Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Előre is elnézést kérek, mert gyorsan szeretnék választ kapni utazás miatt, és kicsit felb@sz*tt a masina. Adott egy ismerősöm PacardBell laptopja, 3 partícióval. Az C=System partÍción meghalt a Win7 (Ultimate) rendszer, így a másik, D=storage -re is telepített egyet gyorsan. Így működött is, de meg kellett csinálni a rendszermeghajtót, persze viszonylag nagy mennyiségű személyes cuccal (képek, videók, zenék), mindenfelé elszórva, hogy nehezebb legyen egy partíciót formázni.
    Megcsináltam a Sys-re az új telepítést (Sys partíció telepítőből formázva lett), és érdekes módon a korábban még működő telepítést nem kínálta fel bootoláskor.

    Épp azon voltam/vagyok, hogy a storage partícióról eltávolítsam a korábbi telepítés maradványait, de nem mertem formázni, mert a következő rendszerfileok láthatók rajta gyökérben:
    config.sys
    autoexec.bat
    eula.txt -ek(end user license agreement) Félő, hogy az eddig regisztált szoftverekkel megint szívni kellene?
    install.res.1234.dll-ek

    Míg az újonnan telepített partíción egyik sem jelenik meg.
    Kérdés: hogyan lehetne formázni a storage meghajtót (a fent nevezett fileokkal), hogy utána még életben maradjon a systemen levő telepítés?

    Aztán van még más is, de azt majd utána ;)
    BIOS-ban nem igen tudok Boot sorrendet állítani a partíciók közt, mert jelszavas, azért egyszer még ránézek.

    Előre is köszönöm a válaszokat, és elnézést, hogy ilyen hosszúra nyúlt. Üdv!
    Attila

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz DBAtti #17472 üzenetére

    Gyááá XD, vagy ahogy Homer mondaná, Do!

    Teljesen agyfalloszt kaptam a sok tökörészéstől, de mostanra rájöttem, hogy formázni tudom a d meghajtót gond nélkül, ha utána visszamásolom a kérdéses fileokat, és így is lett, így momentán az a 800k-nyi adat van a tármeghajtón.
    A lényegi problémám ezzel megoldódott (a nagyon beivódott windows fileoktól is búcsút vehettem), a kérdés az, eltávolíthatók-e a d gyökérből, vagy "c-síthető"-e valahogy?

    @#17473 Visormail:
    "Az eddig regisztrált szoftverekkel természetesen megint szívni kell, hiszen friss rendszert húztál minden programot is újra fel kell telepíteni."

    Én azokra gondoltam, amiket most újratelepítettem és regeltem már, az eula törlésével esetleg megint regelendők lesznek.

    @#17474 krealon:
    "Ha nem indul a win7, akkor inditas javitast kell vegezni."

    Mint írtam, nem az enyém a gép, így a "Tönkremenetelnél" nem voltam jelen, okát nem tudtam. Való igaz megpróbálhattam volna a javítást, de az XP-s korszakban a szívemhez nőtt az évi 2-3 formázás :DDD Így meg hogy nem tudtam mi a baja, pláne az jutott eszembe.. csak a sok personal stuffra nem gondoltam, amit ki kellett kaparászni mindenfelől (docs, downloads, saját mappák, stb).

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Visormail #17473 üzenetére

    Valóban indul, 1000hála, hamarabb kellett volna itt kérdezősködni :R
    Már csak össze kell rántani a personal stuffokat egy normális szerkezetbe.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Új hozzászólás Aktív témák