812 #134371 üzenetére
Azok csak 1-1 opció a több közül, elsődlegesen adott a Microsoft weboldala, hivatalos viszonteladók, stb. Meg erről beszéltem az előbb, el kellene végre dönteni, hogy most biztosan jogtiszta és működő termékkulcs kell reális áron megbízható forrásból, vagy ugyanilyen alapon valamivel olcsóbban ezen feltételeknek megfelelő használt szoftverlicenc, vagy 2 csoki áráért csak egy "aktiválókulcs" otthonra, ahol az a 2000 forintos az utóbbi kategória lehet...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Pityu. #134390 üzenetére
Hát csak emiatt aztán pont zéró értelme van letiltani a lapozófájlt, meg már el lett itt magyarázva többször (példa), hogy felesleges mindennemű letiltás, áthelyezés stb. Windows szinten az SSD kímélése végett, mivel a mindennapi átlagos használatnál annyi messze nem íródik rá, hogy gondot okozzon, meg a legtöbb amúgy sem emiatt, hanem inkább a vezérlő/firmware hibája miatt szokott tönkremenni... Valamint az ilyen írástól kímélgetős, aggódós eseteknél (példa) rendszerint mindig az jön ki, hogy mire gondot okozna olyan ütememben az az írásmennyiség az SSD-nél, az van hogy több évtized, meg addigra már a gyártói garancia is rég lejárt, stb.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz szasanyi #134401 üzenetére
Meg lehet próbálni a gyorsindítás kikapcsolását, de amúgy normál esetben bekapcsolt állapotban sem feltétlen kellene ilyen gondot okoznia.
-
King Unique
titán
válasz Atish19 #134399 üzenetére
Még cikk is volt arról, hogy önmagában az Insider programba belépés ≠ ingyen, jogtiszta Windows 10 licenc, meg pláne manapság... Valamint az Insider Preview buildek tesztelésre valók, nem mindennapi, általános használatra, szóval eleve rossz az ötlet.
Egyébként meg nagyon egyszerű, normális forrásból és reális áron kell Windows 10 licencet venni, nem pár euróért, aztán akkor nem lesz gond, amiről pont nemrég volt szó itt, + hogy technikailag akár aktiválás nélkül is használható a rendszer némi korlátozással. -
King Unique
titán
válasz Ł-IceRocK-Ł #134417 üzenetére
Mondjuk ilyenkor szokás leírni, hogy pontosan melyik frissítésről van szó, Windows 10 melyik verziójáról stb. mert ez nem a telejósda és nincsen kéznél varázsgömb... De amúgy a javítási, helyreállítási lehetőségekkel kapcsolatban lásd egy másik válaszban leírtakat, + arról is volt már szó itt, hogy szükség esetén lehet szüneteltetni, halasztani a frissítéseket ha épp nem alkalmas, nem feltétlen arra kell várni mikor lesz kedve a Windowsnak frissíteni. Ha nem használ semmilyen javítás, akkor meg marad a clean install, ennyi.
A Pro kiadásból teljesen magától nyilván nem lesz Enterprise, max. pl. másik termékkulcs megadásával, szóval elég érdekes ha állítólag a sikertelen frissítés után történt kiadásváltás.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Ł-IceRocK-Ł #134422 üzenetére
Tehát akkor funkciófrissítés történt 20H2-re, ami ha xy hiba miatt elhasalt, vagy erővel meg lett szakítva, akkor nem meglepő a helyzet. A frissítéseknél meg nyilván csak azt kell szükség esetén eltávolítani, ami esetlegesen a gondot okozta, akár WinRE környezetben visszavonni a legutóbbit, nem összevissza törölgetni a frissítéseket.
Elektronikus (ESD) licenc van megvásárolható formában, a digitális licenc a hardverazonosító alapján eleve más. A digitális licencnél a Microsoft-fiókhoz kapcsolás csak egy opcionális lehetőség, működik és lehet digitális licenc nyilván helyi fióknál is. A teljesen hivatalos Windows 10 licenc meg nyilván az, ami közvetlenül a Microsofttól és hivatalos viszonteladótól lett vásárolva, az egyéb forrásból való már nem feltétlen. -
King Unique
titán
válasz Ł-IceRocK-Ł #134426 üzenetére
Ha a funkciófrissítés telepítésénél volt gond, akkor értelemszerűen elég azt visszavonni és felesleges a havi kumulatív frissítést piszkálni. Ha csak Pro kiadáshoz van azon a hardveren digitális licenc, ellenben Enterprise kiadás lett valahogyan telepítve/upgrade-elve, akkor nem meglepő, ha az utóbbinál aktiválási probléma van.
Ha nem mondod meg a Windows 10-nek, hogy mikor akarod telepíteni az új funkciófrissítést, nem állítasz be szükség esetén halasztást és/vagy célverziót, akkor nem meglepő, ha normál ütemben telepíti. Meg ugye van egy-egy verziónál kiadástól függően 18/30 hónapos támogatási idő, ami ha lejár (mint pl. most 1909 Home & Pro esetében is), akkor megint nem meglepő, ha telepíti a rendszer az új funkciófrissítést.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Ł-IceRocK-Ł #134428 üzenetére
Pedig adott a lehetőség beállítani, ha épp nem alkalmas a frissítés, lásd a linkelt útmutatókat. + Adott a lehetőség rendszermentést készíteni és akkor pláne nem téma, ha esetleg sikertelen egy frissítés, a mentésből 1:1-ben visszaállítható a korábbi állapot.
Ha ilyen 2-3 ezres volume MAK termékkulcs (példa), akkor lényegében az sem nagyon különb, mintha okosított lenne. Ha az előbb linkelt Microsoftos forrásokból való licenc, vagy ezen feltételeknek megfelelő használt szoftverlicenc, vagy hardverrel együtt vásárolt OEM licenc, azok már inkább okésak.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Ł-IceRocK-Ł #134430 üzenetére
Amit linkeltem, az is "digitális áruházból" van, mégsem teljesen oké. De pl. a Microsoft weboldala, onnan vásárolni már nyilván az.
Vannak az MCT-n kívül egyéb letöltési és létrehozási opciók is a telepítési adathordozónál, ahol normál esetben (nem szétcsesződött rendszernél) nyilván az MCT is működik. -
King Unique
titán
válasz TechN7ne #134479 üzenetére
Vagy ott, vagy itt, elég egyszerre 1 topikban...
Alapesetben a Windows Update automatikusan letölti és telepíti a szükséges eszközillesztőket, ami normál esetben oké szokott lenni. Az viszont már hardverkörnyezettől függő is lehet, hogy melyiknél javasolt inkább a hardvergyártó weboldaláról manuálisan letöltve telepíteni a szükséges drivereket, vagy csak egyes drivereket (pl. VGA), célszerű-e külön chipset drivert telepíteni vagy sem, stb.
-
King Unique
titán
válasz Doky586 #134485 üzenetére
Egyrészt a pendrive mióta USB HDD/SSD? Használj ilyen célra külső HDD/SSD meghajtót és annál már lesz a Rufus esetében ReFS formázási opció, ennyi. + Ha (?) jól tudom, akkor a ReFS elsődlegesen amúgy is helyi lemezekként kezelt meghajtóknál (pl. belső és külső HDD+SSD) támogatott, cserélhető lemezeken (pl. pendrive) nem feltétlen.
Másrészt le lett írva, hogy 1709-es verzió óta a Pro for Workstations és Enterprise kiadásoknál támogatott a ReFS létrehozási (formázási) képesség, aminek okán nem meglepő ha Home kiadás esetében nem működik, + a támogatott kiadásoknál elsődlegesen éles telepítésnél kellene kipróbálni, nem virtuális gépen.
+ Opció a ReFS-re formázásra a tárolóhelyek használata, de ez alapján már elvileg onnan is el lett távolítva az említett 2 kiadás kivételével.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz cyberkind #134489 üzenetére
Ha olvastad, akkor ott egyrészt világosan le van írva, hogy ha valakinek annyira 21H1 ISO kell és nem bír várni még pár hetet, akkor az UUP-ről letölthető CMD eszközzel létrehozható. Másrészt az is, hogy a jelenlegi 20H2-re csak egy Enablement Package lesz a 21H1, aminek a telepítése eleve hamar megvan, meg csak aktiválva 20H2-nél a 21H1 funkciókat, amik a havai kumulatív frissítésekkel (CU) elvileg már amúgy is benne vannak.
