Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _q

    addikt

    válasz Tuninger #15323 üzenetére

    Hú ez elég komoly. Már kezdtem is magamban fogalmazni a választ, hogy még egy ok, ami miatt jó a gimbal, de mikor jöttek a behind the scene jelenetek és látom hogy kézből :Y Mondjuk aki a behind the scene jeleneteket mutatja be kamerás se semmi, ahogy váltogatja nagyon sima smooth mozdulatokkal a kamerát és semmi berezzenés vagy kamera túlforgatás, hát nem tudom hogy lehet ilyen stabil a kezük :D

    Egy nehézséget látok, vagyis ami módosíthatja egy esküvőnél az elképzelésed. Itt nem csak a kamera mozdulatok gyorsak és nagyon pontosak (ez ugye rajtad áll), de a videón szereplő ember mozdulatai is hirtelenek és pontosak. Sminkelés meg inkább a nyugodt laza mozdulatokról szól, nem az éles hirtelen ecsetvonásokról. Továbbá ami szintén érdekesen jönne ki egy sminkelésnél, ahogy a videóban is látszik több jelenet sokadik nekifutásra lett csak jó. Szép kihívás, ha esetleg lesz betekintési lehetőség a videó ezen részében én szívesen megnézném.

    Hétvégén voltam egy esküvőn, mint vendég. Most néztem először "szakmai szemmel" a videós munkáját és érdekes volt látni, hogyan dolgozik, tapasztalt emberről lehetett szó, legalábbis az érzet meg volt.
    Azt gondoltam, hogy gimbal nélkül nem lehet videózni, de meglepő módon ami a vendégek jelenlétében zajlott (háttér videó snittek lehet voltak több is gimballal, ezt nem láttam) kb 10%-a volt gimballal, 90%-ban amit láttam kézből ment. Sony A7III-at használt. Ami nem feltétlen videós de meglepő volt, hogy a fotósok (szintén Sony A7III) csak zoom objektívet használtak (amit láttam vendégek közötti fotózások során), vakut még az esti sötétben se, pedig csak gyertya és egy kisebb fényt adó fényforrás volt. Nem tudom ez miért jobb megoldás a magasabb ISO-t alkalmazva, mint vakut. Végig pörögtek szinte az egész esemény alatt, a végére biztos összejött >100 GB videós anyag és több száz kép. A videós is többnyire zoom objektívet használt, kivéve este, valamit a szabadban párszor fix objektívvel videózott. Ha jól láttam nem volt adapter, csak is natív sony objektívek voltak.
    Összességében jó volt látni, ha csak kicsit távoli szemlélőként is, hogy egy látszólag hozzáértőbb csapat hogyan dolgozik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák