Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • sharKBITE

    aktív tag

    válasz iCeAgE #572 üzenetére

    Hopp, látom nem cicóztok a témát illetőleg :D Írtam én is vissza.

  • Muréna

    őstag

    válasz iCeAgE #572 üzenetére

    privi ment :)

    Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz iCeAgE #586 üzenetére

    Nagyon jónak tűnik....
    Árakat tudsz esetleg,mert az oldalon én nem találtam,aztán nem akarok addig mailezgetni velük,amig nem komoly,meg egyáltalán lehet náluk kapni pár métert is?

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

  • Muréna

    őstag

    válasz iCeAgE #588 üzenetére

    privike ment ;)


    ezzel a hsz el lettem fanatikus tag :D :R

    [Szerkesztve]

    Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

  • ttt1

    őstag

    válasz iCeAgE #588 üzenetére

    Én sima boltban vettem 8/10-est 100 ft/ m áron :)

  • R.Zoli

    őstag

    válasz iCeAgE #777 üzenetére

    Nem néztem ,hogy a csavar leszedett-e bármi kis aranyat ,de az a rész nem is lényeges...Ennek ugye a víz felöli részen van nagy jelentősége, mert az arany réteg véd az oxidációtol és emellett nem rontja a hőátadást...A blokk mag felé néző része nem annyira lényeges mert azt ugye az ember mindig le tudná tisztítani ha procit serél akkor is... Persze itt sem jön rosszul az oxidáció elleni védelem :)

    A táppal megy még a tervezgetés de úgy néz ki az egészhez egy teljesen új dobozt kell terveznem mert másképp nem lehet megoldani az alsó vízhűtő blokkot csak a tetejét... De eleve gondjaim vannak ezzel a dobozzal ami gyárilag van szóval ezért lesz új... Ehhez viszont szét kell vágni szépen a Stackeremet... De már megszoktam ,hogy minden gyári cuccból csinálok valami tényeg használható dolgot :D

    A tápban egyébként végülis Didyman kicseréli az alu bordákat rézre :)

  • djadji

    senior tag

    válasz iCeAgE #1148 üzenetére

    KÖsz a linket.. Voltan náluk. Ott sikerült vennem az előbb említett 8mmes csövekre való csatikat aminek a menetes vége 1/4 colos Yba kellene hogy menjenek. De az 600 FT volt náluk. EGY Y ilyn módon összerakva (egy 1/4 colos Y bele 2 bd 8mmes csonk, és 1 12mmes, amire rá lehet húni a csöveket) 1400 Ft lett volna. Nem vettem meg.. Azt hittem hogy OBIba meg ilyen helyen kapok 1/4es Y csatit, és azokba csavarom a csonkokat. De persze sehol se kaptam ilyet.... de ugy fest vissza kell mennem... De ahogy láttam a vizes online-shopokat ott se olcsóbbak ezek a 1/4es Yok... :O

    http://djadji.fw.hu

  • excalibur36

    senior tag

    válasz iCeAgE #1304 üzenetére

    El fog férni!
    Nekem is univerzális lefogatóm van, ami ráadásul minden fajta foglalattipushoz jó és ez is elfért eddig jó pár alaplapon(asus, asrock, albatron, msi, foxcon) ami eddig megfordult nálam.
    Nagyon jók a tervek, elismerésem neked!!! :R :R :R
    Mibol lesz a tetö?
    Esetleg amennyiben ez lehetséges én is beneveznék egy ilyen blok megvételébe ;)

    Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

  • Muréna

    őstag

    válasz iCeAgE #1304 üzenetére

    Szia!

    elfog férni legalábbis Gigabyte DS3-nál biztos!

    Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

  • Reac^

    őstag

    válasz iCeAgE #1304 üzenetére

    Csak nem OC nyomás alapján indult a projekt? Esetleg ezek OC tervezi lennének?! :U :R

    Amúgy engem is érdekelne egy ilyen, de én sajnos 939-es vok :O

    1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

  • R.Zoli

    őstag

    válasz iCeAgE #1304 üzenetére

    Csak szólnék ,hogy a kialakítás Patent Peding a Swiftec részére így tartózkodnék bármiféle ilyen megnevezéstől illetve a másolás szótól is!!!!

    A lefogató utban van nálam is, ezért le kellett belőle reszelnem...

  • Reac^

    őstag

    válasz iCeAgE #1319 üzenetére

    A nem az az OC terveire és nyomására vonatkozik?
    Csak mert mi jó 1 éve meg akartuk már ezt valósítani, tervek is készültek, csak nem volt marós... :(

    1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

  • Reac^

    őstag

    válasz iCeAgE #1325 üzenetére

    Helyesbítek, nem volt olyan marós aki akkor azt ki tudta volna marni.
    Akkor ez véletlen egybeesés. Úgynézki tényleg feledésbe merült a projektünk OC-val, de a te ''blokkodban'' ez újraéledhet.
    A kivitelezés is menni fog? Milyen mélyen lesz marva, ill mekkora a marófej nagysága? :F :C

    1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

  • shteer

    titán

    válasz iCeAgE #1327 üzenetére

    küldtem privit, de ebből a hsz-odból az első kérdésemre kaptam választ :)

