Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mexel

    veterán

    válasz King Unique #112709 üzenetére

    VMajdnem késza másolás, összeválogattam a forrás-cél ssd hdd-ket,nagyrésze gyorsan ment is és jó lett. ( kipróbáltam a teracopy nevű progit, szerintem kicsit gyorsabb mint a többi, nekem tetszik)

    Megszívattam viszont magam az egyik 480-as ssd-vel :)
    Az az ssd exFAT -ra volt formázva mert médialejátszóban van használva és a torrent miatt az volt a jó választás.
    Egyet nem néztemmeg: az exFat nagy cluster méretet használ, ( fejből nem tudom mekkora de kb 4x akkora mint az NTFS alap cluster. A forrás lemezen volt kb 430Gb adat, ez kellett volna a 480-as ssd-re.Sajnos mindig leállt azzal hogy nincs elég hely pedig még csak 370 GB-ot másolt. Hát a sok kis fájl és a nagy cluster méret megszívatott,így 100GB-al kevesebb ment rá, ezt törölni kellett és átformáztam addig NTFS-re, arra simán ráfért.

    Ebből most viszont adódik a kérdésem, vajon ha visszaformázom exFAT-re akkor állítsam át az alap clusterméretet, vagy hagyjam így? Elvileg nagyobb méretű fájlok mennejk rá, ott nem lenne gond a nagy cluster, csak a torrent kicsiket ír, nem tudom az számít-e.
    ennek utána kell nézzek az exFAT-nél mi lenne a jó választás.

Új hozzászólás Aktív témák