-
King Unique
titán
válasz Doky586 #134490 üzenetére
A Rufus esetében a helyi lemezként kezelt külső HDD és SSD meghajtóknál aktív a ReFS formázási opció, de jobban megnézve ténylegesen már az is csak olyan Windows 10-kiadásoknál tudja ezt megcsinálni, ahol adott a megfelelő támogatás, így, ezzel kiegészítve pontos a korábbi kijelentés.
A virtuális rendszert most passzolom, de élesen telepített W10 20H2 Pro for Wokstations kiadásnál működik minden további nélkül a helyi lemezként kezelt meghajtók ReFS-re formázása, lehet a fájlkezelőben, lemezkezelőben, parancssorban, tárolóhelyeknél egyaránt, valamint normál lemezeken és virtuális merevlemezfájlnál (VHD) is, stb.
-
King Unique
titán
válasz Cimbee #134495 üzenetére
Lásd egy másik kérdésre adott válaszban leírtakat, ahol akár mini PC és 32 GB-os eMMC esetén is megoldható a W10 futtatása (példa).
Igen, lehetséges USB-s meghajtóra telepíteni és onnan futtatni a W10-et Windows To Go módszerrel, + a local install WTG-re konvertálása is opció. Viszont ilyen célra leginkább külső SSD meghajtót célszerű használni, nem egy silány, tetű lassú, a sok írást kevésbé bíró memóriakártyát, pendrive-ot.
-
King Unique
titán
válasz Ł-IceRocK-Ł #134503 üzenetére
Az előzőleg is le lett írva, hogy az MCT-vel nem ment, de más opciók is vannak, mint linkelve volt.
Oké, de az hogy működik a vásárolt termékkulccsal az aktiválás, meg nem feltétlen jelenti automatikusan azt, hogy jogtiszta a licenc.
Ha majd megtörtént a rendszer belakása, programok telepítése stb., akkor lehetne rendszermentést készíteni lemezképfájlba és akkor legközelebb csak azt kell visszaállítani ha esetleg ilyen történne, nem pedig a 0-ról újratelepíteni. -
King Unique
titán
válasz Visormail #134515 üzenetére
Nem, nyilván nem ha gyárilag Windows 10 Home/Pro kiadással előtelepített laptop, vagyis UEFI OEM Key van, ilyenkor normál esetben nyilván nem fordulhat elő ilyen és automatikusan aktiválódik az OEM licenchez tartozó Windows 10-kiadás. Ha esetedben nem, akkor lehet nincsen UEFI OEM Key, vagy nem az ahhoz passzoló kiadás lett telepítve, vagy utólag nem megfelelő termékkulcs lett megadva az aktiválásnál, ennyi. + Ha céges laptop, akkor az ottani IT részleg feladata lenne az ilyen problémákat megoldani.
Segítség a Windows aktiválási hibáihoz
0xC004C003
"Ez a hiba akkor jelenhet meg, ha a megadott Windows 10-termékkulcs érvénytelen. A termékkulcsok egyediek – egy adott felhasználó egyetlen eszközön telepítheti. Ha egy kulcsot több eszközön használtak (vagy próbáltak használni), az a kulcs érvénytelenné válik. A Windows aktiválásához egy másik Windows-kulcsot kell használnia, amely egyedi az ön eszközéhez.
Ha egy Windows 10-et értékesítő viszonteladótól vásárolta az eszközt, és arra számított, hogy a kulcs érvényes lesz, lépjen kapcsolatba a viszonteladóval. Ha előtelepített Windows 10 rendszerrel vásárolta az eszközt, és az eszköz első bekapcsolásakor kapta ezt az aktiválási hibaüzenetet, lépjen kapcsolatba az eszköz gyártójával."[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz pontyos #134533 üzenetére
Ajánlott olvasmányok, alapok:
• How to View Storage Usage of Drives in Windows 10
• Use TreeSize to Map Hard Drive Usage and Find Huge Files on Windows 10• How to Free Up Drive Space in Windows 10
• Lemezterület felszabadítása a Windows 10 rendszerbenVagyis megnézed szépen a beépített eszközzel / külső programmal mi mennyit foglal, majd szükség esetén lemezterület felszabadításhoz ott van a lemezkarbantartó, Tárterületsegéd, stb.