    ..szerintem jónak tűnik

  • Reac^

    őstag

    válasz iCeAgE #1327 üzenetére

    Talpvastagság 2,3,4 mm? :F :R

    1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

  • Reac^

    őstag

    válasz iCeAgE #1332 üzenetére

    Nem feltétlen kell lehagyni. Ha jól emléxem az okosok aszongyák, hogy 4mm kell talpvastagságnak.
    De az az 1mm-es plusz miatt csomót kell felületen marni, ami ha jól tom lassú és időigényes. :F :U

    1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

  • R.Zoli

    őstag

    válasz iCeAgE #1319 üzenetére

    Pont annyira dolgoznak azok a tüskék amennyire kell, a réz vezetőképessége is szar már ahhoz ,hogy ilyen talp esetén a magtól 2 centire lévő tüskék olyan iszonyatosan erősen részt vennének a hűtésben...Nagyon meglepő tesztelgetésem volt mostanság alu és réz blokkok összevetésekor ,forró vízzel való átáramoltatással... Érdemes kipróbálni egy Apogee méretű blokk egyik sarkában lévő bordákra engeded a forró vizet, mekkora a hővezetés mértéke... Szóval tök jó ,hogy mi így otthon szépen tervezgetünk blokkokat de azért ne akarjuk a Swiftec mérnökeit felülmúlni okoskodásban... Szóval azért ahogy én a Swiftech gondolokodását eddig megismerem ők is teljesen a ''csináljuk meg az ötletet és teszteljük addig míg szarrá nem tökéletesítjük'' elv mellett vannak... Ott bukik a dolog ,hogy soha nem leszünk képesek annyi variációt legyártani mint ők egy új termék piacra dobásakor... Másrészt az életben nem fogunk olyan pontos teszteredményeket kapni mint ők... Szóval szerinem az kissé túlzás ,hogy csinálunk majd egy jobbat mert a Swiftec erre meg arra nem gondolt...

    Kicsit más téma:

    Azt sosem fogom pl. megérteni miért is kell most pl. mindenkinek apogee :D Csak mert közel sem a legerősebb blokk a piacon, egy Nexxxos XP High-Flow simán elveri 5-6 fokkal is akár... Nálam az alacsony ellenállás miatt kellett ,de sokan egy Laing DDC mellé akarják bepakolni aminek rohadtúl mindegy egy tripla radi meg másik 5 blokk mellett ,hogy mit is aggatsz rá mert akkora nyomást tud létrehozni mint egy ház... Igazából nem sok rendszert tudnék mondani ahol az Apogee az optimális blokk... Nagy passzív rendszernél ahol a szivattyú hangja is számít és le kell venni a szivattyú teljesítményét ez a szememben a legfőbb indikációs területe.... Általában aki vizet használ a legjobb kell neki, szerintem egy Nexxxos XP High-Flow a nyerő ilyen esetben... Ha aktív radiátoros rendszerem lenne biztos ezt venném mert aktív radinál akkor már a legjobb hőmérsékleteket akarnám kicsikarni a rendszerből és akkor úgyis eleve böszme erős szivattyúm lenne és a ventik mellett úgysem zavarna a hangja...

    Egy kicsit továbbvezetve ezt a témát:

    Szóval az a gond ,hogy nem látom manapság az emberek rendszereiben azt ,hogy lenne koncepció... Egy halom gépet megnézek és azt nem látom mit akart vele az illető elérni, mi is volt a cél... Olyan cuccok vannak összekombinálva amik nem illenek össze.... Nézegetem az Extremesystem fórumán is a galériát és minden gépen kb. 1-2 másodpercet időzök és megyek tovább.... Néha megakad a szemem egy egy-egy dolgon és akkor megírom OC-nek ,hogy röhögjön ő is egy nagyot, de valami katasztrófa ami megy a vízhűtéses piacon... Mindenki szórja csak bel a gépébe a cuccokat és minél csili-vlibb legyen , nem számít mit mivel kombinálok a másik user is ezzel használa azt a cuccot és müxött neki akkor ez így biztos király lesz nálam is... Senki sem törekszik közel sem az átgondolt , valamennyire is ''tökéletesen funkcionáló'' rendszerre... Ez szomorú számomra mert szerintem a víz lényege eleve a működéséből adódóan egy ártgondolt rendszert kellene feltételeznie ami nem csak oda van pakolva a gépbe és egymás után kötve hanem egy tervezet eredménye amiért az ember sok pénzt adott ki és ezért a sok pénzért olyat tud amit semmi más... Sok gépnél azt látom ,hogy olyat sem tud mint egy léghűtés vagy zajra ,de aami a egszörnyűbb ,hogy sok akár teljesítményében sem!!! Szóval nagyon kezd trendi lenni a vízhűtés és kezdenek megjelenni rajta a kis világunk generációs betegségei... De hát ez van mindent felemészt ez sajnos...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz iCeAgE #1338 üzenetére

    Ne menjünk bele ,hogy ezt direkt csinálták??? :) Olvass ennek utána :) Az Intel olyan ócska IHS-eket csinál ami homorú és egy minimálisan domboú blokk jobban felfeküdt a tesztek alapján... Aki ügyeskedni akart és felpolírozta az IHS-t annak ajánlották ,hogy cserélje a gumit mert akkor már hátrányos lehet...

    Nem ragálom túl :) A Swiftech elég profi gárda ,sajnos eléggé távol áálunk attól ,hogy bármikor is annyi rálátásunk legyen a blokkok tervezésére mint nekik... Nem azért mert hülyébbek vagyunk hanem nekik van óriási tapasztalatuk és tesztadatbázisuk kismillió kialakítású blokkra....Nomeg pénzük még a jövőben újabb kismilliót hulla pontos adatokkal leesztelni...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz iCeAgE #1338 üzenetére

    Jajjjj, ne gondold már ,hogy most én attól fogok örülni ,hogy trendi a vízhűtés... Úgysem nálunk az mert itt most senkinek sincs pénze ilyesmire, a legtöbben örülnek ha normálisan megélnek ( ez sajnos a helyzet).... Én sosem függtem attól ,hogy ki mennyi vízhűtést vesz ,ez nekem hobbi... Én annak örülnék a legjobban ha minden hónapban csak 3-4 rendszert adnk el de azok fullos , átgondolt cuccok lennének... Nekem is az az öröm ha valakivel egy olyan rendszert tervezhetünk meg az igényei szerint ami neki közel tökéletes ,nem pedig az amikor össze-vissza viszik el tőlem a blokkokat meg ilyesmiket... Egy az nekem is fáraztóbb egyesével adogatni cuccokat másik meg ,hogy elve tudom ,hogy a 99%-a egy olyan rendszerbe lesz belerakva ahol semmi keresnivalüja nincsen... Most ezzel mit tudo csinálni????

    Rühellem a trendi dolgokat, a trendi mindig elgagyisít mindent és a profizmus csíráját is kiöli.... Szerintem is mersz Te magad is ,hogy eléggé maxmalista vagyok és nem vonzanak a gagyi dolgok...

  • Reac^

    őstag

    válasz iCeAgE #1342 üzenetére

    Azért mondom, amik fenn vannak tervek a tetőről az 939/754. Az am2-nek pedig 4lika van :B
    Célszerű univerzálisra tervezni, ugyanis igy ''nagyobb'' lehet az érdekeltség.

    Zoli... Azt mindig is tuttam, hogy maximalista vagy. Ennek örülök, nem sok ennyire precíz ember van a ph!n... De ezekbe a vitákba inkább bele sem megyek, 1 mert nemtudom mi megy külföldön, 2 mert magyar viszonylatban mindig is a pénz diktál, 3 mert nincs elég tapasztalatom, 4 mert az én elképzelésem a tökéletesről messze van a Te tökéletesedtől.

    Én öszerakom a magam kis rendszerét, ahogy elképzeltem. Természetesen az ár döntő szerephez jutott. Még mindig nincs kész a teljes rendszer, lehet amint kész leszek teljesen más elképzelésem lesz...
    Passzív rendszert képzeltem el, pár tesztkört már futott a dolog.

    Kíváncsi vok, hogy véleményeznéd:

    Alpha nexxos xp 5k
    Stheer féle gf6/7/8 szériás alublock saját tervezés 7k
    alpha snb-a chipset 4k
    Rob Taylor féle ramblokkok (nempbulikus, de olcsó)
    Hydor L20 5k
    Golf2 55x35cm alu+rézcsöves radiátor 8k

    29k+ramblokk+csonkok,csövek,szokásos.

    Pumpa tartály radi 10mm-es csöveken, a blokkok párhuzamosan 2x8mm.

    [Szerkesztve]

    1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

  • Muréna

    őstag

    válasz iCeAgE #1354 üzenetére

    elvileg univerzális

    mondjuk az érdekesség az, hogy ha olyan apogee blokkot kapsz amibe még a régi, vastagabb O gyürü van, és deformálodott.. ha kicseréled az O gyürüt nemhiszem hogy vissza fog állni az alap helyzetébe a 2 anyag.. de aztán lehet h mégis, mindenesetre érdekes h ezek a mérnökök nem vették észre ezt a ''kisebb-nagyobb'' problémát...

    Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

  • R.Zoli

    őstag

    válasz iCeAgE #1354 üzenetére

    Futhatunk még pár kört ezen de szerinted mennyi múlik azon amennyit így egy tető egy 3mm+bordázott réz lapon hajlítani tud??? 1 fok max... Az meg a másik ha ilyenre csinálják a blokkot alapból azon nem tudsz változtatni, míg ezen igen... Futhatunk még pár kört ,de azért ne gondoljunk minden mögött azt ,hogy mi mennyire rohadt okosak vagyunk mert innen magyarországról meglátjuk a nagy sötét amerikai mérnökök hibáit...

    Az IHS minden gyártónál szar, eleve az IHS ötlete úgy szar ahogy van, a kivitelezése méginkább... Szóval szar a négyzeten :) Ehhez lehet alkalmazkodni egy szinten ahogy a Swiftech akart de mint látható a szat überelni nem lehet igazán, erre ők is rájöttek kész...

    Egyébként egy nyomatékkulcs nem nagy cucc, ha akarod ajándékozom is neked minden egyes blokkhoz, szóval ilyen hülyeségekbe nem tudom mért kell belemnni... Volt az 1A Coolingnak pl olyan nyomatékulcsa amit a lefogatáshoz adtak... A Swiftech gyárilag megtehette ,hogy mindet ugyan olyan erővel csavarozza össze, azon a vastagságú blokkon amilyen az Apogee egy elég nagy tartományban nem szenved nagy deformálódást a blokk amit az a műanyag tető húzása által létrejöhet mert az a műanyagot ha erősen meghúzod igazán fullra el fog repedni,szóval elég széles skálán mozoghattak az erő beállításval míg aztán már sok lenne...Azért talán azt ne kérdőjelezzük meg ,hogy ehhez sincs eszük... De tudom úgyis beléjük kötsz :D Figgy én elhiszem,hogy mindenbe bele lehet kötni és kételkedni benne ,csak attól még ,hogy mindenkit hülyének nézünk attól mi nem leszünk okosabbak :) Sőt, elárulom ,hogy biztosan nem is vagyunk okosabbak :)

