Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacibacsi

    addikt

    Sziasztok!

    Több, mint két éve van fent a gépemen Win7 Ultimate. A windows update folyamatosan megy, a frissítéseket rendszeresen telepítem. Az elmúlt két évben egyszer volt kék halálom egy bekrepált hdd miatt. Egyebekben minden a legnagyobb rendben működött. Egészen kb. két héttel ezelőttig...

    Először azt vettem észre, hogy a C meghajtó elég sokat "csörgedezik" akkor is, ha éppen nem csinálok semmit sem a gépemen. Később erős lassulásokat vettem észre olyan programok esetében, amik erős memória zabálók. Ezután alaposan átnéztem a feladatkezelőt. ahol az alábbiakat találtam:

    A futó alkalmazások között jelentős memória foglalással (60-150MB programonként) az alábbi alkalmazások futnak:
    - conhost.exe (5-6 példány)
    - msiexec.exe (1-2 példány)
    - notepad.exe (általában 1 példány)
    - dllhost.exe (2-3 példány)
    - presentationhost.exe (1-2 példány)
    - cmd.exe (általában 1)
    - dwm.exe (2-3 példány)
    Hirtelen ezek jutnak most eszembe, de ezeken kívül van még egy pár, ami terheli a rendszerem. Összességében 1-1,5 GB RAM is rámehet ezekre, plusz még 30-40% processzor használat. Egyesével ki tudom lőni őket, de a legtöbb előbb-utóbb újra indul és kezdhetem újra levadászni őket...

    Új programot hónapokkal ezelőtt raktam a gépemre. Frissítve csak a windows-office páros, az avg védelem, world of tanks és az armored warfare nevű játékok lettek.

    Mi történhetett? Miért indulnak be ezek teljesen rendszertelenül? Hogyan tudom ezeket a programokat elcsendesíteni? Valaki találkozott ezzel a problémával?

    Egy win reinstall bizonyára megoldás lehet, de ez az opció jelenleg nem megfelelő. Mindenképpen olyan megoldást szeretnék, ami finom beavatkozásokkal teszi rendbe a rakoncátlakodó gépem...

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

Új hozzászólás Aktív témák