Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JaniS

    senior tag

    Sziasztok!

    Kellene valami ötlet, mert én már kifogytam belőle. Windows 10 Pro x64, a hardvert most nem írom. Évek óta jól működött. Kb. egy hónapja a Windows Update belesült egy frissítésbe, majd később valahogy mégis felment rá. Nagyjából ettől kezdve teljesen véletlenszerűen, kizárólag bootolásnál dob egy BSOD-t, Page fault in nonpaged area üzenettel. Az operációs rendszer SSD-je végig tesztelve, nincs rajta hiba. Memtest szintén egy napig futtatva, a RAM-ok sem tűnnek hibásnak. A gép teljesen jól működik, akár játékok alatt, akár mást futtatva, kizárólag bootoláskor dobálgatja a hibát. Lassan ott tartok, hogy ebből újratelepítés lesz, amihez nincs sok kedvem. Kipróbáltam pagfile nélkül, manuálisan beállítva, Windowsnak hagyva, ez sem változtat a dolgon. A BSOD gyakorlatilag a kernel boot elején jön, azaz megjelenik a Windows logo, utána mennek egy kört a pontocskák és annyi. Van esetleg valami eszköz, amivel közelebb lehetne jutni, hogy mikor és mitől akad ki? Driver frissítés lényeges nem volt, csak az nvidia-é, de ott kipróbáltam régebbivel is, nem ez az oka. Így még nem jártam.

    JaniS

Új hozzászólás Aktív témák