Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hito

    nagyúr

    válasz jjeahh #5867 üzenetére

    Nem, jól tudod, az a legjobb elvileg. MP4-nél nem kell formázni, csak AVCHD-nál nem fog működni a felvétel ha PAL-ra volt addig formázva és átkapcsolod NTSC-re. Ahogy én emlékszem, volt 30p mód is, de most nincs GH2-m. Az biztos, hogy bele lehet varázsolni, mert láttam rajta.

    Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

  • .DLL

    veterán

    válasz jjeahh #5867 üzenetére

    30fps-t eleve nem lehet túl szépen 24fps-re konvertálni. Egy jó algoritmus és minőségi képkockaösszevonás kellene ide, nem tudom ezt egy átlag PC-n egy 10 perces videó esetén mennyi ideig számolná, illetve nem ismerek olyan progit ami ezt szépen tudná. Eddig csak olyat áttam ami átlapolással készít két kockából egyet, de az elég ronda (a mi szemünknek)(aztán lehet hogy az emberek 80%-nak tökéletes lenne).

    (#5833) .DLL: Erre egyébként találtam egy megfelelő programot ez alapján. Az otthoni ingyenes változat letölthető innen: VideoPad video editor.
    A legjobb az egészben, hogy a feltelepített program nettó mindössze 15MB, és szinte azonnal elindul, néhány VDub plugin-t is letölt magának, ha szüksége van rá (pl. deshaker, format converter vagy mi), és Vegas után egész könnyű volt kezelni. Van pár egyedisége természetesen, ahogy minden programnak megvan a sajátja, de következetes felépítésű. Van pár hibája is, de semmi komoly (pl. reverse video esetén ha az elejéből szeretnénk levágni, akkor a clip végét kell beljebb húzni, meg ilyenek) Néha keményen be tud lassulni, de alapvetően használható, kivárja az ember amíg kiszámolja a preview képeket, utána többnyire szépen fut (én egy i5-2520M procis laptopon használtam). A kimeneti videó minősége meggyőző, ha nem sasolom a részleteket nem látszik semmi minőségromlás, az alap H.264 beállításon.

    Egyszer egy export után kiírta, hogy lejárt a trial verzió, ha exportálni szeretnék regisztráljam. Erre találtam egy olyan tippet a fórumukon, hogy el kell távolítani a progit, (Vezérlőpult -> Programok és szolgáltatások) majd újra telepíteni. Azóta érdekes módon jó, pedig többet is exportáltam...

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák