Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TBMC

    addikt

    sziasztok!
    segítséget szeretnék kérni.
    teljesen laikus vagyok VPN témában...

    adott egy home office.
    a háló a következőképp néz ki.
    - digi bejövő, asus rt n18u router, + ac 51u access point

    - az rt n18u routerhez csatlakozik közvetlen egy synology NAS
    - az ac51u hozzáférési ponthoz pedig 3db MAC

    jelenleg a NASt hálón belül, s kívül egyaránt a synologys dyndnsel érjük el.

    szeretném bővíteni a fentieket egy pc-vel, ami folyamatosan 24/7 üzemelne, windows 8 vagy 10 futna rajta, egy számlázó program, adatbázis kezelő, excel, adobe acrobat.

    VISZONT ez a gép csak szimplán hálón lenne, mindenféle periféria nélkül. DE ezt a gépet szeretnénk elérni hálón belül, s kívülről egyaránt, s dolgozni rajta/vele, MACekről (remote desktop connection vagy nomachineon keresztül), így gondolom szükség van VPNre?!

    Ha jól olvastam, van lehetőség az asus routereken a VPN beállítására. pl itteni leírás alapján.
    ha elvégzem ezen beállításokat, s aktiválom a vpn-t, utána továbbra is működni fog a synology nassal hálón kívül/belül minden a dyndnsen keresztül?

    előre is köszönöm a segítséget, elnézést a noob kérdésekért :B

    markbellus.hu 

  • TBMC

    addikt

    válasz 4Grider #1106 üzenetére

    köszönöm, akkor utánaérdeklődök a Synos topikban, pontosan, hogy is megy ez.

    a számlázó progis gépet két embernek szerettem volna beállítani, esetenként egyszerre. viszont akkor ez így nem fog működni gondolom.. illetve akkor az excel is kilőve.. húú bonyoldik a szitu.
    windows server 2016al sem orvosolhatóak ezen problémák, hogy egyszerre két ember is kezelhesse egyazon gépet, saját felhasználókba bejelentkezve?
    illetve ha nem távoli asztalosként, hanem mondjuk nomachinevel jelentkeznék be, akkor is problémás lehet a licensz?
    .bocsiazoffért

    markbellus.hu 

  • TBMC

    addikt

    sziasztok!

    segítségetekre lenne szükségem.

    adott két saját hálózat, egy "itthoni2 és egy "home office".
    mind két hálózaton a VPN szervert a synology NAS biztosítja. 1-1db, mind két helyen 1-1db synology ds218 nas van.
    L2TP protokollt használok.

    egy teljesen másik helyről, az irodából teszteltem mindkettő VPN kapcsolatot, tökéletesen működtek, bedobott mindenhol a belső hálóra, láttam az eszközöket, az adott ipket stbstb...

    hazaértem, s próbáltam az "itthoni" hálózatból elindítani az "home office" VPN kapcsolatot, sikeresen kapcsolódik, DE ipm nem változik, nem dob be a "home office"-os belső hálózatra...

    ámbár, amint átváltok mobil hotspotra, s úgy indítom a "home office" VPN kapcsolatot, csatlakozik, és működik is minden megfelelően, szépen bedob a belső hálózatra..

    valakinek ötlet? :F

    előre is hálás köszi! :R

    markbellus.hu 

  • TBMC

    addikt

    válasz 4Grider #1109 üzenetére

    egyik háló 192.168.1.0-254
    másik 192.168.4.0-254

    más ötlet esetleg? :(

    szerk: közben kipróbáltam iphoneról, ott megy rendesen...
    toltam egy smc + pram resetet a gépen, az helyretette, mert most működik macről is rendesen. besz@rás.

    így megoldódott :D köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    markbellus.hu 

  • TBMC

    addikt

    még egy kérdés...

    nem vagyok nagy windowsos. van most egy teszt pc.. felraktam rá egy win7et (a véglegesen win10fog majd futni). belőttem a vpnt.(l2tp)
    de csatlakozáskor 809es hibát dob.

    a vpn szervert a hálózaton lévő synology nassal üzemeltetem.
    a macek gond nélkül csatlakoznak hozzá hálón belül/kívül. (l2tp)

    találtam egy ilyet a 809 hibára:
    "Cause
    By default, Windows OS does not support Internet Protocol Security (IPsec) Network Address Translation Traversal (NAT-T) security associations to servers that are located behind a NAT device.

    Because of the way in which NAT devices translate network traffic, you may experience unexpected results when you put a server behind a NAT device and then use an IPsec NAT-T environment.

    Solution
    On the Windows machine, open the registry and add/edit the following property:

    Login to the Windows machine as Admin.
    Go to 'Start > Run' and type regedit.
    Locate the entry "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\PolicyAgent".
    Right-click and Create a new DWORD (32-bit) value.
    Add "AssumeUDPEncapsulationContextOnSendRule" and save.
    Modify the new entry and change Value Data from "0" to "2".
    Reboot the computer and test the connection.
    "

    de nem oldotta meg a problémát.. valakinek ötlet? :F

    [ Szerkesztve ]

    markbellus.hu 

Új hozzászólás Aktív témák