Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sicc_innen

    tag

    10teletem! Boldog utókarácsonyt mindenkinek!
    A gépemen 7 éve meglévő Win 8.1 mellé telepítettem fel a W10-et. (Külön SSD-n van mindegyik win.)
    Induláskor oprendszer választási lehetőséget nem ad, kapásból indul a W10.
    Próbáltam utánajárni a dolognak, kiderült, hogy ezt a lehetőséget elrejették a 10-ben. Több visszaállítási trükk leírásával is találkoztam, egyet ki is próbáltam. Nevezetesen a bcdedit /set {bootmgr} displaybootmenu yes parancssort. Ez hozott egy indítómenüt karakteres üzemmódban (nem grafikusan, csempékkel), viszont csak egy választási lehetőséget mutat, a W10-et. Így sokkal előrébb nem lettem.
    Ha F12-vel indítok, úgy BIOS-ból ki lehet választani azt a meghajtót, amin a W8.1 van, és be is tölt szépen.
    Sajnos, sokat nem értek ezekhez a dolgokhoz.
    Agyalgattam, hogy az indító menüben miért nem jelenik meg a régebbi oprendszer kiválasztási lehetősége (és miért nem grafikus)...? Talán azért, mert a W10 UEFI-s, a 8.1 pedig még BIOS-os rendszerként lett annó installálva a meghajtójára...?
    Láttam egy olyan videót is, amin WinXP, valamint W10 volt egy gépen, és megoldották, hogy 'csempés' választási lehetőség van indításkor az öreg és az újabb oprendszer között. Azt vajon hogyan csinálhatták?
    Szeretném, ha nálam is így működne. Megoldható lehet a jelenlegi körülmények mellett?
    Köszönöm a tippeket előre is!

    Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

Új hozzászólás Aktív témák