Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smc

    addikt

    Tapasztalatot írnék le, azt is csak azért, mert én két db crt monitorról váltottam egy darab wide tft-re, hát ha érdekel valakit. :)
    Szóval: volt egy samsung 17'' crt-m, amolyan lapos képernyős, nem tudom hogy hívják pontosan. :) Szép képe volt, meg voltam vele elégedve, aztán később mellé szegődött egy kissebb fajta deawoo (már azt sem tudom hogy kell írni. :SSS) az ő 15''-ával.
    Így lett egy szép nagy desktopom, amit imádtam (2*1024*768-32bit/85hz), hihetetlen jó volt rajta ücsörögni.. (net az egyiken, másikon kisfilm(simpsons részek) éjjel nappal mentek amíg a gép is ment) mellé egy irc, és még egy msn ablak is elfért.

    Aztán jött a hirtelen váltás: 22'' tft
    Igaz hogy design-ban nem egy csúcs, hiszen csak egy 225bw-ről van szó, de a szememnek már ez is annyira szép, hogy nem volt szivem mellé tenni az öreg monitoraimat. :)
    Így a 17-es került bátyjám gépéhez (nála most 2db 17''-os működik(samuk)) a 15 deawoo (még mindig nem tudom hogy kell írni..) pedig a szomszédos üres szoba alján porosodik.

    Méret így is bőven rendben van, egyedül a kétmonitor adta kiváltságok hiányoznak(egyiken játék (vagy net), másikon hőfok everesttel, meg akár egy film is mehet, bár ez játékfüggő, némelyiknél nem megy a kettő együtt, de az irc-t is simán látom, msn-ről nem is beszélve)
    Ezeket kárpótolja az asztalomon lévő hely.. El sem tudtam volna képzelni, hogy mennyivel több helyem lesz. :D Akkor ott van még maga a kinézet, ezerszer szebb így, mint két rusnya crt-vel. ;) Az asztalom sem izzad már a súly alatt. A monitor helyzetének egyedül a kábelek szabnak határt. Bár jó lenne ha kicsit könnyebb lenne és az ágyban a térdemre téve tudnék böngészni, olvasgatni, ilyesmik.. bár ez már csak amolyan marhaság, ami amúgy is felesleges. :) Majd veszek egy E-book-ot. :D
    Méretről még: rászoktam a nem teljesképernyős netezésre, így elfér egy böngésző, egy kisfilm(már említettem), egy irc, és akár egy msn ablak is. Photoshop-pot is úgy használom, hogy mellette elfér egy kisfilm (jajj már megint, igen, éjjel nappal megy :D) és egy irc, köztük pedig egy-két ps menü. Mivel ugye wide monitor, eleinte féltem a tablet-tel való rajzolástól(szoktam, elég sokat, wacom graphire4, és nem wide.. így nem tudtam mit fognak szólni egymáshoz), de jól kijönnek, teljesképernyőre állítva a táblát alig lehet észrevenni a torzítást. Filmekhez eszméletlen jó. :D Mintha egy tv lenne a szobámban. A kisfilmjeimre szoktam elaludni, amik sajnos 4:3 arányúak, de kihúzva a széléig nem sok vész el és teljesen élvezhető marad.

    Még egy kis történelem: monitor vásárlás előtt rengeteg ph-t olvastam, mellettük árlistákat nyaldostam, és kétmonitoros user lévén két 19-es wide mellett akartam letenni a voksom, de az már baromi lapos és veszettszéles asztal lett volna, amit nem tudtam volna igazán kihasználni, így döntöttem egy inkább nagyobb de egy db monitor mellett :)

    Kicsit hosszúra sikerült, de hátha valaki hasonló cipőben jár..


    ui.: Visszanézve a crt-re a színekben nem nagyon láttam különbséget (egyszerű user..), viszont az élesség botrány! Crt-t megnézve így két hónap használat után olyan érzésem támad, mintha szemüveges lennék, szemüveg nélkül. O.o

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

Új hozzászólás Aktív témák