Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F e Z o

    veterán

    válasz Zsírkrétamen #81769 üzenetére

    Nem fog kapni elég friss levegőt a radiátor ott elől. Ha el is viszi az egy radi a konfigot, szerintem 45-50 fokos vízzel lehet majd számolni, még ha kap egy egészsges alulfeszt is a 1080Ti. Terhelés alatt akkor is közel 250W hőről beszélünk proci és vga esetében.

    H2O über alles!

  • Demo07

    aktív tag

    válasz Zsírkrétamen #81769 üzenetére

    1080TI-re sztem már nem fogsz blokkot találni, vagy csak nagyon sok hónap alatt, és korából adódan sajnos felesleges is pénzt forgatni bele.
    Mondom úgy, hogy levizezett 1080TI-m van nekem is, igaz 2019-óta rajta a blokk.
    Egyszerűen elfogyott mostanra a kártya, év végén én is lecserélem...

    Helyedben nem költnék rá, hacsak nem funn projekt, OC-val meg simán ebér 350W a kártya 2100Mhz mellett.

    120-as AIO meg szépszép de otthonra nem kéne. Egy egyszerű CM212 hyper léggel is szépen meg tudod olyan hűvösre,de inkább hűvösebbre húteni, mint a 120-as radival.

    Ha a házba nem fér el a radi, akkor simán kitenni házon kívülre, golyóscsapokkal megvan a leválaszthatóság minimális folyadékvesztéssel(~10-15ml), és cső keresztmetszet szűkülés nélkül.
    Mivel kint van eleve friss levegőt kapna a radi, hatékonyabb lesz még egy radival is mint ha házon belül lenne.

    1-2 oldalt ha visszalapozol itt topicban valahol lesz egy külső radis setup ami egy ITX lap mellett ment, az igényes és jól is néz ki.
    Másik dolog a külső radi mellett, könyebb szerelni, és nem fűti be a gépházba helyet foglaló többi cuccot sem.

    Röviden, 1080TI-t ne vizezd már le, ha eddig nem volt rá blokkod, inkább az árából és blokkéból vegyél egy frissebb kártyát.

    "Esetleg alin van hozzá univerzális GPU blokk ami a magot meghűti a többit meg ramsünivel és egy irányított ventivel talán meg lehet oldani költséghatékonyan."

    [ Szerkesztve ]

  • Laraxior

    titán

    válasz Zsírkrétamen #81769 üzenetére

    Milyen 1080Ti? Mert vannak olyan modellek, ahol van nyákborítás, oda elég egy GPU blokk a VGAra, a hátuljára meg egy venti.
    Pl az olcsó MSI Armor. Gyári hűtése halom szemét, viszont az alatta levő takarólemez miatt kb a legjobb VGA vizezésre csak GPU blokkal. :D

    Kivan egészítve pár sünivel, hogy nagyobb legyen a hőleadó felület, (illetve arra a pár vramrahova nem jutott takarólemez) de tökéletesen üzemelt. :K

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Új hozzászólás Aktív témák