Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Előre is elnézést kérek, mert gyorsan szeretnék választ kapni utazás miatt, és kicsit felb@sz*tt a masina. Adott egy ismerősöm PacardBell laptopja, 3 partícióval. Az C=System partÍción meghalt a Win7 (Ultimate) rendszer, így a másik, D=storage -re is telepített egyet gyorsan. Így működött is, de meg kellett csinálni a rendszermeghajtót, persze viszonylag nagy mennyiségű személyes cuccal (képek, videók, zenék), mindenfelé elszórva, hogy nehezebb legyen egy partíciót formázni.
    Megcsináltam a Sys-re az új telepítést (Sys partíció telepítőből formázva lett), és érdekes módon a korábban még működő telepítést nem kínálta fel bootoláskor.

    Épp azon voltam/vagyok, hogy a storage partícióról eltávolítsam a korábbi telepítés maradványait, de nem mertem formázni, mert a következő rendszerfileok láthatók rajta gyökérben:
    config.sys
    autoexec.bat
    eula.txt -ek(end user license agreement) Félő, hogy az eddig regisztált szoftverekkel megint szívni kellene?
    install.res.1234.dll-ek

    Míg az újonnan telepített partíción egyik sem jelenik meg.
    Kérdés: hogyan lehetne formázni a storage meghajtót (a fent nevezett fileokkal), hogy utána még életben maradjon a systemen levő telepítés?

    Aztán van még más is, de azt majd utána ;)
    BIOS-ban nem igen tudok Boot sorrendet állítani a partíciók közt, mert jelszavas, azért egyszer még ránézek.

    Előre is köszönöm a válaszokat, és elnézést, hogy ilyen hosszúra nyúlt. Üdv!
    Attila

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Új hozzászólás Aktív témák