Igen, amúgy normális és nem újdonság, hogy egyes frissítések után kisebb-nagyobb méretű lemezterület lefoglalásra kerülhet (átmenetileg), de pont azért van az előbb említett lemezkarbantartó stb., hogy szükség esetén fel lehessen szabadítani.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz pontyos #134535 üzenetére
Mármint pontosan mit is jelent az a "mindent", amik a TenForumrs útmutatókban le vannak írva, mind a 33 pontot?
Amúgy meg mint már említve volt lemezkarbantartó / Tárterületsegéd futtatása, + ha be van kapcsolva a rendszer-visszaállítás, akkor egy új visszaállítási pont is lefoglalhat X MB / GB tárhelyet, + a lapozófájl mérete is változhat +/- irányban, stb.
Egyébként hacsak nem pl. 32 GB-os a rendszermeghajtó, rendszerpartíció, hanem tisztes méretű, akkor az a -10 GB olyan sokat nem oszt, nem szoroz.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Sztlaci #134541 üzenetére
Meg lehet próbálni esetleg a gyorsindítás kikapcsolását, de amúgy normál esetben bekapcsolt állapotban sem feltétlen kellene ilyen gondot okoznia, meg pláne nem alvó állapotból ébresztésnél.
-
King Unique
titán
válasz laczkoviktor #134545 üzenetére
Lásd egy másik válaszban leírtakat. Ahol ha hardvermódosítás történik, akkor Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenc esetén az újraaktiválásnál az új eszközt kell kiválasztani stb, aztán vagy/vagy, meg egy időben 1 eszköznél (PC) lehet használni 1 digitális licencet, nem egyszerre X db másikon is.
Nem kell és nem is érdemes Windows 10 alól semmilyen termékkulcsot kiolvasni, erről is volt már szót itt. Illetve ha már megadnál termékkulcsot az újraaktiváláshoz, akkor a W7/8.x termékkulcsát kellene, amiről korábban az ingyenes váltás történt.
Jogtiszta meg amúgy értelemszerűen max. akkor lehet a jelenlegi Windows 10 licenc, ha egyrészt a frissítési alap (pl. W7/8.x) is jogtiszta volt, másrészt a megadott határidőn belül történt a free upgrade.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz CPT.Pirk #134550 üzenetére
• Manage device restarts after updates
• 3 Ways to Disable Windows 10 Automatic Restart
• How to Change Active Hours for Windows Update in Windows 10
• How to Specify Max Active Hours Range for Auto-restarts in Windows 10
• Choose How Updates are Installed for When to Restart Windows 10
• How to Schedule a Restart Time for Windows Update in Windows 10
• How to Configure Auto-restart Required Notification for Updates in Windows 10• How to Pause Updates or Resume Updates for Windows Update in Windows 10
• How to Defer Feature and Quality Updates in Windows 10
• How to Enable or Disable Automatic Updates for Windows Update in Windows 10Látható, hogy számos beállítási lehetőség van - Pro kiadástól csoportházirend szinten is - az egyes frissítések telepítése utáni újraindítás ütemezéséhez, valamint magának a frissítésnek a szüneteltetéséhez, ütemezéséhez is, stb. Ellenben ha szükség esetén a fehasználó egyéni igénye szerint nincsen megmondva, beállítva a Windowsnak hogy mit csináljon, akkor nem meglepő és nem újdonság, ha az alapértelmezett beállítás szerint működik, vagyis automatikusan telepíti a frissítést és utána ha szükséges, akkor újraindul a változások érvénybe léptetéséhez.
