Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csubuka

    addikt

    válasz lappy #3091 üzenetére

    Köszönöm, ez a szó, amit kerestem valóban, így már korrektül tudtam guglizni. :R

    Gyanús így, hogy két lakásra méretezte a szaki, úgy 0,76 volna ez a tényező és kijönne, hogy ilyenkor egy fázison ~50A (2*7.36kW*0.76) vagy 3-on ~3x32 kéne (2x13.8kW*0.76). Ő a 3 fázist preferálná, még ütősebb csatlakozási alapdíj extrával.

    Mondjuk az alsó és a felső szintet egy azon házon belül mennyire kell így venni az más kérdés, végülis a tervezőnek édesmindegy az a 374k extra csatlakozási alapdíj , amit így betervezett (ugye a hőszivattyúnak is jön majd egy 32A H-tarifás mérő, viszont ha van hőszivattyú külön órán, akkor meg az MSZ447 szerinti méretezési teljesítmény értéket a sima "nappali" bekötésen ésszerűen lehetne csökkenteni talán felteszem, mert nem lesz se semmilyen elektromos fűtés, se villanybojler ilyen helyzetben a nappali-áramon. Viszont ami értéket egy lakás bekötés méretezésére ad a szabvány, abban feltételezve van villanybojler meg valami kisebb villamos fűtés is, ilyen 1.5 kW értékben, ahogy olvastam...).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák