Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz ElEvEn11 #11899 üzenetére

    Mások számára talán segítség lehet a meghajtók megosztásával kapcsolatban (Windows 7 alatt és egymás között, munkacsoporton/domain-en belül) a Windows help oldalán talált kis szösszenet. Íme:

    A Windows rendszerben vannak bizonyos helyek, amelyek biztonsági megfontolásból nem oszthatók meg közvetlenül a Megosztás ezzel menü használatával. Ilyen eset például az, amikor a számítógép egy teljes meghajtóját - például a C meghajtót (más néven a meghajtó gyökérkönyvtárát) - vagy valamelyik rendszermappát - például a Felhasználók vagy a Windows mappát - próbálja meg megosztani.

    Ezeknek a helyeknek a megosztásához a Speciális megosztás nevű funkciót kell használnia. Általánosságban azonban nem javasoljuk, hogy egy teljes meghajtót vagy a Windows rendszermappáit megossza.

    Megosztás a Speciális megosztás funkcióval

    1. Kattintson a jobb gombbal egy meghajtóra vagy mappára, kattintson a Megosztás ezzel pontra, majd a Speciális megosztás parancsra.

    2. A megjelenő párbeszédpanelen kattintson a Speciális megosztás gombra. Rendszergazdai engedély szükséges. Amennyiben a rendszer rendszergazdai jelszót vagy megerősítést kér, írja be a jelszót, vagy hagyja jóvá a műveletet.

    3. A Speciális megosztás párbeszédpanelen jelölje be a Mappa megosztása jelölőnégyzetet.

    4. A felhasználók megadásához vagy az engedélyek megváltoztatásához kattintson az Engedélyek gombra.

    5. Felhasználók vagy csoportok hozzáadásához, illetve törléséhez kattintson a Hozzáadás vagy az Eltávolítás gombra.

    6. Jelölje ki az egyes felhasználókat vagy csoportokat, jelölje be az adott felhasználóhoz vagy csoporthoz hozzárendelni kívánt engedélyek jelölőnégyzetét, és kattintson az OK gombra.

    7. Ha elkészült, kattintson az OK gombra.

    Hozzátenném, hogy nekem még ebben az esetben sem sikerült úgy a megosztás, hogy írási jogosultságot adjak hozzá a teljes meghajtóhoz. Mappánál ez szinte természetes és gondolom ennek a korlátozásnak is biztonsági okai vannak.
    Ma jó pár órát azzal töltöttem, hogy erre a kérdésre találjak itt a fórumon és az archívumában választ. Nem jártam sikerrel, de több posztban is feltették a kérdést. Ha esetleg a későbbiekben valakinek hasonló gondja lenne itt a fórumban, akkor kérlek Titeket linkeljétek ezt a posztot, vagy ezt a linket!.
    Ha bárkinek van ehhez hozzátenni valója, vagy másként tudja, hajrá ide a választ! :K Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák