Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolee0307

    őstag

    válasz zolee0307 #67099 üzenetére

    A vízhűtéssel kapcsolatban még ha lehet megosztanám pár gondolatomat: meg kell mondjam, azt hittem hamarabb kész leszek, csak közben lett egy kis varia egy helyett két radi, cpu után gpu is legyen levizezve, blokkokat is meg kellett várni. Plusz összerakni, hogy mi hova, na az nem volt piskóta, egy párszor szét és össze kellet rakni a cuccokat, hogy akkor hogy is legyen.

    Eredeti terv az volt, hogy a cpu-t vizezem le egy alphacool egybe szivattyú-tartály kombóval, alphacool gyorscsatlakozós csövekkel, alphacool 240/45-ös radival. Aztán itt mikor ezzel kapcsolatban érdeklődtem, meg olvasgattam elkezdetem bújni az aprót és találtam alkatrészeket jó áron, szóval az alábbi rendszer lett végül összeépítve:
    - pumpa phobya 12-220,
    - 240/60 (arctic p12 pst ventikkel) és 120/60 phobya radi (nanoxia deep silence venivel)
    - cpu blokk T56 v5, gpu blok T56 xl (Tody fórumtárs munkája)
    - masterkleer 15,9/11,1 átlátszó cső

    Egy ryzen 5 3600 cpu-t és egy palit gtx 1070-et hűt a rendszer, tartály-pumpa-cpu-gpu-nagy radi-kis radi-tartály sorrendben. Pumpa 60 %-ra leszábolyozva (65 C fokig)

    Eddig a hőfokok 22-23 C fokos szobában: cpu (auto fesz) idle, netezés alatt 29-30 C, vga idle 26-28 C fok
    Játék alatt a CPU max 50 C fok volt (de ahogy néztem 45 C fok körül mozgott), GPU 44 C fok. A vízhő 32 C fok (digitális hőmérővel néztem meg, nem biztos, hogy pontos)

    Prime 95 alatt a cpu 72 C-nál megállt és ott is maradt.

    Vegyesek az érzések, mert elsőre szerintem jól sikerült, jól is működik a cucc, nem ereszt, nem vert agyon az áram, a cpu pbo-ja is jobb lett, viszont nem volt olcsó, még így se, hogy apróról jött sok minden.

    ///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

Új hozzászólás Aktív témák