Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricsi.M

    tag

    Sziasztok! Az alany: HP 14-cf0000nh

    Volt rajta gyári Windows 10. Bekapcsoltam, nyilván egy lassú sz*r az 1 terrás HDD-vel. Még kismillió HP-s programot akart telepíteni, stb. Egy 2-3 perc Windows bejelentkezés után megfagyott. Se egér, se billentyű, se semmi. Még egyszer eljátszottam ezt. Megelégeltem, feltettem rá egy szűz Win10-et. Ugyanez a probléma. Semmi nincs rajta, bejelentkezés után 1-2-3 perc és megfagy a gép. Elkezdtem keresgélni hibás hardver után. HP self-test RAM és HDD-re is Passed-et írt. 3rd party bootolható RAM és HDD tesztet is futattam rajta, nincs hiba.
    Oké, teszt. Linux Mint-et feltettem rá. Tökéletesen fut. Nem fagy, nincs baj vele. Akkor a Windows lesz a hibás. Driverek. Csökkentett módban tökéletesen működik a gép. Felpakoltam a legfrissebb drivereket hozzá. Minden frankó, eszközkezelő hibát nem jelez. Mégis ha elindítottam a gépet, 1-2 perc után megfagy. Csökkentett módban minden automatán induló programot feladatkezelő-indítás fülön letiltottam. Így örülhettem, jó lett a gép. Juhhú. Működik, elindul, oké, elkezdem feltelepíteni rá a programokat. Adobe Reader-nél meghalt, megint lefagyott. Ez már gyanús volt, de nem törődtem vele, csinált már ilyet az én PC-m is. Újraindít, programokat újra megpróbálom telepíteni. Siker. Adatok migrálása. Siker. Oké. Ügyfél elviheti a gépet, mert működik. 1 óra múlva hív, hogy böngészés közben, gmail bejelentkezésnél szintén megfagyott.
    Akkor mégsem örülök... pedig azthittem 2 nap szenvedés után végre kikerül a kezeim közül ez a... :))
    Valakinek valami ötlete a random bekövetkező fagyásokra? Nem teljesen normális, és úgy érzem, hogy Windows baki lesz...

    MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

Új hozzászólás Aktív témák