Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Old Death

    senior tag

    válasz Gregorius #57 üzenetére

    nem akartam ennyire bonyolítani, mert írta, h hobby szinten fizikázik... no meg ha elolvassa azt akönyvet amit írtam, akkor rájön maga is :)
    no meg ha fénysebességgel haladsz akkor minden fehér... mert ugye lehagyod a fényt...
    volt egy számítógépes animáció, ahol azt modellezték, h ha fénysebességgel haladna az autó, akkor mit látna a vezető (asszem Minden Tudás Egyetemén láttam) az útszéli tábla begürbült és a visszapillantóban látta a sebesség korlátozást, no meg egyéb ilyen nyalánkságok voltak.. ha tudod nézd meg.. ha még nem láttad! nem tudom honnan lehet megszerezni...

    ''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

  • jakobkacsa

    senior tag

    válasz Gregorius #57 üzenetére

    ez igy ebben a formaban nem igaz
    valojaban sokkal egyszerubb feltevesekkel eltek (pl ter izotropiaja, ter es ido homogenitasa), amibol rovid - nehany oldalas szamolgatas utan kijon, hogy 3 felekepp lehetne sebessegeket osszeadni
    1) a Galilei modon, melyben a vonaton setalo pincer sebesseget a foldrol a vonat es a pincer vonaton mert sebessegenek osszegekent meri
    2) egy felettebb erdekes modon, miszerint ket pozitiv sebesseg osszege lehet negatív is, vagy vegtelen... ergo ezt elvetjuk
    3) a Lorentz-fele modon, amiegy nem tul szep keplet, de szerepel benne egy konstans, nevezzuk c-nek, sebesseg dimenzioju, es azt jeloli, hogy nala nem letezik nagyobb sebesseg - majd kiderul, hogy ez a feny sebessegevel egyenlo
    a tobbi pedig joreszt geometria (az idodilatacio, a tomegnovekedes, stb., ezek mind letezo dolgok). sot az ikerparadoxon sem paradoxon, csak nem tudunk ilyet csinalni

    Dyslexia for cure found!

Új hozzászólás Aktív témák