Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz #90933760 #19314 üzenetére

    vákum alatt igen: hőcső... de az nem vízhűtés. Mondjuk hőcsöves vizes blokk érdekes lenne... vagy csak drága :D

    Weareus: igen, voltak p. éter hűtős kísérletek, linkeltük korábban. De nem hoz annyival többet, amennyivel drágább és veszélyesebb...

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Weareus

    addikt

    válasz #90933760 #19314 üzenetére

    Erről van szó, a hozzászólásod offos részét illetően, kb. én is ezt írtam le.
    Az utolsó mondat meg szintén zenész, mert szerepel benne a víz szó, de pl. egy normál légköri nyomáson 20-30 fok körül forró folyadékkal működhetne a dolog: nyomás alatt folyadék állapotban lehetne tartani 30 fok felett is, majd passzívan átfolyna egy kisebb nyomású térbe, ahol elpárologna, ezzel hőt vonna el a rendszertől, és szépen hűtene, emiatt le is csapódna újra egy tartályba, ahonnan újra lehetne keringetni. A dolog rákfenéje ennél a résznél kezdődik, ugyanis az újrakeringetésnél a kis nyomású kondenztérből kéne visszapumpálni a nagyobb nyomású térbe, és itt kellene a plusz teljesítmény ill. viszonylag nagy lenne a keletkező zaj is, mert pumpa legyen az, amelyik ezt a kérdést csendben megoldja...

    19315 ViZion: igen, így van. Volt Noctua D14-esem, és ez - ha jól emlékszem - (és bármilyen hihetetlen is), de vízhűtés! A hőcsövekből ki van szivattyúzva a levegő nagy része, és valameddig fel van töltve folyadékkal (víz?). A kis nyomás miatt a víz nem 100 fokon, hanem kb. 40-60 fok között forrni kezd benne, gőzzé alakulva felszáll, ill. eloszlik a zárt hőcsőben és így növeli a hődisszipációt. Ez az egyik ok, hogy pl. a gyári egybe vízhűtések zöme alulmarad a hűtőteljesítményt illetően egy D14-gyel szemben.

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Új hozzászólás Aktív témák