Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz 313313 #6311 üzenetére

    Mivel az általános igénybejelentőn nem az szerepel hogy "2 db klímára kérem a H tarifát" hanem hogy fázisonként hány ampert kérek hosszabbított vezérlési idejű tarifára, így igazából az a kérdés hogy a változott ellenőrzési (mert régebben nem érdekelte őket) metódusban nálatok ezzel van-e teendő.
    Tehát a klíma(vagy hőszivattyú) adatlapján
    max terhelés: 1 fázis 14 A
    gyártó által megkövetelt túláramvédelem: 16A

    De én az igénybejelentőn 32A-t kérek "H" tarifára
    Eddig én nem találkoztam ilyen téren visszadobott igénybejelentéssel, tehát amennyire én tudom lazán bekötik a szabványos mérőhelybe az igénybejelentőbe foglalt kismegszakítót, ha a műszaki feltételek adottak, nem nézik hogy a klíma kevesebbet kér.

    Szóval a kérdés hogy a teljesítményt Ti utólag ellenőrzitek-e?
    Tehát ha valaki látványosan több ampert kért mint ami a leadott klíma adatlapján szerepel(mert jövőben átépítés nélkül akar bővíteni), de jelenleg tényleg csak azt az 1 db klímát telepítette(tehát bekötési oldalról stimmel és a leadott típus adatok is stimmelnek, csak lehetősége van több amperre), olyankor is "hiba"-ként kerül felírásra?

    Ez azért is érdekes, mert az igénybejelentőre klíma adatlapokon szereplő kismegszakító értékeket összegezve kéne írni, de a klímák annál jóval kevesebbet kérnek.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák