Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz proci985 #49122 üzenetére

    Igazából már nem kellene semmit sem alakítgatni, csak beépíteni az egészet. Csak amikor szabadnapokon oktatásra kell járni, akkor nem feltétlenül van rá időm.

    Ahogy nézem a 140-as kategóriájú radik szélessége 143-145 mm között van gyártótól függően. Ez meg nem tétel még továbbra sem, elvégre 5,25"-es helyek, azok meg 146 mm szélesek. Magasságra meg bőven lenne hely, elvégre efelett is van még egy ODD (bár nincs bekötve). Az IO panelig 470 mm hely van a ház alsó peremétől. Ha nagyon nekiáll modolni az ember, akkor meg az IO panel (és akár a meghajtórögzítő lemezek) is éppenséggel átrakható máshova, és akkor meg akár a 480-as vagy 560-as radiátorok is elférhetnek (utóbbik mondjuk csak fent és fektetve). 140-esre visszatérve: egy időben az egyik vinyókereten egy TY-147 volt. Szóval befér a 140-es ventilátor. Csak nem a TR ventilátorai, mert ugye azok az egyik irányba kissé szélesebbek (154 mm tán), szóval a radiátorra nem lehet őket értelmesen felrakni. Most a 360-ason P12-AirGuard-120-P12 leosztásban van három ventilátor. És továbbra sem számolom őket költségnek, mert már megvan mindegyik évek óta.

    Szóval amit írtam korábban, hogy a házban rengeteg potenciál van, azt továbbra is tartom. A felső tápketrecet biztosan legyakom majd és maximum helyettesítem egy aluprofillal, bár a stabilitás igazából nem igényli, maximum az alaplaptálca biztosabb rögzítése.

    Sokáig elég lehet, de azt ne feledd, hogy egy alu radiátorról van szó. Anno nem néztem kellően körbe, nem sokkal többért lett volna réz is. Ráadásul kedves vevő elspecifikálta, szóval fix csatlakozós. Ergo ha valamilyen oknál fogva fix csövezésre adnám a fejem, akkor azt mindenképpen cserélni kell.

    Létezik valahol táblázat a különféle VGA-k hűtőrögzítő-furat távolságáról?

    Kérdés: mivel méritek az átfolyást és hőfokokat?

    (Hülye kérdés: ha már mind a kettő Laing / Xylem termék, akkor mi a vérért nem egyforma a rögzítésük? A rotorkialakítás, legalábbis ami a szivattyúház síkjából kilóg, ránézésre felettébb azonos. Esetleg léteznek átalakítók, gapek, topok, amelyek megoldják az átmenetet a kettő között?)

    Na, sikerült megint sok baromságot iderámolnom.

Új hozzászólás Aktív témák