+ Az eleve nem újdonság, hogy hosszú évek óta minden hónap 2. keddje a patch kedd, akkor van csak kötelező frissítés, amit esetleg utána ajánl fel a Windows Update, az rendszerint csak választható frissítés szokott lenni és nem kötelező telepíteni. Vagyis azzal is lehet előre kalkulálni, hogy mikor van frissítés és aszerint szükség esetén halasztani stb., ha épp nem alkalmas.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz CPT.Pirk #134554 üzenetére
Nem világos miért ne működhetne, ha egyszer be van/lesz megfelelően állítva GPO szinten (Pro kiadásnál eleve adott, nem csak a registry), meg pláne pl. egy egyszerű szüneteltetés, ami megint nem újdonság. Valamint itt ugye havi kumulatív frissítésről volt szó, nem funkciófrissítésről, ahol amúgy az utóbbinál szintén vannak hasonló beállítási lehetőségek a szüneteltetéshez/késleltetéshez, nem feltétlen muszáj mindig pont félévente telepíteni, stb.
Az autologin beállítható most is, erről is volt már szó itt, ahol 2004-es verziónál tényleg volt némi változás, Windows Hello be/ki kapcsolása stb., de működik továbbra is. Amihez amúgy már vannak jó ideje leírások és tele van vele a net, + ott van a TenForumrs komplett útmutatókkal kb. mindenféle, a rendszert érintő témában, stb.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Zwodkassy #134559 üzenetére
Akkor bizonyára nem jól kerestél rá, mert RAW esetén nyilván megoldható az adatmentés, vagy saját felelősségre akár az NTFS partíció közvetlen visszaállítása is destruktív módszer (formázás) nélkül, lásd a téma topikjában leírtakat.
A 19041.264 meg amúgy a korábban kiadott kezdő 2004-es build, ami ezek szerint eleve nem volt naprakészre (19041.985) frissítve, sőt eleve nem is volt eddig egyáltalán frissítve...
-
King Unique
titán
válasz Dumi86 #134565 üzenetére
Igen, már tölthető onnan. De nem feltétlen kell kapkodni, mert elvileg 19 órától úgyis frissülni fog a Microsoft szoftverletöltőoldala, ott az MCT is 21H1-re, + vélhetően a gépházban a Windows Update is majd felajánlja opcionális frissítésként, stb.
Kösz az infót!
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz mrbego #134569 üzenetére
Azért, mert pl. 20H2 verziónál a 21H1 csak egy Enablement Package, ami aktiválja 20H2-n a havi kumulatív frissítésekkel (CU) már eleve belerakott 21H1 funkciókat, azért ilyen gyors a telepítése. Ha teljes build upgrade (pl. 1909
—►
21H1) történt volna, akkor az nyilván tovább tartana.
Arról pedig már volt szó, hogy a mostani 21H1 verzióban nincsenek nagy újdonságok, a látványosabb fejlesztések majd az őszi 21H2 verzióban várhatók. -
King Unique
titán
válasz mrbego #134572 üzenetére
Igen, 2 perc alatt, mivel ez csak egy kis frissítőfájl, egy Enablement Package, ami csak aktiválja a 21H1 funkciókat mint már említve volt, ennyi.
A telepítés dátumával nem kell foglalkozni, meg mivel csak Enablement Package telepítés történt, ezért a korábbi Windows 10-verzióra vonatkozhat.
Az Enablement Package nem a gépházban fog megjelenni a telepített frissítéseknél, hanem a vezérlőpultban és szükség esetén ott lehet eltávolítani is, visszaállva ezzel az előző (pl. 20H2) verzióra.
Igen, majd fog jönni kumulatív frissítés értelemszerűen 21H1-re is, ez nem meglepő. Visszavonni viszont nyilván nem fogják, ha már kiadták és elérhetővé tették a nagyközönség számára, meg ugye támogatott Windows 10-verziónál első körben most csak választható frissítésként jelenik meg, vagyis nem feltétlen kötelező azonnal rábökni és telepíteni.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Marci112233 #134578 üzenetére
A 3V66T végű csak az általános termékkulcs W10 Pro kiadásnál, amiről már volt szó itt többször (példa).
-
King Unique
titán
válasz szaki7 #134586 üzenetére
A korábbi válaszban egyébként már linkelve lett neked, hogy rendszermentés készítéséhez adott a Windows 10 beépített eszköze is, + külső programok (pl. Macrium Reflect), stb... Az meg alap, hogy értelemszerűen minden szükséges partíciót menteni kell, ami a telepítésnél létrejött a Windows 10 számára és nyilván nem kizárólag csak a C-t, meg pláne nem UEFI-s telepítésnél, ahol alapesetben amúgy is 4 db partíció van a C-vel együtt.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Zwodkassy #134584 üzenetére
Ha neten talált random videók alapján akarjátok megoldani kerülőúton úgy, hogy ebben a topikban nemrég már le lett írva a válaszban a megoldás, akkor mi értelme volt itt kérdezni?
Egyébként meg nem újdonság a CHKDSK, az előző válaszban linkelt leírásban is szerepel 1 opcióként a több közül a fájlrendszer ellenőrzése/javítása 3 rd party programmal, meg azért is azzal, mert RAW kötetnél alapesetben nem futtatható a CHKDSK. Másrészt ha az adatok lementése, azok épségének megóvása a cél, akkor nem feltétlen javasolt CHKDSK-t futtatni, meg pláne nem szektorhibás lemezen, máskülönben visszavonhatatlanul törölheti azokat (bővebben). Jó esetben persze megoldhatja a CHKDSK is és újra NTFS lesz a RAW, de rossz esetben nem és az adatfájlok is sérülhetnek. Meg ugye adatmentésnél alap, hogy csak olvasunk a mentendő lemezről/partícióról és nem írunk rá, valamint el kellene dönteni, hogy valaki most partíciót akar visszaállítani, vagy adatot menteni, illetve ha nem cél az utóbbi, akkor jóformán felesleges visszaállítani, mehet a törlés és az újbóli létrehozás, vagy újratelepítés, stb.A frissítésnél az még némileg reális lehet, ha esetleg egy adott Windows 10-verzióval működnek jól azok a programok és nem feltétlen javasolt újabb upgrade-elni, de már az is tré. Viszont itt havi kumulatív frissítésekről volt szó, amivel maga a főverzió száma nem változik, max a buildszám utótagja, amit ha nem tudnak lekövetni azok a programok és amiatt nem működnek, akkor az elég gány... Meg nyilván nem az a megoldás általánosan, hogy feltelepítjük a kezdő buildet, aztán utána soha nem frissítjük, nem kap semmilyen biztonsági és egyéb javítást sem, vagy max. esetleg akkor, ha pl. offline üzemel az a PC, rajta a W10.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Doky586 #134602 üzenetére
Ha elolvasod a Microsoft weboldalán a Windows To Go leírását, akkor láthatod, hogy "Upgrading a Windows To Go workspace is not supported". Vagyis a WTG nem támogatja a build upgeade-et*, W10 funkciófrissítést, ezért esetedben sem meglepő a kapott eredmény. Legalábbis normál módon nem, de ha valahogyan berakod virtuális gép alá, akkor ott már megoldható, pl. a fizetős Windows To Go Upgrader is ezt a módszer használja VirtualBox-szal.
* Csak az Enablement Package telepítése módszer nem világos működik-e, majd kipróbálom. De esetedben 19H2 --> 21H1 felállásnál az mondjuk amúgy sem opció, csak a standard, full upgrade.Ha nincs nagyon belakva a rendszer, meg amúgy is csak pl. tesztelésre van használva és nem akkora gond az újratelepítése stb., akkor igen, ez esetben célszerűbb lehet inkább a clean install.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz egykori #134614 üzenetére
Ha akár hardvermódosítás esetén is megoldható a megfelelő előkészületekkel (példa) a jelenleg telepített Windows 10 megtartása, akkor ilyen alapon a klónozás / mentésből visszaállítás is működhet.
Másik lehetőség a Már megszűnt Windows áttelepítőhöz hasonló programmal megoldani a "költözést", lásd pl. PCmover Express, EaseUS Todo PCTrans, stb.
