Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUfantom

    őstag

    válasz fboldog #66733 üzenetére

    Hát ugye 3000es széria hűthetősége mellett szól, hogy ott 4+4 mag között ott van a L3 cache így ketté is van osztva és "mesterségesen" nagyobb a hőátadó felület. Sajnos az 5800X meg ott az egész blokk a lehető legkisebb helyen.

    5900X nél már 4+8, persze hogy hűvösebb.
    Elvileg az OS scheduler előnyben részesíti fizikai magot a HT és SMT helyett. Így is kapják a számozást. Így akkor a 9. magnál az 5900X/5950X esetében már másik blokkban termeled a hőt, míg 5800X esetén be vagy zárva.
    Itt felmerül a kérdés, vajon lesz-e olyan, hogy 5950X CPU amiből kivágtam 4-4 blokkot mindkét oldalról és 5800X csak dupla L3-al ???? :)

    Nekem az 5900X selling pointja, hogy van 4+4mag Dupla L3 cache és 8+8 normál mérettel.
    5950X a +70.000 Most +140.000 a +(4+4) magért iszonyat felár.

    Visszatérve a blokkra, kéne valami értelmes teszt amiben ezek az "új" egymásnak vannak eresztve...
    Elvileg még nem késő visszaküldeni a blokkot és venni valami mást, de jelenleg ötletem sincs mi működik jobban....

    Ja az 5800X Itt egy teszt mondat nem sikerült a linkelés..... :(

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Új hozzászólás Aktív témák