Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz jjeahh #5236 üzenetére

    Hát eléggé kell ügyeskedni, de ezt kell gyakorolni, lesni a kis lcd-t, pont betakar a kereső, kihajtva csak szélcsendben ajánlott. Jóval nehezebb mint képzeltem. Most úgy tűnik hogy a gimbal alatt két ujjal érdemes ezt irányítani. A nagyokat a profik lent a rúd aljában machinálják. Konkrétan ez volt az. Majd lefotózom mit változtattam.
    A nagy méretű és nagy tömegű dslrekkel meg márkáshoz képest, csak gondolom hogy ez kevésbé kezelhető. Kb mint a megpörgetett fogaskerék vs nagy búgócsiga. Ilyen szénszálas rudat lehet kapni, akár ki is lehetne hosszabbra cserélni, mert az inga hossza határozza meg a kitérés idejét.
    A központi oszlop csapágy egyszer jó hogy kicsit kevésbé mozdul, másszor meg jobb lenne ha 0 lenne az ellenállása. 20-at nekem megért, majd ha 100 euró lesz a motoros akkor váltok, azokkal ránézésre a béna is elboldogul és sokkal tökéletesebb a dolog ilyen kis méretben.

  • MrChris

    nagyúr

    válasz jjeahh #5236 üzenetére

    Csak most volt időm foglalkozni a kínai stabi javítgatásával. Szétkaptam, ennél jobban nem sikerült, az oszlopcsapágy cselesen van rajta valszeg csak roncsolással jönne le. Pedig ki kell cserélni, néha zavaróan jobbra-balra 'leng' és nem hagyja abba, a mozgás átmegy rá és újabb energiát kap tőle. Axiális csapágy lenne jó mint a biciklik kormánya, csak ahhoz újra kell fogalmazni ezt a részt.
    Első körben kicsit átalakítottam a fogót, (ilyen az eredeti)30 fokban eltértem a függőtől mert könnyen belevert a platformba és a csuklótartás is talán kényelmesebb lesz. Mivel én gyerekeket videózom ezért kb az ő szemmagasságukban kell/ajánlott tartani a videókép harmadolóvonalát, ami kb 60-100 cm magas gépet jelent, így talán kevésbé kell görnyedni. Ezt a villát és csapágyait eredetileg egy hosszú csavar tartja össze, amit ha meghúzol összehúzza az egészet és úgy megfeszül hogy nem forog, ha meg annyira lazítod, hogy szépen működjön akkor meg lötyög. Így most teljesen pöpec merev lett és mégis könnyen forog. Meg jobban is néz ki :D

Új hozzászólás Aktív témák