+ Ha Microsoft-fiókkal használod a Windows 10-et, akkor ott leszinkronizálhatók az egyes beállítások.(#134616) Marci112233:
Csak itt azért azt tegyük hozzá, hogy nem szimplán a klónozás a téma pl. egy szimpla meghajtócsere miatt, hanem a leírtak alapján eltérő hardverkörnyezetről van szó, vagyis komplett hardvercsere történik, amihez pl. a Macrium esetében is a fizetős kiadásokban lévő ReDeploy megoldás használatát javasolják. Jó esetben persze akár enélkül is működhet, meg ha az előzőleg említett előkészületek is megtörténtek, de attól még értelmeszerűen nem árt az előbbivel (komplett hardvermódosítás) is tisztában lenni és annak megfelelően alkalmazni egyik, vagy másik megoldást.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Marci112233 #134618 üzenetére
Azért írtam, hogy jó esetben működhet, meg a linkelt korábbi esetnél is volt rá példa, hogy nem csinált semmit a felhasználó és elindult a másik hardverkörnyezetben is gond nélkül a W10 nem újdonság. Viszont ez nem feltétlen minden esetben jön össze és lehetnek buktatók (példa), meg ha valaki biztosabbra akar menni, akkor előtte megfelelően előkészíti a rendszert.
-
King Unique
titán
válasz Top cat #134630 üzenetére
Ilyen alapon a verziószámuk (10.0.19041.572) is megegyezik. Viszont ha a megfelelő (21H1) ISO-t lehet az aktuális MCT-vel is letölteni, arra upgrade-el stb., akkor nem mintha ennek akkora jelentősége lenne. Inkább az előző, 20H2-es MCT-nél lehet kérdés, hogy most 20H2-t / 21H1-et tölt-e le, de majd kipróbálja akit érdekel.
-
King Unique
titán
válasz egykori #134634 üzenetére
"W10 telepítése és aktiválása (Home), driverek felrakása, majd ezután jöhet a régi SSD-ről a klónozás vagy rendszer mentésből visszaállítás?"
Egyrészt ha a régi SSD-n lévő W10 Pro megtartása a cél, akkor nem világos miért akarsz új telepítést csinálni, majd utána arra ráklónozni... Nyilván értelmetlen, meg inkább egy Pro
—►
Home downgrade kellene esetleg a régi rendszernél, ha cél az új laptopnál a Home kiadás használata.
Másrészt ha Windows 10 Home kiadással előtelepített az új laptop, akkor annak pont az a lényege, hogy már gyárilag telepítve van arra a Windows 10 Home, adott a gyári recovery partíció a gyári alapállapotba visszaállításhoz stb., annál alapesetben nem kell új telepítés.
+ Az előző válaszban egyéb opciók is említve lettek a klónozáson kívül, lehet nem feltétlen kellene az utóbbival bonyolítani, meg pláne ha ennyire körülményes ez az egész, a hardver és a kiadás is eltér, stb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz King Unique #134633 üzenetére
Na kipróbáltam, a korábban letöltött 20H2 nevezetű MCT is már a 21H1 ISO-t tölti le.
-
King Unique
titán
válasz TechN7ne #134637 üzenetére
Abban nincsen semmi meglepő, hogy ha telepítesz egy nem teljesen naprakész 20H2 ISO-val - vagy ki tudja hogyan kell érteni - egy Windows 10-et, akkor arra a Windows Update telepíti az újonnan kiadott kumulatív és egyéb frissítéseket, lásd KB4023057 WU komponensfrissítés és KB5003173 májusi kumulatív frissítés, amely utóbbi jelenleg 2004 & 20H2 & 20H1 verzióknál eleve ugyanaz. Ha esetleg épp nem alkalmas a frissítés, akkor meg adott a szüneteltetés, halasztás stb. lehetősége, kismilliószor le lett már írva itt. A 21H1 funkciófrissítés meg egyébként jelenleg csak választható frissítés 20H2-re, az nyilván nem települt magától, max. ha te magad kattintottál a "Letöltés és telepítés" lehetőségre.