  • R.Zoli

    őstag

    válasz iCeAgE #1373 üzenetére

    Ki beszélt félistenekről? Ne adj olyat a számba amit nem mondtam... Azért pár dolgot kavarsz... Attól még ,hogy egyik cégnél olyat csinélnak ami kevésbé jó attól még a másik cég nem köteles szintén ilyen termékeket tervezni...Vagy Te most ráhúzod az egész mérnöki gárdára akik komolyabb cégeknél dolgoznak ,hogy idióták? Ha igen szerintem ajánld fel nekik ,hogy majd tervezel jobb blokkokat és hatékonyabb gyártásra is van terved stb... Figgy ha tényleg így van úgyis alkalmazni fognak :D Szóval szerintem ha pl. a Te blokkjaid amiket eterveztél anno valóban verték volna mondjuk az Apogee-t és elküdted volna nekik akkor kötöttek volna veled szerződést... Anno Cathar-ral is a Storm kitalálójával így szerződést kötöttek és gyártották a blokkját... Az meg a másik dolog ,hogy sokszor amit egyes cégek olyat gyártanak ami sokak szerint szar az az életben tökéletesen működik míg itt a fórumon sokak szerint szar...Szóval azért az elmélet és a gyakorlat között van különbség...

    Vonatkozhat felőlem mindenkire is....Aki úgy érzi annyival okossabb annak ott a lehetőség ,csináljon jobbat , küldje el a Watercoolplanetre aztán kiderül ,hogy a butának tartott mérnökök valóban hülyébbek-e nála... Nem hiszem ,hogy nagyon esélye van bárkinek monstanság erősebb blokkot tervezni ottthon mint a gyáriak,de még csak a közelébe kerülöt sem... Azt nem tudom mért nem érted ,hogy egy blokkot tesztelni nem annyi ,hogy ráteszed egy procra oszt kész, olvasom le a hőfokokat... Múltkor valaki nagyon jól megfogalmazta ,hogy mennyit ér a proci hőmérője: '' Kb. annyi mintha beraksz egy kaját a sütőbe és ránézésd alapján akarod 20 perc múlva megmondani kb. hány fok lehet ott bennet a sütőben''...

    Maradjunkannyiban ,hogy ha még okosabb is vagy eszközök hiányában bukod a versenyt :D De mondom küldj a watercolplanetnek saját tervezésű blokkot és meglátod mi lesz :) Nem értem ha ennyire biztos vagy benne ,hogy ők hülyék akkor ezt mért nem lépted már meg...

    Egyébként egy Alphacoll nevű társaság 10000 Euro környékén szokott költeni egy új blokk kifejlesztésekor... Ez csak a tesztekre és a tervezésre megy el... Nem is nagyon hiszem ,hogy az XP High-Flow-t valami most megveri... Az más kérdés ,hogy nekem nem ez az optimális blokk a rendszeremhez... De azért azt sem feledjük ,hogy annyiféle rendszer illetve igény van ,hogy lehet olyan eset mint nálam is ,hogy a gyengébb Apogee optimálisabb blokk a kisebb ellenállása miatt mint a sokkal erősebb XP High-Flow... Szóval még azzal sem tudok egyetérteni ,hogy minden esetben kijelenthető valamiről ,hogy ezért szar... Max neked amiatt nem megfelelő...

    Én számos dolgot terveztem már rendszerekhez Te is tudod ,de blokkot eszembe sem jutna... Sokkal inkább lehetne egyedi radikkal betörni a piacra, saját vizes táppal, egyedi elosztókkal és csatlakozókkal!!! Ezekre mindre van is tervem ,csak ott tartok ,hogy én mindenből a legjobbat akarom, ergo a tápom simán versenyképes lenne ,mert 65K-ból ki tudnám hozni... De a radik már nem... A radimhoz csak az anyagköltség 35K lesz... Nincs ember aki az igazán profi cuccokat megfizesse! Majd ha elkészül a gépem ,mindenki meglátja mennyi mindent gyártattam én magam abba és mennyi saját tervezésű cuccom van! A saját cuccok kb. 1/3-át képezik a rendszer minden elkatrészének ám mégis ha ezt nem ismerőssel gyértatom le olyan 150K lenne csak a munkaköltség... Talán ezért nem terveznek ők sem tökéletes radikat...A táp más téma azt meg fogom lépni :D

  • Rob_Taylor

    tag

    válasz iCeAgE #1375 üzenetére

    Azt vettem észre, hogy ha kihagyom/átgörgetem R.Zoli hsz-eit (amik már majdnem egész oldalasak), úgy is értelmes marad a topic. :D Érdekes.

    Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

  • OC

    őstag

    válasz iCeAgE #1375 üzenetére

    Szerintem nézd át a terveimet, amiket anno küldtem erről a blokkról és ha már javítani akarsz rajta, akkor ne rontsd el :U :B Én megnézném például, hogy milyen irányban kell a víznek a bordákra érkezni, valamint a vízelsoztáson is elgondolkodnék jobban. Ez a blokk amit rajzoltál kábé egy Nexxxos XP ellenállású, alsókategóriás teljesítményű valami. szerintem...

  • OC

    őstag

    válasz iCeAgE #1384 üzenetére

    Jó. :R

    Az áramlás azért nem jobb így, mert minden egyes ''tüskénél'' 90fokban érkezik egy falra a víz, így az ellenállás eléggé megnő. Ellenben az eredeti kialakítással csúcsra érkezik a víz, így amellett, hogy létrejön a hőn áhított, ám általad nem sokban ézett (bocsi, de tudtommal így van) turbulencia, töredéke ellenállást képez a szivattyúnak.

    Tehát a tanács: 90fokkal elforgatni a hőcserélő részt.

  • R.Zoli

    őstag

    válasz iCeAgE #1375 üzenetére

    Jah, erdőt... Én mondtam ,hogy jobbat tervezek???Sorry de itt csak rólad volt szó :) Engem mért keversz bele? Én csak megvédtem a gyártókat ,hogy ne nézd őket hülyének... De tényleg rohadtul nincs kedvem a tökéletes blokkjaidról vitázni! Add oda a Watercoolplanetnek és meglátjuk mit tud de ezt már 1,5 éve mondom és Te azóta hajtogatod ,hogy jobbakat terveztél már egy 2 évvel ezelőtt mint a monsatni blokkok, csak éppen senki nem lát belőle semmit... Idegesít már kicsit ,hogyha valami konkrétat kellene felmutatni akkor engem támadsz! Én sosem mondtam ,hogy ilyen meg olyan jó blokkokat tudnék tervezni veled ellentétben és nem szóltam le semmi olyan gyári cuccot aminél nem tudnék jobbat összehozni! Ezért mondtam ,hogy ne adj olyat a számba amit nem mondtam! Nézd külföldön is van módja annak ha valaki jobbat csinál elküldi tesztre ,de nem fórumokon irogat róla ,hogy mekkora béna a Swiftech én jobbat csinálok... Adott a lehetőség , gyárts le egy blokkot és meglátjuk mi lesz... Ne engem kritizálj ,hogy én nem látom a saját hibáimat.... Rohadt értelmes dolog ,hogy én nem látom a hibáimat mikor Te mondtad mennyire hülyék a tervezők nagy cégeknél :D Kicsit sem érzed az ellentmondást????

    Shteer: Ne menjünk bele kinek akarja eladni kinek nem...Engem ez full nem érdekel, a lényeg az ,hogy azt mondta javítja a blokk hibáit, ergo jobbat tervez...Akkor bizonyítsa is...Ennek meg vannak a módjai nem pedig az ,hogy én leszek a gonosz...

  • Muréna

    őstag

    válasz iCeAgE #1387 üzenetére

    szerintem OC arra gondolt h a csatikat kellene a tetőn fellülre, illetve allulra helyezni, nem pedig 2 oldalra ..

    szerk.: tévedtem :B

    [Szerkesztve]

    Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

  • iCeAgE

    tag

    válasz iCeAgE #1387 üzenetére

    Hülyeséget írtam, nem merőleges, hanem egyvonalba esik.
    A lényegen nem változtat, ''átszalad'' rajta a folyadék. Mitől lesz turbulens áramlás? Az oldalról becsapodó áramlatoktól?

    gondolkozz.com

  • OC

    őstag

    válasz iCeAgE #1387 üzenetére

    A válaszom muréna h.sz.-ében van...[link]
    A víz nem szalad át rajta, attól hogy nem törik megy annyira, még turbulens marad az áramlás. Például az általad módosított Thermaltake kígyós blokk, amibe középen furatokat készítettél. Ha nem középre raktad volna a beömlő csonkat, hanem maradt volna az eredeti felállás, akkor is turbulens áramlás alakult volna ki -persze folyadéksebesség függvényében- a furatok területén. [kép] Persze a középső beömlővel nagyobb turbulencia alakul ki [kép]Miért ne legyen nagy ellenállása? Pölö azért, mert az Apogee maga -mint Zoli már írta- közel sem a legjobb teljesítményű blokk, nem egy-két blokk veri 5-6 fokkal. Az erőssége azonban abban van, hogy cserébe jóval kisebb ellenállású. Ez egy nagy rendszernél nagyon fontos tényező, még erősebb szivattyúval szerelt rendszereknél is, mivel az áramlási sebesség növelése -az extrém mértékektől eltekintve- mindenképpen javítja a hűtés hatásfokát.



    A személyeskedésbe nem kívánok belemászni, elég gusztustalan az így is. Nem egymást fikázó h.sz.-eket kéne gyártani, inkább az első h.sz.-t kéne írogatni, akinek már nagyon viszket a keze és billentyűpüfölgethetnéje van. Megkérnék mindenkit, hogy koncentráljon a szakmai részre, ne kelljen már állandóan modikat hívni a topicba. Lassan elmegy az ember kedve a topic olvasásától... :(((

    [Szerkesztve]

