Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gringo77

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy kis segítség kellene, teraszokra fa tartógerendákra kábelezve, csatornában (fából készült, 2 darab egymás mellett eltolva) konnektorok (6 db), kapcsoló (1 db.) + öntöző berendezésnek konnektor és vezetékelése a vezérlőhöz (UTP kábel talán?).

    A vízzel történő érintkezés szinte 0% kivéve ha vízszintesen esik az eső, vagy vihar van illetve a köd, pára az teljesen éri. A nap kevésbé süti de UV-nek ki van téve cserépfedés (betoncserép, fólia, lambéria) miatt szerintem.

    A kötődobozokhoz gondolom az IP 44-től már jók, a dugaljak (falon kívüli), kapcsoló is IP 44-es lennének.

    Én 3x2,5mm2 gumi vagy UV álló kábelt gondoltam, UV álló gégecsőbe (duplafalú), a fánál történő irányváltásnál (90 fokoknál) pedig a fát átfúrnám és karmantyút tennék. Vagy csak egyszerűen védőcső és kábelezés csatlakozóknál karmantyú is elég.

    Milyen kábelt, ajánlanátok illetve milyen védőcsövet ennek a bekötéséhez? :)

    Redmi Note 10 5G 4/128GB Global, Lenovo Legion Y520 i5/16GB/250GBSSD/1TBHDD/GTX1050

Új hozzászólás Aktív témák