Igen, van (átmeneti) lehetőség letiltani, illetve az automatikus frissítés is konfigurálható/kikapcsolható, stb. De végérvényesen és teljesen letiltani a frissítést nyilván nem javasolt, még ha a user esetleg úgy is érzi otthon a fotelből, hogy jobban tudja a Microsoftnál és másoknál kell-e vagy sem, meg ennyi erővel lehetne pl. EOL W7-et vagy akár muzeális XP-t is használni, azokhoz már egyáltalán nem jönnek konzumer vonalon új frissítések.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz ToBeY #134646 üzenetére
Lásd egy másik válaszban leírtakat, erről is már számtalanszor volt szó itt. + Arról is, hogy pl. 20H2 verziónál elég csak az Enablement Package telepítése a 21H1-re váltáshoz.
-
King Unique
titán
válasz szaki7 #134654 üzenetére
Az elég érdekes, mivel pont nemrég volt róla szó...
Amit szeretnél, ott meg úgy megy a dolog, hogy először talán meg kellene nézni, hogy pontosan milyen folyamat, program az, ami >>>nálad<<< tekeri a CPU-t. Meg ez nagyban függ a szoftverkörnyezettől is, ahol az nem feltétlen a rendszer hibája, ha telepítve van egy rakás 3rd party program is, amik ki tudja mit akcióznak a háttérben.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz King Unique #134609 üzenetére
Na kipróbáltam, 20H2 WTG-nél az innen letölthető 21H1 Enablement Package telepítése simán ment és utána 21H1 lett a rendszer. Ami azért is érdekes és jó, mert ugye WTG-nél nem támogatott a verziófrissítés, legalábbis a hagyományos módon nem, max a linkelt programmal virtuális gépen. Ha 21H1-re a 21H2 is csak ilyen Enablement Package lesz, akkor no problem, simán megoldható lesz a folyamatos verziófrissítés és nem kell a virtuális gépes módszer vagy clean install.
-
King Unique
titán
válasz szaki7 #134658 üzenetére
A gyárilag Windows 10-zel előtelepített laptopoknál lehetnek a gyártó által előtelepítve xy bloatware szoftverek is pluszban, amik okozhatnak plusz rendszerterhelést. Ez esetben pedig értelemszerűen azokat kellene letiltani/eltávolítani ha nem feltétlen szükségesek és nem használod, vagy akár megejteni egy W10 clean installt, nem erővel a Windows Update-et letiltani... Ami amúgy is csak frissítés keresésénél, telepítésnél terheli átmenetileg a rendszert, nem folyamatosan.
A "szolgáltatásgazda: társzolgáltatás" nálam kemény 0%-on áll, nem terheli a CPU-t, meg normál esetben vélhetően nem is nagyon kellene neki. + Ha már laptop és SSD helyett esetleg valamilyen tetű lassú 5400-as HDD van benne, akkor amiatt megint lehet lassulás.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz isti732712 #134662 üzenetére
Épp nemrég volt erről szó és lett leírva, linkelve hogyan oldható meg az upgrade 21H1-re ha a gépházban a Windows Update nem ajánlja fel, de úgy látszik feleslegesen...
-
King Unique
titán
válasz Doky586 #134665 üzenetére
Az addig oké, hogy idén a korábbiakkal ellentétben a 21H1 kicsi, a 21H2 pedig nagy frissítés lett és lesz, de arról nem találtam infót, hogy 21H1-re a 21H2 csak Enablement Package, vagy standard build upgrade lesz. Illetve az Enablement Package is elvileg csak akkor opció, ha a kiindulási buildverzió (pl. 19041) mellett a forrás- és a célverzió kumulatív frissítőcsomagjai megegyeznek - lásd most 2004, 20H2 és 21H1 esetén - , akkor lehet az előzőleg a havi kumulatív frissítésekkel (CU) már telepített új funkciókat az Enablement Package telepítésével aktiválni és 1-gyel növelve a verziószámot új verzióra váltani, ellenkező esetben tudtommal nem, max. teljes, standard build upgrade-del, ami ugye a WTG-nél problémás.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Path of Exile 2
- Elemlámpa, zseblámpa
- Vicces képek
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Sony RX10 gépek topicja
- Rezsicsökkentés, spórolás (fűtés, szigetelés, stb.)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Egyéni arckép 2. lépés: ARCKÉPSZERKESZTŐ
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest