Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Secretive

    aktív tag

    válasz Secretive #369 üzenetére

    Reagálva önmagamra és a tapsztalataim megosztása miatt kicsit írogatok nektek! ;)

    Szóval a körülmények jótékony együttállása miatt éppen aktuális monitorvásárlási indíttatásom és sokadik sikertelen nekiruccanásom kellemes végeredményeképpen szerencsésen sikerült baráti áron magamévá tennem egy VP-930-3 típusú TFT monitort.
    Már régóta vágytam egy LCD-re, CRT után inkább csak a trend, a fogyasztás, a méret, a tömeg és az ergonómia miatt! :)
    Sokáig keresgéltem, nézelődtem és bár már hosszú idők óta voltak terveim, konkrét típusaim, de főleg anyagi okok miatt nem szántam rá magam egy felsőbb kategóriás monitorba történő beruházásba (leginkább nem volt szívem kiadni 50-100-150-200ezer forintot egy gagyi vagy egy jobb tft-re sem), de aztán a minden jó, ha a vége jó alapon most nem egy „mi autónk” lett belőle, hanem a vp930-3. Nem ez az első TFT az életemben, régóta dolgozgatok ezzel-azzal, és tengernyit néztem már meg....csak teljesen sajátom nem volt.
    Legfontosabb szempontjaim a „mély” fekete, azaz a minimális vagy attól is kisebb háttérvilágítás átszűrődése, a magas kontraszt és az össz képminőség volt! Ezek alapján inkább a drágább panellal szerelt típusok jöhettek szóba, bár kis kerülővel megjegyzem, hogy aki átlagos célokra keres és megelékszik egy 5:4-es 192-ossal, annak szívvel tudom ajánlani az LG1953-asát, mely meglepően jól produkált a VP930-ashoz képest nemcsak a színekben és kontrasztban (2000-dinamikus), hanem a feketében is, azaz TN+film panelhoz képest messze jól oldották meg a világítás átszürődését. Mivel engem legjobban az zavar ey LCD-ben,ha a feketét átüti mindenfelől a háttérfény, így nagyon sok monitort néztem meg és sajnos a helyzet kiábrándító volt. Na de, hogy a VP930-ról is essen szó.
    Röviden összefoglalva:
    Majdnem tökéletes!
    Kicsit bővebben:
    A hagyományos CRT vs. TFT előnyöket és hátrányokat most nem taglalva csak ami hirtelen is meglátszik képben a két monitor között a lassan 14. életévébe lépő CRT-mhez képest:
    Hátrányok:
    „fakóbb” színek (de TFT-hez képest szépek), jóval gyengébb kontraszt

    Előnyök:
    A hártányok hamar megszokhatóak, csak ne nézegessél közben egy viszonylag jó CRT-t! :DD
    A többi meg, ami minden TFT előnye a CRT-hez képest!

    További tulajdonságokat itt már páran írtatok,amiket zömmel én is csak megerősíteni tudok.
    A színek (főleg a fehér és a fekete összehasonlításában) kellemesen homogének!
    Minimális X bevilágítás a sarkoknál, csak teljesen sötétben és sötét háttéren tűnik fel, általános használat mellett szinte jelentéktelen. Azért persze tök sötétben a fekete is világít, de kellő fényerősséget állítva a CRT-én is látni a jelenséget!
    A talp tényeg nem kicsi, de végülis csak picivel foglal nagyobb területet,mint a CRT-émé :) , én szeretem, főleg a monitor variálhatósága (fel-le-jobbra-balra.előre-hátra) valami fantasztikus, ez az állítási mechanizmus igazán kiemeli az átlagból ezt a megjelenítőt! A bekapcsolt állapotban világító zöld led tényleg kicsit erős, de megszokható, illetve leragasztható.
    Filmen, azaz DVD-én vagy full DVD méretű avin is szép a képe, bár a gyors képváltásoknál azért lehet 1-2 apróbb helyen némi kásásságot felfedezni, amit egyébként 2ms-os (G2G) monitoroknál is ugyanúgy láttam, tehát ez várhatóan nem fog nagyon javulni már. Egyébként az LG-re visszatérve az is 2 millis, de soxor látványosabban szétesett a kép 1-1 részre, mint ezen, szerintem ott a dinamikus kontraszt lehetett a ludas.
    Viszont HD filmekkel igazán élvezni lehet,amit ez a monitor tud. Gyönyörűek a színek.
    Összességében remélem a CRT-t nem halatja ki az LCD-Plazma iparág, de már lehet nagyon jó TFT-ket is kapni, persze mélyen a zsebbe nyúlva és a CRT képéhez képest kompromisszumokal kell és lehet élvezni, főleg a lassan lakásokat és szobafalakat betöltő eszméletlen nagyságú képfelületeket. Én meg általában nem ezen fogok sem tévézni, sem mozizni, a többi lehetőségre meg úgy érzem nagyon jó választás!

    [tényleg csak néhány képkocka]

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • dik

    őstag

    válasz Secretive #377 üzenetére

    Örülök az építő jellegű kritikának! :DDD
    Örülök, hogy van jelentősége! :DD (Annó mikor benne voltam a témába jobban vágtam de most csak ez egy emlék volt a multról, lehet hibás na mindegy elnézést) :W

    Nem izgat a téma az a lényeg super jó kis monitor amit adtak lemezt hozzá arról meg inkább ne beszéljünk! De ott a kereső igazad van és ott mindenre megvan a válasz 1-2 pillanat alatt..... :R :C :R

    Itt vannak ügyességek: http://www.tftpanel.hu/ :D

    [ Szerkesztve ]

    "A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

Új hozzászólás Aktív témák