Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz 313313 #9057 üzenetére

    Kiegészítve a kolléga írását:
    Ilyenkor ha nem akar a megrendelő szabványosítást, úgy szoktuk megoldani hogy a korábbi elosztót átnevezzük "főkapcsolónak" és onnan új rézvezeték az új elosztóhoz, ahol már nincs méretprobléma, akkora ráhagyással hogy később be lehessen fejezni a szabványosítást.
    Persze a régi helyen lehet további leágazás a dugaljnak.

    Az eredeti kérdésedre a válasz:
    azt a óra alátéttáblát nem fogják neked csak azért cserélni mert "kell a hely a mért elosztónak".
    Ahogy írod, szabványosítást fognak kérni, beleértve a betápvezeték átvezetését is, hogy ha például légvezeték, akkor új tetőtartó, onnan új védőcső falba vésve benne az új vezeték vagy a légvezeték toldása.

    Én azt mondom hogy ere úgy is szükség lesz, tehát az éves infláció alapján most még olcsóbb mint jövőre...etc.
    Viccesek a vízszintesen elhelyezett szolgáltatói kmsz-ek. :D

    A mért elosztónál nem érdemes 1-1 kmsz-en spórolni, azt az XBS-t nem szeretjük, nem számít megbízható márkának(attól mert tegnap még működött, nem biztos hogy holnap is fog), amiket kiválasztottál azok a legolcsóbb már megbízhatóak.
    Az árban nem tudunk mit mondani, nem ismerjük a villanyászod hogy mennyiért hozza ő és hogy az utánajárással eltöltött idővel mennyit vesztesz a saját idődből, neked mennyit ér.
    Én rábíznám akkor is ha "keres" rajta, mert jobb a békesség és nem azon a +10 ezer forinton fog múlni.
    De ki kell kötni hogy ne xbs-t hozzon, hanem amiket Te is megtaláltál márkát. Mielőtt visszakérdezel, igen, rá kell szólni még akkor is ha egyébként profitál. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • draco31

    veterán

    válasz 313313 #9057 üzenetére

    Értem a szabályzatot.
    A másik oldalra ezt akkor úgy lehetne, hogy behúz innen megfelelő számú vezetéket a mostani szekrény mögötti szobába, és oda kerülne a falra egy lakáselosztó, onnan indulna minden a kismegszakítókon keresztül.

    PROTON

    Értem a teljes átalakítást. A baj az, hogy erre is nehezen jött össze a keret, de már nem szeretném tovább húzni a dolgot.
    A szolgáltatói kmsz-ek azért így lettek, mert eredetileg ilyenek voltak, ők meg elfértek egymás mellett, alacsonyabbak voltak. Csak aztán 5-6 éve az egyik úgy döntött, hogy áthúz, szóval ha le voltak kapcsolva, volt áram a házban. Amint ez kiderült, hívtam is az EON-t, 2 órán belül cserélték is őket ezekre. Feladatukat ellátják, egyedi. :)
    Akkor majd a kmsz-eket hozza a mester.

    ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Új hozzászólás Aktív témák