  • R.Zoli

    őstag

    válasz iCeAgE #1398 üzenetére

    Ezen én is gondolkodtam ,hogy jön nekik össze a turbulencia, de valószínűleg úgy ,hogy a víz mindig a legrövidebb utat keresi és ha megnézed akkor egy csomó víz kerül ''holtpályára'' amikor a blokkba belép, na ezen ízmolekulák át fognak törni a sorok között is ha minél hamarabb akarnak távozni a blokkból! Anno OC-val beszélgetve én is felvetettem ezt ,hogy mi lenne ha megfordítanánk ,de nálam iszonyat nagy ellenállást adott ez ki, szinte mintha falat állítanák a víz elé eés nem is volt hatékony, feltételezem azért mert nagyon lelassult a víz és nem volt igazán hatékony turbulencia ezáltal...Az Apogee rohadt nagy előnye a többi blokkal szemben ,hogy eddig egy gyártónak sem sikerült úgy megközelíteni ezt a teljesítményt ,hogy ilyen kis áramlású blokkot hoztak volna létre... Ha alegjobb blokkot akarja valaki ilyen szempontból akkor az Apogee tökéletes lehet számára... De akinek a legjobb kell az bőven el is felejtheti... mint írtam már egy Alphacool Nexxxos XP High-Flow 6 fokot biztos ráver... Nekem nem volt más választásom ezért használom az Apogee-t... De érdemes kipróbálni mekkora hőellenállást képez a 3 mm-es talp... Az XP talpa érezhetően jobban vezeti el hőt... Itt jön az számításba ,hogy a legjobb hővezető is nagyobb vastagságban egy szinten szigetelő ,akármilyen dúrván is hangzik...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz iCeAgE #1401 üzenetére

    Nem nyalom senkinek a seggét...Akit irritál a stílusom az ne olvassa, fáj valakinek az igazság , ne olvassa...Engem az irritál ,hogy Te mindig jobbat hozol létre mindennél de még senki sem látta csak Te azt mondod jobb mert okosabb vagy náluk... Ez kicsit már fárasztó ,hogy a Te blokkjaid amiketa múltban tervezzél simán vertek állításod szerint mindent csak éppen ezt senki sem látta... Ezért kértem ,hogy ha ennyire jó terveid vannak akkor ne itt fitoktasd hanem küld el tesztre! Ezen mi olyan nehezen felfogható? HA meg akarsz győzni bárkit ne üres szavakkal dobálózz hanem lássunk is valamit! Semmi bizonyíték csak üres beszéd... Én egy normális korrekt embernek tartalak Téged de kicsit már sok az ,hogy mindig mindennél jobbat tudsz létrehozni csak éppen erre nincs bizonyítékod és semmiféle teszted vagy valami kézzelfogható! Nézd ,hiszem ha látom.... A terveid alapján a régi blokkjaid engem nem győztek meg, de ha tesztekkel bizonyítottad volna én lettem volna az első aki azt mondja ,hogy sorry... Nagyon sokat hallottam már Tőled ,hogy folyton fikázod a gyári cuccokat! Mikor OC kérte ,hogy teszteljük egy blokkodat mondjuk egy Alphacool ellenében akkor meg semmi nem lett belőle... Na most akkor mi van????? Most ezért is én vagyok a hibás????

    Én nem védek senkit ,ami szar arról meg is szoktam írni...Ott van az innovatek tápja,szar úgy ahogy van, nem is védtem, de eleve az innovát összehasonlítani a swiftech-el elég meredek gondolat... Egy lapon sem lehet említeni őet...

    Nincsenek kedvec gyártóim, sosem érdekeltek a márkák, ha valahol okos ötlete láttam ami tesztekben is hozta amire tervezték akkor azt a terméket preferáltam és eszerint is épül fel a választék nálam... Megint olyan dolgokat kensz rám ami nem igaz... hányszor fikázok én magam gyári cuccokat olvass vissza,nagyon sokszor megírom a véleményem keményen a szar cuccokról! Csak értsd már meg ,hogy a Switech nem Innovatek szintű gyártó és az Apogee egy rohadt jó kis blokk... áttervezheted ,csinálhatsz vele amit akarsz de amire kitalálták arra tökéletes...

    Magamba szállni??? Emberek itt én voltam az egyetlen aki szakmai oldalról közelíti meg a dolgokat... Mutass olyat ahol megcáfolták bármit is szakmailag amit írtam és az jött ki ,hogy nincs igazam!!!! CSAK 1 ILYET MUTASS!!!!

    Folyamatosan a szakmai részébe szólok bele ,nem én offolom szarrá a topikot!!! Senkivel nem személyeskedtem addig míg valaki nem kezdett el mocskos módon támadni ide nem illő dolgokkal! Kezd elegem lenni ebből az egész óvodás stílusból.... Komolyan mondom egy vicchalmaz itt pár ember aki tényleg a személyeskedésből él mert szakmailag fingja sincs dolgokról, nekik mért nem szólsz be???Vagy Te is csíped a személyeskedést??? Életében látott 1 vízhűtést meg összerakott egy komplett setet és azt hiszi tudja miről van szó... Na inkább az ilyen embereknek kellene magukba szállni, nem nekem kellene ezt írnod hanem más kedves fórumtársnak!

    A stílusom meg olyan amilyen, a Te stílusod is biztos van akinek nem tetszik ,ez egy szakmai topik nem stilusztikai klub... Egyetlen egyszer nem szóltam senkihez sértően, lefikázóan, nem tényszerűen és nem szakmai dologról... Ha igen akkor linkeld!

    Részemről a téma lezárva innéttől kezdve csakis a szakmai dolgokra válaszolok ,akinek gondja van velem az írja meg privátba!



    [Szerkesztve]

  • R.Zoli

    őstag

    válasz iCeAgE #1406 üzenetére

    OC-nek van egy kupaktalanított A64-e... Elég korrektül lehet mérni azzal, hidd el minimum 7-8 fokkal verni fogja a blokkodat egy Nexxxos XP High Flow... Ha gondolod én már holnap adok neki egy blokkot és Te is ,aztán mehet a teszt... Én nem leszek ott ,mielőtt azt gondolnád majd meghamisítom a tesztet mert tudom most itt én vagyok a sátán lassan :D

    Attól ,hogy nem emlékszel még volt ilyen :D De ne menjünk bele... Szóval tényleg tiszta vizet lehetne önteni már a pohárba ,hogy azok a mérnökök mennyire is hülyék akikről beszélünk és ténlyeg jobbat tervezel-e mint ők...

    OC-nak nem érdeke ,hogy bárkinek kedvezzen,szóval benne vagy?

  • R.Zoli

    őstag

    válasz iCeAgE #1406 üzenetére

    De ha karod akár 3 különböző konfigban is letesztelhetjük a cuccot és összegezhetünk abból! Én sosem vagyok semmi jónak és korrekt dolognak az elrontója :) Örülnék ha végre lennének kézzel fogható adatok :)

  • lac9204

    tag

    válasz iCeAgE #1418 üzenetére

    kinek minek az ellen fle ? avasotok be most kezedek a vizes témába othon lenni 4!!!! blok teszt ki hüt jobban ?

    asus POWEr

  • lac9204

    tag

    válasz iCeAgE #1387 üzenetére

    mejik cpu blokk ba áramlik a viz jol ?? mijet vegyek s775 re c2d ra ???

    asus POWEr

  • OC

    őstag

    válasz iCeAgE #1403 üzenetére

    Oksa, nyugi. Tudtam, hogy nem preferálod azt a kialakítást, ezért is írtam, amit írtam, nem volt más célzata.

    Ez viszont okosság lehet, hogy nem 90fokban forgatod el, bár az ellenállása minden bizonnyal megnő, de lehet, hogy ha kompromisszumokat kötsz, akkor egy nagyobb ellenállású, de jobb hűtőképességű blokkot kapsz. Kiderül. Az eredeti tetőkialakítás miért nem tetszett? Hamarabb terítette a vizet, valamint a Te tetőddel szerintem kevesebb tüske vesz részt a hőcserében.

    A parázs vitákat nem kommentálom, én nem ezért járok ebbe a topicba jó ideje. Annyi viszont biztos, hogy szóbakerült az, hogy kipróbálnám a blokkot, de Neked nem tetszett az ötlet. Ezzel senkit sem védek, senki mellett nem állok ki, ez tény. A szoftveres hőmérsékletmérés nem 100%-os, ezt én is sokat hangoztatom, tehát az eredmények is csak a vizhőmérséklet mérésével, meg esetleg az áramlási sebesség változtatásával, mérésével lesznek valamennyire mérvadók. A tesztet időm függvényében szívesen vállalom és megígérhetem, hogy a tőlem telhető módon a legkorrektebben fogok eljárni.

  • OC

    őstag

    válasz iCeAgE #1447 üzenetére

    Kíváncsi lettem volna a belső felépítésére, de ha nem probléma és rábólintasz, akkor a belsejéről is készítenék képeket, tehát szétkapnám.

    A felajánlás nagyon nagy lelkű mindkét részről, de nem ezért segítek be a vita eldöntésébe. :R
    Persze nem vayok álszent, tehát ha nagyon szeretnétek, akkor lesz mégegy blokkom. :D

    Holnap -ha a forgalom is úgy akarja-, akkor 10-re a Népligetben vagyok, ahonnan a Délibe megyek, hogy Zolitól elhozzam a blokkot. Arrafelé összefuthatunk valahol, mert ezek után rohanok a Keletibe a vonatomhoz.

  • Reac^

    őstag

    válasz iCeAgE #1447 üzenetére

    Nem mondod... Ez már 1 kész példány? :F

    Van nekem is 1 kupaktalan a64-em. Ha valakinek kell a teszt ideéig felajánlhatom. Úgy is csak a polcon porosodik :U

    1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

  • OC

    őstag

    válasz iCeAgE #1453 üzenetére

    Ha a tali megoldható, akkor nagyon szépen megköszönöm a techniakai segítséget.

  • R.Zoli

    őstag

    válasz iCeAgE #1458 üzenetére

    Nem ,de próbáld ki mennyire van hatékony hőelvezetés a blokk ezen részéről...Ez még egy quad core proci esetén is legalább 1,5 centire van a mag(októl), nem befolyásoló az itteni hőátadás megléte vagy nem léte véleméynem szerint... Kiváncsi lennék Reset Elek Mester ,hogy látja ezt! Mondjuk szerintem ,hogy mennyire van itt áramlás illetve mennyire nincs ez még függhet attól is mekkora az áramlási sebesség... Azért egy Apogge-ben nálam a D5 2-es fokozatban is átnyom percenként 2,5 litert... Namost pedig ott figyel a köröm végén 10 darab Cape Cora rohadt nagy ellenállással...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz iCeAgE #1461 üzenetére

    Nagyon erősen el kell gondolkodnom ,hogy tudjak olyan blokkot mondani a mostani palettáról ami 1,5 centire a magtól tényleges hőelvezető felülettel rendelkezik.... Nem erre megy ki a játék mostanság. Ha mégnézem akkor nálam is valóban az 1mm-es cold plate-tel rendelkező blokkok szerepeltek a legjobban. Az Apogee egyébként szerintem egy kicsit holtvágány volt a Swiftech gépezetében mert egy olyan blokkot terveztek ami sok ember számára jó lehet de nem igazán egy top performer amivel ma lehet robbantani a piacon ezért jött is nagyon hamar a GT és utána meg a GTX...Bár őket sem tartom a legerősebbnek ,sokkal inkább szeretem a sima Apogee-t mert a GT ellenállása közelít egy Nexxxos XP High-Flow felé és még Quad core esetén sem vagyok biztos benne ,hogy a High-Flow nem verné el az Apogee-t... a High-Flow kialakítása eléggé okosra sikeredett, szerintem mostanság nem sok jobb blokk van nála teljesítmény tekintetében (a szám erősen konvergál a nullához) :) Általában nem volt olyan blokk amit ha kivettem a gépemből és egy Nexxos XP-t raktam vissza akkor ne javultak volna a hőmérsékletek... Nálam az XP erősebb volt a Heatkillernél is míg sok teszt az ellenkezőjét mutatja , bár igaz ,hogy akkor is csak 0,2-0,3 fokkal... A Watercoolplanet tesztjét elég jónak tartom, csak sajnálom ,hogy nincs több blokk letesztelve náluk... Nagyon kiváncsi lennék mit nyomna a padjukon az Apogee/GT, a D-Tek fuzion, meg pár finomság...

    Amit most várok az OC által belinkelt blokkocska ami elég kicsi tüskékkel rendelkezet, úgy tűnt nekem ,hogy gyémántból van a blokk, persze ipari gyémánt... Az OCZ is kísérletezik már a gyémánt hőelvezető elemekkel....

    Reset Elek:

    Te mit hallottál a gyémánt alapú hővezetőkről?

  • djadji

    senior tag

    válasz iCeAgE #1490 üzenetére

    Jogos.. Igazad van...
    Mellesleg rendeltem attól e pesti cégtől rézlemezt (2mmest) és azt mondták hogy küldenek, de nem szeretik mert volt a postával gond. De azért elküldik azt mondták..

    http://djadji.fw.hu

  • OC

    őstag

    válasz iCeAgE #1541 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm szépen :R , de mint írtam is, nem nyerészkedés volt a cél. A blokkot így valszeg picit polírozom, meg megcsinálom rajta a leírtakat, aztán megismétlem a tesztet, hogy legalább a köz javára váljon.
    A második teszt...érdekes volt. Azonnal rávágtam, hogy leszorítás, de...akárhogy rakosgattam nem lett jobb. gyengébben, vagy erősebben leszorítva nem lett jobb. Hozzá kell tennem, hogy az Alphacool-féle rugókat használtam az én csavarjaimmal, mert az Alphacool rugója volt a legmegfelelőbb szerintem. A leszorító semmibe sem ütközött bele, ezt mindkét blokknál ellenőríztem még mielőtt bekötöttem volna. Szóval mi volt a gond? Egyetlen ötletem van csupán, hogy az első tesztnél hibákat dobott, a második tesztnél pedig ugye már melegebb volt a víz, lehet ezelég volt ahoz, hogy ne legyen satbil a gép még a winows felállásáig sem. Más magyarázatom nincs.


    kiborg: Mi a kérdés? Egy 5v-on szaldó ventivel pár fokkal 50°C alatt tartod a procit, ez nem rossz, bár tuti lehetne jobb is, kérdés van-e értelme küzdeni vele.

    Mikádó: Sokan az ecetre esküsznek, ha átmosásról van szó. A csöveket meg én inkább lecserélném és ioncserélt víz+ minőségi fagyálló keverékével tölteném fel legközelebb a rendszert.

    [Szerkesztve]

  • ssolitude

    őstag

    válasz iCeAgE #1573 üzenetére

    Jelen pillanatban 1.425 V a San Diego Vcore-ja, ezzel 2950Mhz stabil frekvencia van, 46 fok full terheléssel.Amíg nincs a kezemben egy másik proci, addig ezt nem szeretném széthajtani. De ennek is eljön az ideje, rövid időn belül.

    ''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

  • ssolitude

    őstag

    válasz iCeAgE #1580 üzenetére

    Ha a dT nem állandó, akkor pont azt veszti el, amire ki lett találva. Vagyis nem jellemezhető vele egy rendszer hatékonysága.
    Ugyanakkor mégiscsak jól lehet vele jellemezni egy rendszer hatékonyságát, csak épp nem következtethető belőle egy másik hőtermelő alatti viselkedés, vagy egy másik rendszerben nyújtott teljesítmény.(Igazad van, hogy ha 40 fokos CPU-val 35 fokos víz lesz, akkor 50 fokos CPU val nem FELTÉTLEN lesz 45 fokos víz.)
    A feszemeléssel kapcsolatban: addig nem fogok semmit emelgetni, amíg ez az egy procim van. Ennek a feszemelése minimális, gyak. 0 , érdemi módon 1,6 vagy 1,8 volton kellene vizsgálódni. Na annyit meg nem adok neki.(Nem most.)

    ''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

  • ssolitude

    őstag

    válasz iCeAgE #1947 üzenetére

    Fasza :C

    ''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

  • shteer

    titán

    válasz iCeAgE #1947 üzenetére

    tyűűűdejó :DDD ilyen lamellázat megfelelő lesz nekem is :C

    ..szerintem jónak tűnik

Aktív témák